Gå til hovedindhold

DANFOSS RAVK 25-65 grader termostatisk element, anvendes til temperaturregulering af mindre varmtvandsbeholdere

DanfossEludstyrEAN: 5702421500491
Pris fra 1.345 krtil 1.702,5 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 357,5 kr (21% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.304 kr 1. apr.

Sammenlign priser på DANFOSS RAVK 25-65 grader termostatisk element, anvendes til temperaturregulering af mindre varmtvandsbeholdere og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1345 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
DANFOSS RAVK 25-65 grader termostatisk element, anvendes til temperaturregulering af mindre varmtvandsbeholdere
1.345 kr
Til butik
DANFOSS RAVK 25-65 grader termostatisk element, anvendes til temperaturregulering af mindre varmtvandsbeholdere billede

Produktspecifikationer

Mærke: Danfoss
Kategori: Varmestyring & termostater
Farve: 1
Artikel nr.: 013U8063
EAN: 5702421500491
Varenr.: 1421541
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Danfoss ravk termostatisk element 25-65
1.345 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Danfoss RAVK termostatisk følerelement, 25-65°
1.348 kr
Til butik
Danfoss RAVK termostatisk følerelement, 25-65° billede

Produktinformation

Danfoss RAVK følerelement Danfoss RAVK er et selvvirkende termostatisk følerelement til temperaturregulering af mindre varmtvandsbeholdere fx forrådsbeholdere eller varmevekslere i radiatoranlæg. Elementet lukker automatisk ved stigende temperatur og kr...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Danfoss
Kategori: Varmesystemer
EAN: 5702421500491
Varenr.: 451244063
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Danfoss RAVK termostatisk følerelement, 25-65°
1.399 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Danfoss RAVK termostat/fler element, 25-65
1.426 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Danfoss RAVK termostatisk følerelement, 25-65°
1.465 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
RAVK 25-65° termostat element
1.471,14 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Ravk 25-65gr termost. element
1.667,5 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Danfoss RAVK termostatelement 25-65°C 013u8063
1.702,5 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DANFOSS RAVK 25-65 grader termostatisk element, anvendes til temperaturregulering af mindre varmtvandsbeholdere koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DANFOSS RAVK 25-65 grader termostatisk element, anvendes til temperaturregulering af mindre varmtvandsbeholdere koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK1.345 kr1.345 krKøb
2Proshop DK1.345 kr1.345 krKøb
3LavprisVVS1.348 kr1.348 krKøb
4CompletVVS1.399 kr1.399 krKøb
5WATTOO.DK1.426 kr1.426 krKøb
6BilligVVS DK1.465 kr1.465 krKøb
7EL-GROSSISTEN1.471,14 kr1.471,14 krKøb
8MaintainIt1.667,5 kr1.667,5 krKøb
9vvsfittings.dk1.702,5 kr1.702,5 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for DANFOSS RAVK 25-65 grader termostatisk element, anvendes til temperaturregulering af mindre varmtvandsbeholdere

PriceData har fulgt prisen på DANFOSS RAVK 25-65 grader termostatisk element, anvendes til temperaturregulering af mindre varmtvandsbeholdere i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.199 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 1.368 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.323 kr.

Den nuværende pris på 1.345 kr er 2% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 8 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 18 prisændringer for DANFOSS RAVK 25-65 grader termostatisk element, anvendes til temperaturregulering af mindre varmtvandsbeholdere. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 18 prisændringer for DANFOSS RAVK 25-65 grader termostatisk element, anvendes til temperaturregulering af mindre varmtvandsbeholdere de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
18. maj 20261.345 kr3 kr (0%)
21. apr. 20261.342 kr38 kr (3%)
1. apr. 20261.304 kr39 kr (3%)
31. mar. 20261.343 kr39 kr (3%)
25. mar. 20261.304 kr25 kr (2%)
21. mar. 20261.329 kr25 kr (2%)
15. mar. 20261.304 kr39 kr (3%)
14. mar. 20261.343 kr39 kr (3%)
21. feb. 20261.304 kr39 kr (3%)
20. feb. 20261.343 kr14 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret