Gå til hovedindhold

Dell 16 Premium DA16250 - AI PC - Intel Core Ultra 7 - 255H / op til 5.1 GHz - Evo - Win 11 Pro - GeForce RTX 5060 - 32 GB RAM - 1 TB SSD NVMe - 16.28 OLED berøringsskærm 3840 x 2400 (4K) @ 120 Hz - Wi-Fi 7 - platinum - BTP - med 1 Year Basic Onsite

DellBærbare computereEAN: 5397184967171
Pris fra 25.214 krtil 29.374 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 4.160 kr (14% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 22.119 kr 1. maj

Sammenlign priser på Dell 16 Premium DA16250 - AI PC - Intel Core Ultra 7 - 255H / op til 5.1 GHz - Evo - Win 11 Pro - GeForce RTX 5060 - 32 GB RAM - 1 TB SSD NVMe - 16.28 OLED berøringsskærm 3840 x 2400 (4K) @ 120 Hz - Wi-Fi 7 - platinum - BTP - med 1 Year Basic Onsite og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 25214 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Dell 16 Premium DA16250 - 16.3" Touchscreen | RTX 5060 | Intel® Core™ Ultra 7 255H | 32GB | 1TB
25.214 kr
Til butik
Dell 16 Premium DA16250 - 16.3" Touchscreen | RTX 5060 | Intel® Core™ Ultra 7 255H | 32GB | 1TB billede

Produktinformation

GeForce RTX 5060 8GB, Intel® Core™ Ultra 7 255H, op til 13 TOPS (NPU), 32GB RAM, 1TB SSD, Windows 11 PRO, 16.3" Touchscreen (OLED 3840x2400 (UHD / 4K) 120Hz), Wifi 7 (802.11a/b/g/n/ac/ax/be) + Bluetooth, Service & Support: 1 års Dell Basic Onsite Tastaturlayout: Nordisk...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Dell
Kategori: Baerbar
Artikel nr.: W56RR
EAN: 5397184967171
Varenr.: 3408102
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Dell 16 Premium DA16250 - AI PC - Intel Core Ultra 7 - 255H / op til 5.1 GHz - Evo - Win 11 Pro - GeForce RTX 5060 - 32 GB RAM - 1 TB SSD NVMe - 16.28 OLED berøringsskærm 3840 x 2400 (4K) @ 120 Hz - Wi-Fi 7 - platinum - BTP - med 1 Year Basic Onsite
25.674 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Dell 16 Premium DA16250 16.28" 3840 x 2400 255H 32GB 1TB NVIDIA GeForce RTX 5060 Windows 11 Pro
26.007 kr
Til butik
Dell 16 Premium DA16250 16.28" 3840 x 2400 255H 32GB 1TB NVIDIA GeForce RTX 5060 Windows 11 Pro billede

Produktinformation

Dell 16 Premium DA16250 - AI PC - Intel Core Ultra 7 - 255H / op til 5.1 GHz - Evo - Win 11 Pro - GeForce RTX 5060 - 32 GB RAM - 1 TB SSD NVMe - 16.28" OLED berøringsskærm 3840 x 2400 (4K) @ 120 Hz - Wi-Fi 7 - platinum - BTP - med 1 Year Basic Onsite...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Dell
Artikel nr.: W56RR
EAN: 5397184967171
Varenr.: 1003535847
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Dell 16 Premium Intel Core Ultra 7 32gb 1000gb Rtx 5060 16.3 tommer
29.374 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Dell 16 Premium DA16250 - AI PC - Intel Core Ultra 7 - 255H / op til 5.1 GHz - Evo - Win 11 Pro - GeForce RTX 5060 - 32 GB RAM - 1 TB SSD NVMe - 16.28 OLED berøringsskærm 3840 x 2400 (4K) @ 120 Hz - Wi-Fi 7 - platinum - BTP - med 1 Year Basic Onsite koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Dell 16 Premium DA16250 - AI PC - Intel Core Ultra 7 - 255H / op til 5.1 GHz - Evo - Win 11 Pro - GeForce RTX 5060 - 32 GB RAM - 1 TB SSD NVMe - 16.28 OLED berøringsskærm 3840 x 2400 (4K) @ 120 Hz - Wi-Fi 7 - platinum - BTP - med 1 Year Basic Onsite koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK25.214 kr25.214 krKøb
2CS MEGASTORE DK25.674 kr25.674 krKøb
3CompuMail DK26.007 kr26.007 krKøb
4Dustin DK29.374 kr29.460,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Dell 16 Premium DA16250 - AI PC - Intel Core Ultra 7 - 255H / op til 5.1 GHz - Evo - Win 11 Pro - GeForce RTX 5060 - 32 GB RAM - 1 TB SSD NVMe - 16.28 OLED berøringsskærm 3840 x 2400 (4K) @ 120 Hz - Wi-Fi 7 - platinum - BTP - med 1 Year Basic Onsite

PriceData har fulgt prisen på Dell 16 Premium DA16250 - AI PC - Intel Core Ultra 7 - 255H / op til 5.1 GHz - Evo - Win 11 Pro - GeForce RTX 5060 - 32 GB RAM - 1 TB SSD NVMe - 16.28 OLED berøringsskærm 3840 x 2400 (4K) @ 120 Hz - Wi-Fi 7 - platinum - BTP - med 1 Year Basic Onsite i 179 dage. Laveste pris i perioden er 20.601 kr (registreret d. 7. december 2025), højeste er 29.374 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 24.125 kr.

Den nuværende pris på 25.214 kr er 5% over normalprisen. Prisen er faldet 6% den seneste måned. Der er registreret 63 prisfald og 26 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Dell 16 Premium DA16250 - AI PC - Intel Core Ultra 7 - 255H / op til 5.1 GHz - Evo - Win 11 Pro - GeForce RTX 5060 - 32 GB RAM - 1 TB SSD NVMe - 16.28 OLED berøringsskærm 3840 x 2400 (4K) @ 120 Hz - Wi-Fi 7 - platinum - BTP - med 1 Year Basic Onsite. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Dell 16 Premium DA16250 - AI PC - Intel Core Ultra 7 - 255H / op til 5.1 GHz - Evo - Win 11 Pro - GeForce RTX 5060 - 32 GB RAM - 1 TB SSD NVMe - 16.28 OLED berøringsskærm 3840 x 2400 (4K) @ 120 Hz - Wi-Fi 7 - platinum - BTP - med 1 Year Basic Onsite de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 202625.214 kr62 kr (0%)
2. jun. 202625.276 kr104 kr (0%)
1. jun. 202625.172 kr62 kr (0%)
31. maj 202625.234 kr62 kr (0%)
29. maj 202625.172 kr180 kr (1%)
26. maj 202625.352 kr90 kr (0%)
24. maj 202625.442 kr33 kr (0%)
22. maj 202625.409 kr33 kr (0%)
20. maj 202625.442 kr90 kr (0%)
19. maj 202625.532 kr90 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret