Gå til hovedindhold

Dell P2425 24" IPS 1920 x 1200 (WUXGA) VGA (HD-15) HDMI DisplayPort 100Hz

DellComputerskærmeEAN: 5397184821671
Pris fra 1.309 krtil 1.649 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 340 kr (21% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.239 kr 17. mar.

Sammenlign priser på Dell P2425 24" IPS 1920 x 1200 (WUXGA) VGA (HD-15) HDMI DisplayPort 100Hz og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1309 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Dell P2425 24" IPS 1920 x 1200 (WUXGA) VGA (HD-15) HDMI DisplayPort 100Hz
1.309 kr
Til butik
Dell P2425 24" IPS 1920 x 1200 (WUXGA) VGA (HD-15) HDMI DisplayPort 100Hz billede

Produktinformation

Dell P2425 - LED-skærm - 24" - 1920 x 1200 WUXGA @ 100 Hz - IPS - 300 cd/m² - 1500:1 - 5 ms - HDMI, VGA, DisplayPort - BTO - med 3 års Basic Hardware Service with Advanced Exchange efter fjerndiagnose

Produktspecifikationer

Mærke: Dell
Artikel nr.: DELL-P2425
EAN: 5397184821671
Varenr.: 1002198952
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
24" Dell P2425 - 1920x1200 - 100Hz - IPS - 15W USB-C
1.309 kr
Til butik
24" Dell P2425 - 1920x1200 - 100Hz - IPS - 15W USB-C billede

Produktinformation

Dell P2425 monitor til produktivitet og kontorbrug, med IPS-panel for nøjagtige farver og brede betragtningsvinkler. Størrelse: 24" Opløsning: 1920 x 1200 Opdateringsfrekvens: 100Hz Paneltype: IPS Tilslutninger: HDMI, VGA, DisplayPort, USB 3.2 Gen 1 hub, USB-C med 15W USB-C Power Delivery Særlige funktioner: 15W USB-C Power Delivery; 99% sRGB; Anti-glare 3H hardness; Højde/pivot/tilt/drejelig stand Nøjagtige farver, ergonomiske justeringer og grundlæggende tilslutningsmuligheder effektiviserer daglige arbejdsopgaver og mindsker øjenbelastning ved længere brug.

Produktspecifikationer

Mærke: Dell
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: DELL-P2425
EAN: 5397184821671
Varenr.: 3255736
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Skærm Dell P2425 24" IPS WUXGA 100 Hz HDMI/DP/VGA
1.599 kr
Til butik
Skærm Dell P2425 24" IPS WUXGA 100 Hz HDMI/DP/VGA billede

Produktinformation

Dell P2425 - LED-skærm - 24" (24.07" til at se) - 1920 x 1200 WUXGA @ 100 Hz - IPS - 300 cd/m² - 1500:1 - 5 ms - HDMI, VGA, DisplayPort - BTO - med 3 års Basic Hardware Service with Advanced Exchange efter fjerndiagnoseDell P2425-skærmen er designet til at opfylde behovene hos professionelle, der søger en højtydende skærm med enestående tilslutningsmuligheder og ergonomiske funktioner. Denne 24-tommers skærm har en oprindelig opløsning på 1920 x 1200, hvilket giver skarpe og klare billeder, der forbedres af et 99 % sRGB-farveskala for nøjagtig farvegengivelse. DisplayPort 1.2, HDMI, VGA og flere USB-porte sikrer, at du nemt kan tilslutte en række forskellige enheder, hvilket gør den til en alsidig tilføjelse til ethvert arbejdsområde.Forbedrede tilslutningsmulighederUdstyret med DisplayPort 1.2-, HDMI- og VGA-grænseflader sikrer Dell P2425-skærmen alsidige tilslutningsmuligheder for et problemfrit workflow. Medtagelsen af USB 3.2 Gen 1 upstream- og downstream-porte sammen med en USB-C-port, der giver op til 15 W strøm, forbedrer dens anvendelighed som hub for dine enheder.Overlegen visuel oplevelseDenne 24" LCD-skærm med LED-baggrundsbelysning har et sRGB-farveskala på 99 % og understøtter 16,7 millioner farver, hvilket giver levende og præcise farver. Med en oprindelig opløsning på 1920 x 1200 er billederne skarpe og klare, suppleret med et højt kontrastforhold på 1500:1 for dybe sorte og lyse hvide. Den antirefleksbehandlede 3H-hårdhedsbelægning minimerer distraktioner fra refleksioner.Ergonomisk designJusteringsmulighederne er i højsædet med Dell P2425, der tilbyder højde-, dreje- og vippejusteringer for at sikre optimale betragtningsvinkler og komfort under lange arbejdssessioner. Skærmens 3-sidede rammeløse design giver ikke kun et moderne udseende, men letter også opsætning af flere skærme uden distraherende kanter.Funktioner til øjenkomfortDells ComfortView Plus, Flicker-Fre...

Produktspecifikationer

Mærke: Dell
Kategori: Skærme
Vægt: 6g
EAN: 5397184821671
Varenr.: 1809044
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Skærm Dell P2425 24" IPS WUXGA 100 Hz HDMI/DP/VGA
1.619 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Dell P2425 24 IPS 1920 x 1200 (WUXGA) VGA (HD-15) HDMI DisplayPort 100Hz
1.649 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Dell P2425 24" IPS 1920 x 1200 (WUXGA) VGA (HD-15) HDMI DisplayPort 100Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Dell P2425 24" IPS 1920 x 1200 (WUXGA) VGA (HD-15) HDMI DisplayPort 100Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.309 kr1.309 krKøb
2Proshop DK1.309 kr1.309 krKøb
3Boligcenter DK1.599 kr1.599 krKøb
4Vivas DK1.619 kr1.688 krKøb
5Ultrashop1.649 kr1.649 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Dell P2425 24" IPS 1920 x 1200 (WUXGA) VGA (HD-15) HDMI DisplayPort 100Hz

PriceData har fulgt prisen på Dell P2425 24" IPS 1920 x 1200 (WUXGA) VGA (HD-15) HDMI DisplayPort 100Hz i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.183 kr (registreret d. 13. december 2025), højeste er 1.434 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.296 kr.

Den nuværende pris på 1.309 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 7% den seneste måned. Der er registreret 32 prisfald og 31 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 63 prisændringer for Dell P2425 24" IPS 1920 x 1200 (WUXGA) VGA (HD-15) HDMI DisplayPort 100Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 63 prisændringer for Dell P2425 24" IPS 1920 x 1200 (WUXGA) VGA (HD-15) HDMI DisplayPort 100Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. maj 20261.309 kr3 kr (0%)
23. maj 20261.312 kr8 kr (1%)
21. maj 20261.304 kr5 kr (0%)
20. maj 20261.309 kr17 kr (1%)
19. maj 20261.326 kr52 kr (4%)
16. maj 20261.274 kr8 kr (1%)
11. maj 20261.266 kr17 kr (1%)
10. maj 20261.283 kr32 kr (2%)
8. maj 20261.315 kr33 kr (2%)
7. maj 20261.348 kr40 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret