Gå til hovedindhold

D-Link EAGLE PRO AI G416 - wireless router - Wi-Fi 6 - 3G 4G - desktop - Wireless router Wi-Fi 6

D-LinkRingeEAN: 0790069465703
Pris fra 904 krtil 1.969 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 1.065 kr (54% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 739 kr 22. mar.

Sammenlign priser på D-Link EAGLE PRO AI G416 - wireless router - Wi-Fi 6 - 3G 4G - desktop - Wireless router Wi-Fi 6 og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 904 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
D-Link EAGLE PRO AI G416 - wireless router - Wi-Fi 6 - 3G 4G - desktop - Wireless router Wi-Fi 6
904 kr
Til butik
D-Link EAGLE PRO AI G416 - wireless router - Wi-Fi 6 - 3G 4G - desktop - Wireless router Wi-Fi 6 billede

Produktinformation

Trådløs router, 3-port switch, GigE, Wi-Fi 6, Dual Band, 3G, 4G

Produktspecifikationer

Mærke: D-Link
Kategori: Router firewall
Artikel nr.: G416/E
EAN: 0790069465703
Varenr.: 3190273
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
D-Link EAGLE PRO AI G416 Trådløs router Desktop
917 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
D-link Eagle Pro Ai Trådløs Router Gigabit Ethernet Enkelt Band (2,4 Ghz) 4g Hvid
1.224 kr
Til butik
D-link Eagle Pro Ai Trådløs Router Gigabit Ethernet Enkelt Band (2,4 Ghz) 4g Hvid billede

Produktinformation

WiFi 6 på 2,4 GHz leverer op til 300 Mbps til smarte hjem 4G+ Cat 6-backup via SIM holder dig online, når fastnetforbindelsen fejler Dual WAN auto-failover skifter hurtigt mellem forbindelser og reducerer nedetid Tre Gigabit LAN-porte deler hurtige kablede hastigheder med flere enheder Gratis app med AI-assistent, Alexa og Google stemmestyring gør opsætningen enklere...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: D-Link
Kategori: Routere
Artikel nr.: G416/E
EAN: 0790069465703
Varenr.: 5011312068
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
WiFi 6 router D‑Link EAGLE PRO AI AX1500 4G+ G416
1.429 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
WiFi 6 router D‑Link EAGLE PRO AI AX1500 4G+ G416
1.449 kr
Til butik
Gå til Estore DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Eagle Pro AI AX1500 Wifi 6 4G+ Smart Router
-13%1.659 kr
Før 1.909 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
D-Link EAGLE PRO AI AX1500 4G+ Smart
1.969 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad D-Link EAGLE PRO AI G416 - wireless router - Wi-Fi 6 - 3G 4G - desktop - Wireless router Wi-Fi 6 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad D-Link EAGLE PRO AI G416 - wireless router - Wi-Fi 6 - 3G 4G - desktop - Wireless router Wi-Fi 6 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK904 kr943 krKøb
2CompuMail DK917 kr917 krKøb
3Dustin DK1.224 kr1.310,25 krKøb
4Boligcenter DK1.429 kr1.429 krKøb
5Vivas DK1.449 kr1.528 krKøb
6Estore DK1.659 kr1.659 krKøb
7Ultrashop1.969 kr1.969 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for D-Link EAGLE PRO AI G416 - wireless router - Wi-Fi 6 - 3G 4G - desktop - Wireless router Wi-Fi 6

PriceData har fulgt prisen på D-Link EAGLE PRO AI G416 - wireless router - Wi-Fi 6 - 3G 4G - desktop - Wireless router Wi-Fi 6 i 173 dage. Laveste pris i perioden er 701 kr (registreret d. 16. december 2025), højeste er 1.112 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 920 kr.

Den nuværende pris på 904 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 19% den seneste måned. Der er registreret 40 prisfald og 49 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for D-Link EAGLE PRO AI G416 - wireless router - Wi-Fi 6 - 3G 4G - desktop - Wireless router Wi-Fi 6. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for D-Link EAGLE PRO AI G416 - wireless router - Wi-Fi 6 - 3G 4G - desktop - Wireless router Wi-Fi 6 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. maj 2026904 kr6 kr (1%)
20. maj 2026898 kr115 kr (15%)
15. maj 2026783 kr115 kr (13%)
14. maj 2026898 kr28 kr (3%)
13. maj 2026870 kr34 kr (4%)
10. maj 2026904 kr155 kr (15%)
9. maj 20261.059 kr53 kr (5%)
5. maj 20261.112 kr1 kr (0%)
23. apr. 20261.111 kr1 kr (0%)
20. apr. 20261.112 kr42 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret