Gå til hovedindhold

Danfoss AVP 20 Differenstrykregulator PN16 Returmontering. kvs 6,3. 005-05 bar. G 1'' A. 003H6203

DanfossEludstyrEAN: 5702421537213
Pris fra 3.574 krtil 5.025 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 1.451 kr (29% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Danfoss AVP 20 Differenstrykregulator PN16 Returmontering. kvs 6,3. 005-05 bar. G 1'' A. 003H6203 og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3574 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Danfoss differenstrykregulator type AVP retur 1", 6,3 m3/t
-6%3.574 kr
Før 3.799 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Danfoss differenstrykregulator type AVP retur 1", 6,3 m3/t billede

Produktinformation

Danfoss differenstrykregulator AVP 15 til returmontering er en selvvirkende differenstrykregulator, som lukker ved stigende differenstryk. Anvendes i fjernvarmeanlæg og skal bestilles til montering i hhv. fremløbs- eller returledning. Teknisk info:- DN 15...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Danfoss
Kategori: Varmesystemer
EAN: 5702421537213
Varenr.: 406454106
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Danfoss 003H6203, 3/4, 0,05 bar, 0,5 bar, 15 mm, 15 mm, 1 stk
3.613 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Danfoss avp 20 differenstrykregulator kvs 6,3 returløb 003h6203
3.613 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Danfoss differenstrykregulator type AVP retur 1", 6,3 m3/t
-14%3.699 kr
Før 4.299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Danfoss AVP 20 Differenstrykregulator PN16 Returmontering. kvs 6,3. 005-05 bar. G 1´´ A. 003H6203
3.727 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Danfoss AVP 20 Differenstrykregulator PN16 Returmontering. kvs 6,3. 005-05 bar. G 1'' A. 003H6203
4.336,25 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
AVP DN20 KVS6,3 INDS. 0,05-0,5B
4.888,65 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Danfoss differenstrykregulator type AVP retur 1", 6,3 m3/t
5.025 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Danfoss AVP 20 Differenstrykregulator PN16 Returmontering. kvs 6,3. 005-05 bar. G 1'' A. 003H6203 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Danfoss AVP 20 Differenstrykregulator PN16 Returmontering. kvs 6,3. 005-05 bar. G 1'' A. 003H6203 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS3.574 kr3.574 krKøb
2CS MEGASTORE DK3.613 kr3.613 krKøb
3Proshop DK3.613 kr3.613 krKøb
4CompletVVS3.699 kr3.699 krKøb
5Elvvs.dk3.727 kr3.727 krKøb
6vvsfittings.dk4.336,25 kr4.336,25 krKøb
7EL-GROSSISTEN4.888,65 kr4.888,65 krKøb
8BilligVVS DK5.025 kr5.025 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Danfoss AVP 20 Differenstrykregulator PN16 Returmontering. kvs 6,3. 005-05 bar. G 1'' A. 003H6203

PriceData har fulgt prisen på Danfoss AVP 20 Differenstrykregulator PN16 Returmontering. kvs 6,3. 005-05 bar. G 1'' A. 003H6203 i 165 dage. Laveste pris i perioden er 3.555 kr (registreret d. 6. januar 2026), højeste er 3.797 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.689 kr.

Den nuværende pris på 3.574 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 14 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 24 prisændringer for Danfoss AVP 20 Differenstrykregulator PN16 Returmontering. kvs 6,3. 005-05 bar. G 1'' A. 003H6203. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 24 prisændringer for Danfoss AVP 20 Differenstrykregulator PN16 Returmontering. kvs 6,3. 005-05 bar. G 1'' A. 003H6203 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20263.574 kr38 kr (1%)
29. maj 20263.612 kr80 kr (2%)
25. maj 20263.692 kr1 kr (0%)
24. maj 20263.693 kr34 kr (1%)
13. maj 20263.727 kr1 kr (0%)
12. maj 20263.728 kr1 kr (0%)
6. maj 20263.727 kr1 kr (0%)
3. maj 20263.728 kr69 kr (2%)
1. maj 20263.797 kr30 kr (1%)
30. apr. 20263.767 kr80 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret