Gå til hovedindhold

Danfoss klemringsfittings til PEX-plastrør 3/4" - 16 x 2 mm

DanfossEludstyrEAN: 5702420032924
Pris fra 60 krtil 129 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 69 kr (53% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 58 kr 3. apr.

Sammenlign priser på Danfoss klemringsfittings til PEX-plastrør 3/4" - 16 x 2 mm og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 60 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Danfoss 013G4156, 1 stk
60 kr
Til butik
Danfoss 013G4156, 1 stk billede

Produktspecifikationer

Mærke: Danfoss
Kategori: Tilbehør
Farve: 1
Artikel nr.: 013G4156
EAN: 5702420032924
Varenr.: 1358899
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Danfoss klemringsfitting 3/4x16 pex
60 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Danfoss Klemringsfittings til PEX plastrør 3/4" - 16x2 mm
65 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
OVERG.PEX 3/4X16MM
71,7 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Overg.pex 3/4x16mm
75 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Danfoss klemringsfittings til PEX-plastrør 3/4" - 16 x 2 mm
79 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Danfoss klemring til pexrør 3/4" x 16x2 mm
129 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Danfoss klemringsfittings til PEX-plastrør 3/4" - 16 x 2 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Danfoss klemringsfittings til PEX-plastrør 3/4" - 16 x 2 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK60 kr99 krKøb
2Proshop DK60 kr99 krKøb
3BilligVVS DK65 kr65 krKøb
4EL-GROSSISTEN71,7 kr71,7 krKøb
5MaintainIt75 kr75 krKøb
6LavprisVVS79 kr79 krKøb
7CompletVVS129 kr129 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Danfoss klemringsfittings til PEX-plastrør 3/4" - 16 x 2 mm

PriceData har fulgt prisen på Danfoss klemringsfittings til PEX-plastrør 3/4" - 16 x 2 mm i 180 dage. Laveste pris i perioden er 55 kr (registreret d. 31. januar 2026), højeste er 64,78 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 60 kr.

Den nuværende pris på 60 kr er tæt på normalprisen. Der er registreret 10 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 24 prisændringer for Danfoss klemringsfittings til PEX-plastrør 3/4" - 16 x 2 mm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 24 prisændringer for Danfoss klemringsfittings til PEX-plastrør 3/4" - 16 x 2 mm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
15. apr. 202660 kr1 kr (2%)
8. apr. 202659 kr1 kr (2%)
3. apr. 202658 kr1 kr (2%)
2. apr. 202659 kr1 kr (2%)
14. mar. 202658 kr3 kr (5%)
31. jan. 202655 kr4 kr (7%)
30. jan. 202659 kr1 kr (2%)
29. jan. 202658 kr3 kr (5%)
21. jan. 202661 kr3,78 kr (6%)
20. jan. 202664,78 kr3,78 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret