Gå til hovedindhold

Danfoss Klemringsfittings Pex 1/2 Ø15-2,5mm 013g4147, 013G4147

DanfossEludstyrEAN: 5702420032849
Pris fra 66 krtil 109 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 43 kr (39% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Danfoss Klemringsfittings Pex 1/2 Ø15-2,5mm 013g4147, 013G4147 og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 66 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Danfoss klemringsfitt. - Pex 1/2 Ø15-2,5mm 013g4147
66 kr
Til butik
Danfoss klemringsfitt. - Pex 1/2 Ø15-2,5mm 013g4147 billede

Produktspecifikationer

Mærke: Danfoss
Kategori: Tilbehør
Farve: 1
Artikel nr.: 013G4147
EAN: 5702420032849
Varenr.: 1458629
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Danfoss klemringsfitting 1/2x15 pex
66 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Danfoss klemringsfittings til PEX-plastrør 1/2" - 15 x 2,5 mm
66 kr
Til butik
Danfoss klemringsfittings til PEX-plastrør 1/2" - 15 x 2,5 mm billede

Produktinformation

Danfoss klemringsfittings til tilslutning af ventiler til PEX-plastrør. Data: - Dimension: 1/2" x 15 mm- Tykkelse: 2,5 mm-Maks. arbejdstryk: 10 bar- Maks. fremløbstemperatur: 95°C- Passer til ventil:RA-N 15, RA-U 15, RLV 15, FJVR, RA-URX, RA-DV

Produktspecifikationer

Mærke: Danfoss
Kategori: Varmesystemer
Størrelse: 15x2.5 mm
EAN: 5702420032849
Varenr.: 403119847
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
OVERG. PEX 1/2XØ15 X 2,5 MM.
69,6 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Overg. pex 1/2xø15 x 2,5 mm.
77,5 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Danfoss Klemringsfittings Pex 1/2 Ø15-2,5mm 013g4147, 013G4147
98 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Danfoss Klemringsfittings til PEX plastrør 1/2" - 15x2,5 mm
109 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Danfoss Klemringsfittings til PEX plastrør 1/2" - 15x2,5 mm
109 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Danfoss Klemringsfittings Pex 1/2 Ø15-2,5mm 013g4147, 013G4147 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Danfoss Klemringsfittings Pex 1/2 Ø15-2,5mm 013g4147, 013G4147 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK66 kr105 krKøb
2Proshop DK66 kr105 krKøb
3LavprisVVS66 kr66 krKøb
4EL-GROSSISTEN69,6 kr69,6 krKøb
5MaintainIt77,5 kr77,5 krKøb
6Elvvs.dk98 kr98 krKøb
7BilligVVS DK109 kr109 krKøb
8CompletVVS109 kr109 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Danfoss Klemringsfittings Pex 1/2 Ø15-2,5mm 013g4147, 013G4147

PriceData har fulgt prisen på Danfoss Klemringsfittings Pex 1/2 Ø15-2,5mm 013g4147, 013G4147 i 182 dage. Laveste pris i perioden er 58 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 67 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 64 kr.

Den nuværende pris på 66 kr er 3% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 5 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 9 prisændringer for Danfoss Klemringsfittings Pex 1/2 Ø15-2,5mm 013g4147, 013G4147. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 9 prisændringer for Danfoss Klemringsfittings Pex 1/2 Ø15-2,5mm 013g4147, 013G4147 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 202666 kr1 kr (1%)
14. apr. 202667 kr1 kr (2%)
8. apr. 202666 kr2 kr (3%)
30. dec. 202564 kr2 kr (3%)
28. dec. 202562 kr2 kr (3%)
27. dec. 202564 kr2 kr (3%)
21. dec. 202562 kr1 kr (2%)
20. dec. 202563 kr1 kr (2%)
5. dec. 202564 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret