Gå til hovedindhold

Danfoss klemringsfittings til alupex-rør 3/4" - 16 x 2 mm

DanfossEludstyrEAN: 5702420033044
Pris fra 62 krtil 104 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 42 kr (40% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Danfoss klemringsfittings til alupex-rør 3/4" - 16 x 2 mm og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 62 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Danfoss klemringsfittings til alupex-rør 3/4" - 16 x 2 mm
62 kr
Til butik
Danfoss klemringsfittings til alupex-rør 3/4" - 16 x 2 mm billede

Produktinformation

Danfoss klemringsfittings til alupex-rør. Data:- Dimension: 3/4" x 16 mm- Tykkelse: 2 mm-Maks. arbejdstryk: 10 bar-Maks. fremløbstemperatur: 95°C- Passer til ventil: RA-K/KE, RA-C 15, Manifold FHF

Produktspecifikationer

Mærke: Danfoss
Kategori: Varmesystemer
Størrelse: 16x2.0 mm
EAN: 5702420033044
Varenr.: 403119886
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Klemringsfitting 3/4" x 16 mm
62,23 kr
Til butik
Klemringsfitting 3/4" x 16 mm billede

Produktinformation

Klemringsfittings for tilslutning af Danfoss ventiler til Alupex-rør. Tekniske data Tilslutning G 3/4" Rørdimension 16x2 mm Max. arbejdstryk 10 bar Prøvetryk 16 bar Max. fremløbstemperatur 95 °C Til ventilerne RA-K/KE, RA-C 15, Manifold CFD

Produktspecifikationer

Mærke: DANFOSS
EAN: 5702420033044
Varenr.: 15843369058639
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Danfoss klemringsfitting 3/4x16 alupex
65 kr
Til butik
Gå til VVS.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Danfoss Klemringsfitting alupex Ø16-2,0mm 3/4 013g4186
70,75 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Overg. pex-alu-pex 3/4xø16x2mm
78,75 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Danfoss Klemringfitt.Al Ø16-2,0mm 3/4 013g4186
85 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Danfoss Klemringsfittings til alupex 3/4" - 16x2,0 mm
89 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Danfoss klemringfitt.Al - Ø16-20mm 3/4 013g4186
104 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Danfoss klemringsfittings til alupex-rør 3/4" - 16 x 2 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Danfoss klemringsfittings til alupex-rør 3/4" - 16 x 2 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS62 kr62 krKøb
2EL-GROSSISTEN62,23 kr62,23 krKøb
3Proshop DK65 kr104 krKøb
4VVS.dk70,75 kr70,75 krKøb
5MaintainIt78,75 kr78,75 krKøb
6CompletVVS85 kr85 krKøb
7BilligVVS DK89 kr89 krKøb
8CS MEGASTORE DK104 kr143 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Danfoss klemringsfittings til alupex-rør 3/4" - 16 x 2 mm

PriceData har fulgt prisen på Danfoss klemringsfittings til alupex-rør 3/4" - 16 x 2 mm i 182 dage. Laveste pris i perioden er 59,5 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 69 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 65 kr.

Den nuværende pris på 62 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 10% den seneste måned. Der er registreret 5 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 17 prisændringer for Danfoss klemringsfittings til alupex-rør 3/4" - 16 x 2 mm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 17 prisændringer for Danfoss klemringsfittings til alupex-rør 3/4" - 16 x 2 mm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 202662 kr
1. jun. 202662,23 kr
30. maj 202662 kr
21. maj 202662,23 kr6,77 kr (10%)
9. maj 202669 kr
7. maj 202668,56 kr
6. maj 202669 kr
23. apr. 202668,56 kr2,56 kr (4%)
18. apr. 202666 kr
17. apr. 202665,5 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret