Gå til hovedindhold

Danfoss - Termoaktuator TWA-A (passer p danfoss ventiler RA-N, RA-C, RA-FN, RA-G og FHD-manifold), NC (strmls lukket), 230Vac

DanfossEludstyrEAN: 5702420049540
Pris fra 170 krtil 280 kr
11 forhandlere

Prisforskel: 110 kr (39% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Danfoss - Termoaktuator TWA-A (passer p danfoss ventiler RA-N, RA-C, RA-FN, RA-G og FHD-manifold), NC (strmls lukket), 230Vac og køb billigst

11 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 170 kr. 11 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Danfoss - Termoaktuator TWA-A (passer p danfoss ventiler RA-N, RA-C, RA-FN, RA-G og FHD-manifold), NC (strmls lukket), 230Vac
170 kr
Til butik
Danfoss - Termoaktuator TWA-A (passer p danfoss ventiler RA-N, RA-C, RA-FN, RA-G og FHD-manifold), NC (strmls lukket), 230Vac billede

Produktspecifikationer

Mærke: Danfoss
Kategori: WATTOO.DK VVS Varme & styring Gulvvarme Telestater
EAN: 5702420049540
Varenr.: 460957013
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Danfoss twa-a termoaktuator 230v nc
193 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Danfoss TWA-A telestat, 230V
195 kr
Til butik
Danfoss TWA-A telestat, 230V billede

Produktinformation

Termoaktuator type TWA monteres på ventiltyperne RA 2000, RAV eller VMT. Sammen med rumtermostat RMT/RET/CF-RS eller kloktermostat TP5000/TP7000 anvendes TWA termoaktuatoren til ON/OFF-regulering af radiatoranlæg, gulvvarmeanlæg og zoneopdelte anlæg. TWA...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Danfoss
Kategori: Varmesystemer
Farve: white
EAN: 5702420049540
Varenr.: 460957013
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Danfoss TWA-A NC 230 vac RA 088H3112, telestat
204 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Danfoss 088H3112, 1 stk
209 kr
Til butik
Gå til VVS.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Danfoss TWA-A NC 230 vac RA 088H3112
216,75 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Danfoss TWA-A telestat, 230V
239 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Twa-a termoaktuator,nc, 230 v ac.ra/fhf
248,75 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Danfoss TWA-A NC 230 vac RA 088H3112
250 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Twa-A Termoaktuator,Nc, 230 V Ac.Ra/Fhf
255,95 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Danfoss Twa-a Nc 230 Vac Ra 088h3112
280 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Danfoss - Termoaktuator TWA-A (passer p danfoss ventiler RA-N, RA-C, RA-FN, RA-G og FHD-manifold), NC (strmls lukket), 230Vac koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Danfoss - Termoaktuator TWA-A (passer p danfoss ventiler RA-N, RA-C, RA-FN, RA-G og FHD-manifold), NC (strmls lukket), 230Vac koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1WATTOO.DK170 kr170 krKøb
2Proshop DK193 kr232 krKøb
3LavprisVVS195 kr195 krKøb
4Elvvs.dk204 kr204 krKøb
5CS MEGASTORE DK209 kr248 krKøb
6VVS.dk216,75 kr216,75 krKøb
7BilligVVS DK239 kr239 krKøb
8MaintainIt248,75 kr248,75 krKøb
9vvsfittings.dk250 kr250 krKøb
10Billigelogvvs.dk255,95 kr255,95 krKøb
11Homeshop DK280 kr280 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Danfoss - Termoaktuator TWA-A (passer p danfoss ventiler RA-N, RA-C, RA-FN, RA-G og FHD-manifold), NC (strmls lukket), 230Vac

PriceData har fulgt prisen på Danfoss - Termoaktuator TWA-A (passer p danfoss ventiler RA-N, RA-C, RA-FN, RA-G og FHD-manifold), NC (strmls lukket), 230Vac i 181 dage. Laveste pris i perioden er 164 kr (registreret d. 4. februar 2026), højeste er 197 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 191 kr.

Den nuværende pris på 170 kr er 11% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 13% den seneste måned. Der er registreret 28 prisfald og 23 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 51 prisændringer for Danfoss - Termoaktuator TWA-A (passer p danfoss ventiler RA-N, RA-C, RA-FN, RA-G og FHD-manifold), NC (strmls lukket), 230Vac. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 51 prisændringer for Danfoss - Termoaktuator TWA-A (passer p danfoss ventiler RA-N, RA-C, RA-FN, RA-G og FHD-manifold), NC (strmls lukket), 230Vac de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026170 kr23 kr (12%)
2. jun. 2026193 kr2 kr (1%)
16. maj 2026195 kr2 kr (1%)
15. maj 2026197 kr2 kr (1%)
9. maj 2026195 kr2 kr (1%)
2. maj 2026197 kr1 kr (1%)
1. maj 2026196 kr1 kr (1%)
29. apr. 2026197 kr6 kr (3%)
22. apr. 2026191 kr3 kr (2%)
21. apr. 2026194 kr3 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret