Gå til hovedindhold

Damixa kartud til termostatbatteri TMC 103mm 1/2 tilsl. forkr

DamixaSanitetProfessionel VVS kvalitetVVS reparation og vedligeholdelseEAN: 5708516053279

Damixa kartud til termostatbatteri TMC med 1/2 omløber. Professionel VVS reservedel til badeværelsesarmaturer med høj kvalitet og holdbarhed. Læs mere

Pris fra 230 krtil 299 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 69 kr (23% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 225 kr 3. apr.

Sammenlign priser på Damixa kartud til termostatbatteri TMC 103mm 1/2 tilsl. forkr og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 230 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Damixa kartud til termostatbatteri tmc
230 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Damixa kartud til termostatbatteri TMC 103mm 1/2 tilsl. forkr
234 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Damixa D-tud, 100 mm, 1/2", krom
255 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Damixa Kartud til termostatarmatur TMC 100 mm. Forkromet.
258 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Damixa kartud til TMC krom
271,29 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Damixa D-tud, 100 mm, 1/2", krom
299 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Damixa kartud til termostatbatteri TMC 103mm 1/2 tilsl. forkr koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Damixa kartud til termostatbatteri TMC 103mm 1/2 tilsl. forkr koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK230 kr269 krKøb
2CS MEGASTORE DK234 kr273 krKøb
3BilligVVS DK255 kr255 krKøb
4Elvvs.dk258 kr258 krKøb
5EL-GROSSISTEN271,29 kr271,29 krKøb
6CompletVVS299 kr299 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Damixa Kartud til Termostatbatteri TMC

Damixa

Damixa kartud til termostatbatteri TMC med 1/2 omløber. Professionel VVS reservedel til badeværelsesarmaturer med høj kvalitet og holdbarhed.

• damixa
• kartud
• termostat
• batteri
• vvs
• reservedel
• 1/2 omløber
• badeværelse
• armatur
• VVS reparation og vedligeholdelse
• Professionel VVS kvalitet

Beskrivelse

Damixa kartud til termostatbatteri TMC er en højkvalitets VVS reservedel designet til termostatbatterier. Kartudet har 1/2 omløber og sikrer optimal temperaturkontrol i dit badeværelse. Damixa er kendt for deres robuste og pålidelige VVS-løsninger. Kartudet er fremstillet i holdbare materialer og er designet til nem installation. Perfekt til professionelle VVS-installatører og gør-det-selv entusiaster. Med denne kartud kan du genoprette funktionen i dit termostatbatteri og sikre komfortabel vandtemperatur.

Specifikationer

type:Kartud til termostatbatteri
omløber:1/2 tommer
materiale:Holdbar VVS-kvalitet
anvendelse:Badeværelse og køkken
installation:Standard VVS montering
kompatibilitet:Damixa termostatbatterier

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Passer denne kartud til alle Damixa termostatbatterier?

Kartudet er designet til Damixa TMC termostatbatterier med 1/2 tilslutning. Kontrollér dit batteris modelnummer for kompatibilitet.

Er det svært at udskifte kartudet?

Med grundlæggende VVS værktøj kan de fleste skifte kartudet selv. Luk for vandet, fjern håndtaget og udskift kartudet.

Hvor længe holder en Damixa kartud?

Ved normal brug holder en Damixa kartud typisk 5-10 år, afhængigt af vandkvalitet og brugsmønster.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Damixa kartud til termostatbatteri TMC 103mm 1/2 tilsl. forkr

PriceData har fulgt prisen på Damixa kartud til termostatbatteri TMC 103mm 1/2 tilsl. forkr i 181 dage. Laveste pris i perioden er 202 kr (registreret d. 3. januar 2026), højeste er 264 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 227 kr.

Den nuværende pris på 230 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 13 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 30 prisændringer for Damixa kartud til termostatbatteri TMC 103mm 1/2 tilsl. forkr. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 30 prisændringer for Damixa kartud til termostatbatteri TMC 103mm 1/2 tilsl. forkr de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026230 kr1 kr (0%)
22. maj 2026231 kr1 kr (0%)
12. maj 2026230 kr1 kr (0%)
30. apr. 2026229 kr1 kr (0%)
17. apr. 2026228 kr1 kr (0%)
11. apr. 2026227 kr1 kr (0%)
8. apr. 2026226 kr1 kr (0%)
3. apr. 2026225 kr1 kr (0%)
2. apr. 2026226 kr1 kr (0%)
24. mar. 2026225 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret