Gå til hovedindhold

DANFOSS AVTB15 med muffetilslutning, 1/2 indvendig gevind, føler Ø9,5x190 mm - indst.område 20 til 60 grader med kvs 1,9.

DanfossEludstyrEAN: 5702421100899
Pris fra 2.938 krtil 3.823,75 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 885,75 kr (23% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på DANFOSS AVTB15 med muffetilslutning, 1/2 indvendig gevind, føler Ø9,5x190 mm - indst.område 20 til 60 grader med kvs 1,9. og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2938 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
2.938 kr
Til butik
DANFOSS AVTB15 med muffetilslutning, 1/2 indvendig gevind, føler Ø9,5x190 mm - indst.område 20 til 60 grader med kvs 1,9. billede

Produktspecifikationer

Mærke: Danfoss
Kategori: Reguleringsventiler
Farve: 1
Artikel nr.: 003N8229
EAN: 5702421100899
Varenr.: 1381413
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Danfoss AVTB ventil 1/2", 20-60°, 9 mm føler, indvendig gevind
2.939 kr
Til butik
Danfoss AVTB ventil 1/2", 20-60°, 9 mm føler, indvendig gevind billede

Produktinformation

Danfoss AVTB temperaturregulator Danfoss AVTB ventil er en selvvirkende temperaturregulator til brugsvands- og varmeanlæg. Den anvendes til direkte regulering af temperaturen i f.eks. beholdere, gulvvarme og varmevekslere. Ventilen lukker automatisk ved s...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Danfoss
Kategori: Varmesystemer
EAN: 5702421100899
Varenr.: 451010224
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Danfoss avtb 15 termostatisk ventil 1/2 20-60
3.088 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Danfoss AVTB ventil 1/2", 20-60°, 9 mm føler, indvendig gevind
3.245 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Danfoss AVTB ventil 1/2'' 20-60 Gr. 9mm Føler 003N8229
3.758,75 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Avtb 15 20-60gr 2m kap. rør
3.823,75 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DANFOSS AVTB15 med muffetilslutning, 1/2 indvendig gevind, føler Ø9,5x190 mm - indst.område 20 til 60 grader med kvs 1,9. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DANFOSS AVTB15 med muffetilslutning, 1/2 indvendig gevind, føler Ø9,5x190 mm - indst.område 20 til 60 grader med kvs 1,9. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK2.938 kr2.938 krKøb
2LavprisVVS2.939 kr2.939 krKøb
3Proshop DK3.088 kr3.088 krKøb
4BilligVVS DK3.245 kr3.245 krKøb
5vvsfittings.dk3.758,75 kr3.758,75 krKøb
6MaintainIt3.823,75 kr3.823,75 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for DANFOSS AVTB15 med muffetilslutning, 1/2 indvendig gevind, føler Ø9,5x190 mm - indst.område 20 til 60 grader med kvs 1,9.

PriceData har fulgt prisen på DANFOSS AVTB15 med muffetilslutning, 1/2 indvendig gevind, føler Ø9,5x190 mm - indst.område 20 til 60 grader med kvs 1,9. i 182 dage. Laveste pris i perioden er 2.938 kr (registreret d. 4. december 2025), højeste er 3.088 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.988 kr.

Den nuværende pris på 2.938 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Der er registreret 4 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 9 prisændringer for DANFOSS AVTB15 med muffetilslutning, 1/2 indvendig gevind, føler Ø9,5x190 mm - indst.område 20 til 60 grader med kvs 1,9.. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 9 prisændringer for DANFOSS AVTB15 med muffetilslutning, 1/2 indvendig gevind, føler Ø9,5x190 mm - indst.område 20 til 60 grader med kvs 1,9. de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
21. mar. 20262.938 kr59 kr (2%)
14. mar. 20262.997 kr59 kr (2%)
7. mar. 20262.938 kr118 kr (4%)
6. mar. 20263.056 kr59 kr (2%)
2. mar. 20262.997 kr59 kr (2%)
14. feb. 20262.938 kr150 kr (5%)
12. feb. 20263.088 kr150 kr (5%)
7. feb. 20262.938 kr118 kr (4%)
6. feb. 20263.056 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret