Gå til hovedindhold

Dantoy Green Garden Græsslåmaskine (61,5 cm)

DantoyUdelegetøjEAN: 5701217047332
Pris fra 97,97 krtil 248,75 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 150,78 kr (61% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Dantoy Green Garden Græsslåmaskine (61,5 cm) og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 97.97 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til BabySam DK
TrustScore 4.5 ud af 54,1
E-mærke certificeret
Green Garden Græsslåmaskine
-30%97,97 kr
Før 139,95 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Green Garden Græsslåmaskine billede

Produktinformation

Dantoys græsslåmaskine kommer i en flot grøn farve, som brummer næsten ligesom en rigtig plæneklipper. Græsslåmaskinen er danskproduceret legetøj fra dantoy fremstillet af svanemærket plast. Anbefalet aldersgruppe for dette produkt er 2+ år. Danskproduceret Indeholder ingen skadelige stoffer Håndvaskes  Svanemærket – til gavn for sundhed og miljø.

Produktspecifikationer

Mærke: DanToy
Kategori: Haveleg
EAN: 5701217047332
Varenr.: f1dfd3ab-8c42-4d46-8744-47d0788385f5
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Dantoy Green Garden Lawnmower
-34%99 kr
Før 149 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Dantoy Green Garden Lawnmower billede

Produktinformation

Legetøjsplæneklipper i et green garden-tema, der laver en summende lyd, giver gåstøtte og er designet til udendørs leg fra 2+ år uden behov for batterier. Dantoy Green Garden Lawnmower er danskproduceret og lavet af Svanemærket plast, som inviterer børn til at udforske hverdagens haveopgaver gennem fantasifuld leg, mens de bevæger sig sikkert hen over plænen. Summende lyd til realistisk rolleleg Understøtter gang og aktiv udendørs leg Havetema til læring og udforskning Anbefalet alder: 2+ år Kræver ingen batterier Perfekt til legende haveeventyr, der kombinerer bevægelse, opdagelse og lade-som-om-opgaver udendørs.

Produktspecifikationer

Mærke: Dantoy
Kategori: Udendoersleg
Artikel nr.: 4733
EAN: 5701217047332
Varenr.: 3296166
Gå til Legebyen DK
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
Dantoy - Green Garden - Plæneklipper
-20%119,96 kr
Før 149,95 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Dantoy - Green Garden - Plæneklipper billede

Produktinformation

Sej, Svanemærket Dantoy græsslåmaskine i en flot grøn farve, som brummer, næsten ligesom fars rigtige græsslåmaskine. Perfekt støtte til at lære at gå med, for de mindre børn. Plæneklipperen er danskproduceret legetøj fra Dantoy fremstillet af svanemærket plast. Den kommer i fine, rolige Green Garden farver.Værd at vide Danskproduceret Indeholder ingen skadelige stoffer Kan håndvaskes for rengøring Svanemærket - til gavn for sundhed og miljø. Idéer til legenDet er oplagt at udvide legen sammen med andre sæt fra Green Garden, der alt sammen er med til at understøtte den udendørs leg, læring og udforskning. Green Garden-universet inviterer til leg med mange af dagligdagens opgaver, hvor barnet spejler det de ser. Rollelegen er vigtig for barnet forståelse og opfattelse af verden. Her får barnet en forståelse af det at holde have. SpecifikationerMærke: DantoySerie: Green GardenMateriale: Svanemærket plast.Mål: L:61,6 x H:46 x B:26,5 cm.Certifikat: Svanemærket.Farve: Grøn/Grå.Alder: Anbefales fra 2 år.Antal: 1 stk.Anmeldelse"Green Garden, absolut favoritten over dem alle. Græsslåmaskinen for de mindste børn forbliver er hit. William er 20 måneder og han suser afsted, græsslåmaskinen skal faktisk helst med alle steder, selv på vores små gåture rundt i byen. Den er genial til, træne og aktivere de små børn til, at gå rundt i mere ujævnt terræn og så er den god til, at kopiere ting som andre mennesker også gør. William ser far slå græs og han ved og har set hvordan græsslåmaskinen både kan skubbes frem og trækkes med tilbage. Hjemme hos os er den fantastisk og William synes den er så sej, da den også siger en lyd, når han skubber den foran sig. Vi er fans af Green Garden græsslåmaskinen fra dantoy..."- Mia, Anmelder for Legebyen.dk Mere om Dantoy:Dantoy har udviklet og produceret kvalitetslegetøj i Hobro, Danmark i over 50 år. Dette gør Dantoy til en af Nordens største producenter af plastiklegetøj. Verdens første svanemærkede legetøj er også fra Dantoy, som fik licens til Svanemærket i 2010. Svanemærket plastlegetøj skal leve op til verdens skrappeste krav til plastindhold. F.eks. må svanemærkede produkter ikke indeholder skadelige stoffer, som f.eks. ftalater, parfume, BPA eller hormonforstyrrende stoffer.

Produktspecifikationer

Mærke: Dantoy
Kategori: Home & Garden
Materiale: ["Plast (Svanemærket plast)"]
EAN: 5701217047332
Varenr.: 42802313265373
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Dantoy Green Garden Græsslåmaskine (61,5 cm)
147 kr
Til butik
Gå til MM Action
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Dantoy Green Garden Græsslåmaskine (61,5 cm)
149 kr
Til butik
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Dantoy Green Garden - Græsslåmaskine
159,95 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Dantoy Green Garden - Plæneklipper (4733)
162 kr
Til butik
Gå til Kids-world.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Dantoy Græsslåmaskine - Green Garden
224,95 kr
Til butik
Gå til Nova Nordic A/S
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Plæneklipper - 61,5 cm - Green Garden
248,75 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Dantoy Green Garden Græsslåmaskine (61,5 cm) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Dantoy Green Garden Græsslåmaskine (61,5 cm) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1BabySam DK97,97 kr97,97 krKøb
2Proshop DK99 kr138 krKøb
3Legebyen DK119,96 kr158,96 krKøb
4CS MEGASTORE DK147 kr186 krKøb
5MM Action149 kr149 krKøb
6Gucca.dk159,95 kr159,95 krKøb
7Teknikproffset DK162 kr221 krKøb
8Kids-world.dk224,95 kr224,95 krKøb
9Nova Nordic A/S248,75 kr248,75 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Dantoy Green Garden Græsslåmaskine (61,5 cm)

PriceData har fulgt prisen på Dantoy Green Garden Græsslåmaskine (61,5 cm) i 182 dage. Laveste pris i perioden er 97,97 kr (registreret d. 7. april 2026), højeste er 139,95 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 131 kr.

Den nuværende pris på 97,97 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Der er registreret 9 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 14 prisændringer for Dantoy Green Garden Græsslåmaskine (61,5 cm). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 14 prisændringer for Dantoy Green Garden Græsslåmaskine (61,5 cm) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
7. apr. 202697,97 kr41,98 kr (30%)
10. mar. 2026139,95 kr5,95 kr (4%)
8. mar. 2026134 kr1 kr (1%)
7. mar. 2026133 kr1 kr (1%)
6. mar. 2026134 kr1 kr (1%)
9. feb. 2026135 kr1 kr (1%)
29. jan. 2026136 kr1 kr (1%)
28. jan. 2026137 kr1 kr (1%)
27. jan. 2026138 kr1 kr (1%)
26. jan. 2026139 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret