Gå til hovedindhold

DAFA AirStop kabelkrave 195, 195x195 mm for tætning af PE-folie dampspærre med forstanset markering for Ø80 mm dåse og ø7-22mm kabel.

DafaBelysningEAN: 5705636288833
Pris fra 72 krtil 98,75 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 26,75 kr (27% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 63 kr 24. mar.

Sammenlign priser på DAFA AirStop kabelkrave 195, 195x195 mm for tætning af PE-folie dampspærre med forstanset markering for Ø80 mm dåse og ø7-22mm kabel. og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 72 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
72 kr
Til butik
DAFA AirStop kabelkrave 195, 195x195 mm for tætning af PE-folie dampspærre med forstanset markering for Ø80 mm dåse og ø7-22mm kabel. billede

Produktspecifikationer

Mærke: DAFA
Kategori: Tætningsprodukter og isolering
Farve: 1
Artikel nr.: 5705636288833
EAN: 5705636288833
Varenr.: 5035473
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Universal kabelkrave, 195x195 mm
72,5 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Dafa kabelkrave 195 ø55-80mm
75 kr
Til butik
Dafa kabelkrave 195 ø55-80mm billede

Produktinformation

DAFA universal kabelkrave DAFA universal kabelkrave anvendes i alle bebyggelser som lufttætning ved gennemføring af kabler og loftudtag i dampspærren. Kraven monteres direkte på dampspærren enkelt, hurtigt og sikkert. Den 1,2 mm tykke EPDM-dug leveres med...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Dafa
Kategori: Billige El & Elartikler
EAN: 5705636288833
Varenr.: 401092
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Dafa Kabelkrave 195 Ø3/Ø7/Ø55Mm
77,53 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Dafa kabelkrave 195 ø3/ø7/ø55mm
81,25 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
Dafa Kabelkrave 195 Ø3/Ø7/Ø55mm
94,66 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
DAFA kabelmanchet 195X195mm. Universal
98,75 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DAFA AirStop kabelkrave 195, 195x195 mm for tætning af PE-folie dampspærre med forstanset markering for Ø80 mm dåse og ø7-22mm kabel. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DAFA AirStop kabelkrave 195, 195x195 mm for tætning af PE-folie dampspærre med forstanset markering for Ø80 mm dåse og ø7-22mm kabel. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK72 kr111 krKøb
2WATTOO.DK72,5 kr72,5 krKøb
3Elvvs.dk75 kr75 krKøb
4Billigelogvvs.dk77,53 kr77,53 krKøb
5MaintainIt81,25 kr81,25 krKøb
6EL-NETSALG94,66 kr94,66 krKøb
7vvsfittings.dk98,75 kr98,75 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for DAFA AirStop kabelkrave 195, 195x195 mm for tætning af PE-folie dampspærre med forstanset markering for Ø80 mm dåse og ø7-22mm kabel.

PriceData har fulgt prisen på DAFA AirStop kabelkrave 195, 195x195 mm for tætning af PE-folie dampspærre med forstanset markering for Ø80 mm dåse og ø7-22mm kabel. i 143 dage. Laveste pris i perioden er 62,03 kr (registreret d. 27. januar 2026), højeste er 75 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 69 kr.

Den nuværende pris på 72 kr er 4% over normalprisen. Prisen er steget 3% den seneste måned. Der er registreret 15 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 33 prisændringer for DAFA AirStop kabelkrave 195, 195x195 mm for tætning af PE-folie dampspærre med forstanset markering for Ø80 mm dåse og ø7-22mm kabel.. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 33 prisændringer for DAFA AirStop kabelkrave 195, 195x195 mm for tætning af PE-folie dampspærre med forstanset markering for Ø80 mm dåse og ø7-22mm kabel. de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 202672 kr3 kr (4%)
1. jun. 202675 kr2,5 kr (3%)
27. maj 202672,5 kr
26. maj 202673 kr
23. maj 202672,5 kr2,5 kr (3%)
22. maj 202675 kr2,5 kr (3%)
21. maj 202672,5 kr
20. maj 202672 kr
16. maj 202672,5 kr1,5 kr (2%)
14. maj 202671 kr1 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret