Gå til hovedindhold

Danfoss ABN-FBH 24V NC, IP54, Hvid, CE, 24 V, 44 mm, 48,4 mm

DanfossEludstyrEAN: 5702425082542
Pris fra 238 krtil 403 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 165 kr (41% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 232 kr 27. maj

Sammenlign priser på Danfoss ABN-FBH 24V NC, IP54, Hvid, CE, 24 V, 44 mm, 48,4 mm og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 238 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Danfoss termoaktuator abn-fbh
238 kr
Til butik
Danfoss termoaktuator abn-fbh billede

Produktinformation

Danfoss termoaktuator ABN-FBH

Produktspecifikationer

Mærke: Danfoss
Kategori: Gulvvarme
Artikel nr.: 193B2148
EAN: 5702425082542
Varenr.: 2898010
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Danfoss 24V NC termoaktuator til VA02 og VA64
259 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Danfoss ABN-FBH 24V NC, IP54, Hvid, CE, 24 V, 44 mm, 48,4 mm
273 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Termomotor ABN-FBH, 24V, NC, M30x1,5 - Danfoss
277 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Danfoss ABN-FBH 24V NC termoaktuator
282,3 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Danfoss ABN-FBH 24V NC termoaktuator
296,25 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Danfoss 24V NC termoaktuator til VA02 og VA64
339 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Danfoss ABN-FBH 24V NC termoaktuator
403 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Danfoss ABN-FBH 24V NC, IP54, Hvid, CE, 24 V, 44 mm, 48,4 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Danfoss ABN-FBH 24V NC, IP54, Hvid, CE, 24 V, 44 mm, 48,4 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK238 kr277 krKøb
2BilligVVS DK259 kr259 krKøb
3CS MEGASTORE DK273 kr312 krKøb
4WATTOO.DK277 kr277 krKøb
5EL-GROSSISTEN282,3 kr282,3 krKøb
6vvsfittings.dk296,25 kr296,25 krKøb
7CompletVVS339 kr339 krKøb
8Elvvs.dk403 kr403 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Danfoss ABN-FBH 24V NC, IP54, Hvid, CE, 24 V, 44 mm, 48,4 mm

PriceData har fulgt prisen på Danfoss ABN-FBH 24V NC, IP54, Hvid, CE, 24 V, 44 mm, 48,4 mm i 182 dage. Laveste pris i perioden er 224 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 238 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 232 kr.

Den nuværende pris på 238 kr er 3% over normalprisen. Prisen er steget 3% den seneste måned. Der er registreret 2 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 7 prisændringer for Danfoss ABN-FBH 24V NC, IP54, Hvid, CE, 24 V, 44 mm, 48,4 mm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 7 prisændringer for Danfoss ABN-FBH 24V NC, IP54, Hvid, CE, 24 V, 44 mm, 48,4 mm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 2026238 kr6 kr (3%)
27. maj 2026232 kr6 kr (3%)
15. apr. 2026238 kr6 kr (3%)
9. apr. 2026232 kr1 kr (0%)
12. feb. 2026231 kr2 kr (1%)
10. feb. 2026229 kr2 kr (1%)
6. feb. 2026231 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret