Gå til hovedindhold

Damixa Silhouet håndvaskarmatur m/push bundventil Medium forkr

DamixaSanitetEAN: 5708516823766
Pris fra 1.166 krtil 1.448 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 282 kr (19% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.139 kr 13. apr.

Sammenlign priser på Damixa Silhouet håndvaskarmatur m/push bundventil Medium forkr og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1166 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Damixa Silhouet Medium håndvaskarmatur med bundventil, krom
1.166 kr
Til butik
Damixa Silhouet Medium håndvaskarmatur med bundventil, krom billede

Produktinformation

Enkel og indbydende. Det er Silhouet, som med sit slanke, rene udtryk passer flot ind i både dagens og morgendagens køkkener og badeværelser. Til håndvasken kommer Silhouet i tre forskellige højder, så du også kan bruge Silhouet ved en høj bowlevask monteret ovenpå bordpladen. I brusebadet skiller Silhouet sig ud med en hovedbruser, der med sit ultratynde design giver en næsten svævende fornemmelse. Silhouet er essensen af tidløst, skandinavisk design og kompromisløs Damixa-kvalitet.

Produktspecifikationer

Mærke: Damixa
Kategori: Blandingsbatterier og armaturer
Artikel nr.: 749210000
EAN: 5708516823766
Varenr.: 2896396
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Damixa Silhouet håndvaskarmatur m/push bundventil Medium forkr
1.198 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Damixa Silhouet M håndvaskarmatur, krom
-16%1.264 kr
Før 1.499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Damixa Silhouet M håndvaskarmatur, krom billede

Produktinformation

Silhouet serien fra Damixa er armaturer hvor funktion og design giver mening og hænger sammen. Sammen med det danske prisvindende designfirma Halskov & Dalsgaard Design har Damixa skabt et flot, rent og slankt udtryk der passer ind i tidens køkken og bade...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Damixa
Kategori: Håndvaske
Farve: Chrome
Størrelse: Medium
EAN: 5708516823766
Varenr.: 701929704
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Damixa Silhouet M håndvaskarmatur, krom
-19%1.299 kr
Før 1.599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
silhouet håndvaskarmatur. medium. inklusiv bundventil
1.447,08 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Damixa Silhouet M håndvaskarmatur, krom
-9%1.448 kr
Før 1.599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Damixa Silhouet håndvaskarmatur m/push bundventil Medium forkr koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Damixa Silhouet håndvaskarmatur m/push bundventil Medium forkr koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK1.166 kr1.166 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.198 kr1.198 krKøb
3LavprisVVS1.264 kr1.264 krKøb
4CompletVVS1.299 kr1.299 krKøb
5EL-GROSSISTEN1.447,08 kr1.447,08 krKøb
6BilligVVS DK1.448 kr1.448 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Damixa Silhouet håndvaskarmatur m/push bundventil Medium forkr

PriceData har fulgt prisen på Damixa Silhouet håndvaskarmatur m/push bundventil Medium forkr i 180 dage. Laveste pris i perioden er 1.012 kr (registreret d. 3. februar 2026), højeste er 1.203 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.157 kr.

Den nuværende pris på 1.166 kr er tæt på normalprisen. Der er registreret 12 prisfald og 16 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 29 prisændringer for Damixa Silhouet håndvaskarmatur m/push bundventil Medium forkr. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 29 prisændringer for Damixa Silhouet håndvaskarmatur m/push bundventil Medium forkr de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
16. apr. 20261.166 kr27 kr (2%)
13. apr. 20261.139 kr27 kr (2%)
10. apr. 20261.166 kr26 kr (2%)
9. apr. 20261.140 kr26 kr (2%)
8. apr. 20261.166 kr26 kr (2%)
7. apr. 20261.140 kr26 kr (2%)
4. apr. 20261.166 kr25 kr (2%)
3. apr. 20261.141 kr1 kr (0%)
2. apr. 20261.140 kr26 kr (2%)
3. mar. 20261.166 kr154 kr (15%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret