Gå til hovedindhold

Dawicontrol DC-614E RAID BLISTER, SATA, Serial ATA II, Serial ATA III, PCI Express, 0, 1, 10, JBOD, SPAN, 6 Gbit/sek., Low Profile PCIe, Marvell 88SE9215

DawicontrolEAN: 4027377386144
Pris fra 376 krtil 579 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 203 kr (35% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 365 kr 29. mar.

Sammenlign priser på Dawicontrol DC-614E RAID BLISTER, SATA, Serial ATA II, Serial ATA III, PCI Express, 0, 1, 10, JBOD, SPAN, 6 Gbit/sek., Low Profile PCIe, Marvell 88SE9215 og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 376 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Dawicontrol DC-614E RAID BLISTER, SATA, Serial ATA II, Serial ATA III, PCI Express, 0, 1, 10, JBOD, SPAN, 6 Gbit/sek., Low Profile PCIe, Marvell 88SE9215
376 kr
Til butik
Dawicontrol DC-614E RAID BLISTER, SATA, Serial ATA II, Serial ATA III, PCI Express, 0, 1, 10, JBOD, SPAN, 6 Gbit/sek., Low Profile PCIe, Marvell 88SE9215 billede

Produktspecifikationer

Mærke: Dawicontrol
Kategori: Netkort
Farve: 2
Artikel nr.: DC-614E RAID BLISTER
EAN: 4027377386144
Varenr.: 8150591
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Dawicontrol DC 614e RAID Styreenhed til lagring (RAID)
398 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Dawicontrol DC-614E - RAID controller PCIe 2.0, 6 Gbit/s, 4x SATA
559 kr
Til butik
Dawicontrol DC-614E - RAID controller PCIe 2.0, 6 Gbit/s, 4x SATA billede

Produktinformation

Effektiv RAID controller til udvidelse af lagerDawicontrol DC-614E giver dig en enkel måde at tilføje flere drev og styre dem fleksibelt i din stationære pc eller server. Med fire interne SATA-porte og datahastigheder op til 6 Gbit/s er den velegnet til både SSD og harddiske. Understøttelse af RAID 0/1/10, JBOD og SPAN gør det nemt at vælge mellem høj ydeevne, spejling eller simpel udvidelse af kapacitet.Praktiske funktioner for drift og vedligeholdelseKortet er et Low Profile PCIe-design og leveres med drivere og manual, så opsætningen er ligetil. Hot‑swap og Hot‑Plug understøttes, og S.M.A.R.T.-support hjælper med overvågning af drevenes tilstand. RAID‑migration og JBOD-funktion giver ekstra fleksibilitet ved ændringer i din lagringsopsætning.Grænseflade til vært: PCI ExpressPCI Express-version: 2.0Formfaktor: Low Profile PCIeChipset: Marvell 88SE9215Interne SATA-porte: 4Understøttede grænseflader: Serial ATA, SATA II, SATA IIIMaks. dataoverførsel: 6 Gbit/sRAID-niveauer: 0, 1, 10, JBOD, SPANHot-swap/Hot-Plug: JaSSD-understøttelse: JaS.M.A.R.T.-support: JaKanaler: 4 kanalerRAID-migrering: JaMaks. understøttet lagerkapacitet: 512 TBOperativsystemer: Windows 2000/XP/Vista/7/8/8.1/10/11 (inkl. x64), Windows Server 2003–2022, Linux Kernel 5.4–6.5Medfølger: Drivere og manual...

Produktspecifikationer

Mærke: NO NAME
Kategori: Netværkskort
Vægt: 0.26g
EAN: 4027377386144
Varenr.: 2150761
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Dawicontrol DC-614E - RAID controller PCIe 2.0, 6 Gbit/s, 4x SATA
579 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Dawicontrol DC-614E RAID BLISTER, SATA, Serial ATA II, Serial ATA III, PCI Express, 0, 1, 10, JBOD, SPAN, 6 Gbit/sek., Low Profile PCIe, Marvell 88SE9215 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Dawicontrol DC-614E RAID BLISTER, SATA, Serial ATA II, Serial ATA III, PCI Express, 0, 1, 10, JBOD, SPAN, 6 Gbit/sek., Low Profile PCIe, Marvell 88SE9215 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK376 kr415 krKøb
2CompuMail DK398 kr398 krKøb
3Boligcenter DK559 kr559 krKøb
4Vivas DK579 kr658 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Dawicontrol DC-614E RAID BLISTER, SATA, Serial ATA II, Serial ATA III, PCI Express, 0, 1, 10, JBOD, SPAN, 6 Gbit/sek., Low Profile PCIe, Marvell 88SE9215

PriceData har fulgt prisen på Dawicontrol DC-614E RAID BLISTER, SATA, Serial ATA II, Serial ATA III, PCI Express, 0, 1, 10, JBOD, SPAN, 6 Gbit/sek., Low Profile PCIe, Marvell 88SE9215 i 182 dage. Laveste pris i perioden er 365 kr (registreret d. 29. marts 2026), højeste er 507 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 390 kr.

Den nuværende pris på 376 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 5% den seneste måned. Der er registreret 27 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 36 prisændringer for Dawicontrol DC-614E RAID BLISTER, SATA, Serial ATA II, Serial ATA III, PCI Express, 0, 1, 10, JBOD, SPAN, 6 Gbit/sek., Low Profile PCIe, Marvell 88SE9215. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 36 prisændringer for Dawicontrol DC-614E RAID BLISTER, SATA, Serial ATA II, Serial ATA III, PCI Express, 0, 1, 10, JBOD, SPAN, 6 Gbit/sek., Low Profile PCIe, Marvell 88SE9215 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
4. jun. 2026376 kr22 kr (6%)
3. jun. 2026398 kr17 kr (4%)
29. maj 2026381 kr4 kr (1%)
28. maj 2026385 kr5 kr (1%)
27. maj 2026390 kr3 kr (1%)
26. maj 2026393 kr3 kr (1%)
25. maj 2026390 kr7 kr (2%)
24. maj 2026397 kr12 kr (3%)
22. maj 2026385 kr4 kr (1%)
20. maj 2026389 kr4 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret