Gå til hovedindhold

Danfoss Termoaktuator24v Ac-dc Twa-a Nc 24v Ra 088h3110

DanfossEludstyr24V NC termoaktuatorGulvvarme og radiatorreguleringEAN: 5702420049601

Danfoss TWA-A termoaktuator 24V NC til RA2000 og FHF ventiler. Strømløs lukket, 1W effekt, 1,2m kabel. Perfekt til gulvvarme og radiatorregulering. Læs mere

Pris fra 179 krtil 280 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 101 kr (36% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Danfoss Termoaktuator24v Ac-dc Twa-a Nc 24v Ra 088h3110 og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 179 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Danfoss TWA-A NC 24V Termoaktuator til RA/FHD
179 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Danfoss twa-a termoaktuator 24v nc
202 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Danfoss TWA-A telestat til RA2000 og FHF, 24V
209 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Danfoss 088H3110, 1 stk
217 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Danfoss TWA-A telestat til RA2000 og FHF, 24V
229 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Danfoss Telestat TWA-A NC 24 V
239,48 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Twa-A Termoaktuator Nc 24V Ac.Dc. Ra/Fh
256,05 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Twa-a termoaktuator nc 24v ac.dc. ra/fh
263,75 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Danfoss Termoaktuator24v Ac-dc Twa-a Nc 24v Ra 088h3110
280 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Danfoss Termoaktuator24v Ac-dc Twa-a Nc 24v Ra 088h3110 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Danfoss Termoaktuator24v Ac-dc Twa-a Nc 24v Ra 088h3110 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Ultrashop179 kr179 krKøb
2Proshop DK202 kr241 krKøb
3CompletVVS209 kr209 krKøb
4CS MEGASTORE DK217 kr256 krKøb
5BilligVVS DK229 kr229 krKøb
6EL-GROSSISTEN239,48 kr239,48 krKøb
7Billigelogvvs.dk256,05 kr256,05 krKøb
8MaintainIt263,75 kr263,75 krKøb
9Homeshop DK280 kr280 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Danfoss TWA-A Termoaktuator 24V NC RA/FHF

Danfoss

Danfoss TWA-A termoaktuator 24V NC til RA2000 og FHF ventiler. Strømløs lukket, 1W effekt, 1,2m kabel. Perfekt til gulvvarme og radiatorregulering.

• Gulvvarme og radiatorregulering
• 24V NC termoaktuator

Beskrivelse

Danfoss TWA-A termoaktuator er en pålidelig løsning til automatisk styring af gulvvarme og radiatoranlæg. Denne 24V NC termoaktuator monteres direkte på RA2000, RAV eller VMT ventiler og sikrer præcis ON/OFF-regulering. Med strømløs lukket funktion (NC) lukker ventilen automatisk ved strømsvigt, hvilket giver øget sikkerhed. Den kompakte design med 1,2m tilslutningskabel gør installationen enkel, mens IP41-klassificeringen sikrer driftssikkerhed i alle miljøer. Termoaktuatoren arbejder sammen med rumtermostater som RMT/RET/CF-RS eller kloktermostater TP5000/TP7000 for optimal komfort og energibesparelse i zoneopdelte varmesystemer.

Specifikationer

Type:NC (normalt lukket)
Kabel:1,2m
Effekt:1W
Funktion:ON/OFF regulering
IP-klasse:IP41
Spænding:24V AC/DC
Tilslutning:RA 2000, RAV, VMT

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvilke ventiler er TWA-A termoaktuatoren kompatibel med?

TWA-A termoaktuatoren passer på ventiltyperne RA 2000, RAV og VMT fra Danfoss. Den kan også bruges med FHF manifold systemer til gulvvarmeanlæg.

Hvad betyder NC (normalt lukket) funktionen?

NC betyder at termoaktuatoren lukker ventilen når den er strømløs. Dette sikrer automatisk lukning ved strømsvigt og giver øget sikkerhed i varmesystemet.

Kan TWA-A bruges til både gulvvarme og radiatorer?

Ja, TWA-A termoaktuatoren er designet til både radiatoranlæg, gulvvarmeanlæg og zoneopdelte anlæg. Den arbejder sammen med forskellige typer termostater for optimal regulering.

Hvilken kabellængde har termoaktuatoren?

TWA-A termoaktuatoren leveres med et 1,2 meter langt tilslutningskabel, hvilket giver fleksibilitet ved installation og tilslutning til styreenhed.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Danfoss Termoaktuator24v Ac-dc Twa-a Nc 24v Ra 088h3110

PriceData har fulgt prisen på Danfoss Termoaktuator24v Ac-dc Twa-a Nc 24v Ra 088h3110 i 180 dage. Laveste pris i perioden er 179 kr (registreret d. 4. december 2025), højeste er 202 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 188 kr.

Den nuværende pris på 179 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 11% den seneste måned. Der er registreret 17 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 35 prisændringer for Danfoss Termoaktuator24v Ac-dc Twa-a Nc 24v Ra 088h3110. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 35 prisændringer for Danfoss Termoaktuator24v Ac-dc Twa-a Nc 24v Ra 088h3110 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. maj 2026179 kr23 kr (11%)
24. maj 2026202 kr23 kr (13%)
20. maj 2026179 kr23 kr (11%)
18. maj 2026202 kr23 kr (13%)
16. maj 2026179 kr23 kr (11%)
15. maj 2026202 kr23 kr (13%)
28. apr. 2026179 kr23 kr (11%)
27. apr. 2026202 kr23 kr (13%)
24. apr. 2026179 kr23 kr (11%)
23. apr. 2026202 kr23 kr (13%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret