Gå til hovedindhold

Deep Silver Dead Island 2 (Day One Edition) - Xbox Series X Xbox Series X Spil - GEEKD.dk

Deep SilverSpilEAN: 4020628681685
Pris fra 196 krtil 449 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 253 kr (56% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 179,95 kr 14. apr.

Sammenlign priser på Dead Island 2 (Day One Edition) - Xbox Series X Xbox Series X Spil - GEEKD.dk og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 196 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Deep Silver Dead Island 2 (Day One Edition)
196 kr
Til butik
Deep Silver Dead Island 2 (Day One Edition) billede

Produktinformation

Hvis du nogensinde har drømt om at blive superhelt, så er det nu! Los Angeles venter på din hjælp!, En dødelig virus spreder sig i Los Angeles og forvandler indbyggerne til glubske zombier. Byen er sat i karantæne, og militæret har trukket sig tilbage. Bidt, inficeret, men mere end bare immun, lærer du at udnytte zombien i dig. Det er kun dig og den håndfuld andre røvhuller, som tilfældigvis er resistente over for patogenet, der holder LA's (og menneskehedens) fremtid i balance. Når du afdækker sandheden bag udbruddet, vil du opdage, hvem - eller hvad - du er. Den meget elskede zombiesaga er tilbage med en unik formel af rædsel, mørk humor og overdrevne zombiedrab, der spænder over et episk masseeventyr. Dead Island 2 er et spændende førstepersons actionrollespil, der tager spillerne med ud på en helt ny legeplads. Stilfuldt, livligt og oversvømmet med zombiesmitte kan du udforske det ikoniske Los Angeles, der er gennemblødt. Sprog på omslaget: Engelsk, Denne tekst er automatisk oversat, og der kan forekomme fejl.

Produktspecifikationer

Mærke: Deep Silver
Kategori: Spil
EAN: 4020628681685
Varenr.: C99406
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Dead Island 2 (Day One Edition) - Xbox Series X Xbox Series X Spil - GEEKD.dk
331 kr
Til butik
Dead Island 2 (Day One Edition) - Xbox Series X Xbox Series X Spil - GEEKD.dk billede

Produktinformation

"Dead Island 2 (Day One Edition)" til Xbox Series X byder på et spændende, overlevelsesbaseret zombie-actionspil, der tager dig med på en hæsblæsende rejse gennem en post-apokalyptisk verden. Day One Edition'en inkluderer ekstra bonusindhol

Produktspecifikationer

Mærke: Deep Silver
Kategori: Xbox Series X Spil
EAN: 4020628681685
Varenr.: 46729175466320
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Dead Island 2 (Day One Edition) - Microsoft Xbox One - FPS
449 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Dead Island 2 (Day One Edition) - Xbox Series X Xbox Series X Spil - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Dead Island 2 (Day One Edition) - Xbox Series X Xbox Series X Spil - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Teknikproffset DK196 kr245 krKøb
2Geekd331 kr331 krKøb
3Proshop DK449 kr488 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Dead Island 2 (Day One Edition) - Xbox Series X Xbox Series X Spil - GEEKD.dk

PriceData har fulgt prisen på Dead Island 2 (Day One Edition) - Xbox Series X Xbox Series X Spil - GEEKD.dk i 179 dage. Laveste pris i perioden er 179,95 kr (registreret d. 8. december 2025), højeste er 331 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 238 kr.

Den nuværende pris på 196 kr er 18% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 3% den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 26 prisændringer for Dead Island 2 (Day One Edition) - Xbox Series X Xbox Series X Spil - GEEKD.dk. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 26 prisændringer for Dead Island 2 (Day One Edition) - Xbox Series X Xbox Series X Spil - GEEKD.dk de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 2026196 kr6,05 kr (3%)
19. maj 2026189,95 kr10 kr (6%)
14. apr. 2026179,95 kr16,05 kr (8%)
13. apr. 2026196 kr16,05 kr (9%)
27. mar. 2026179,95 kr151,05 kr (46%)
26. mar. 2026331 kr151,05 kr (84%)
8. mar. 2026179,95 kr151,05 kr (46%)
7. mar. 2026331 kr151,05 kr (84%)
14. feb. 2026179,95 kr151,05 kr (46%)
13. feb. 2026331 kr151,05 kr (84%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret