Gå til hovedindhold

D-Link DMC G02SC - Fibermedieomformer - 1GbE - 10Base-T, 100Base-TX, 1000Base-T, 1000Base-SX - RJ-45 / SC multimodus - op til 550 m - 850 nm

D-LinkNetværkskablerEAN: 0790069470097
Pris fra 428 krtil 559 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 131 kr (23% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 369 kr 15. apr.

Sammenlign priser på D-Link DMC G02SC - Fibermedieomformer - 1GbE - 10Base-T, 100Base-TX, 1000Base-T, 1000Base-SX - RJ-45 / SC multimodus - op til 550 m - 850 nm og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 428 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
D-Link DMC-G02SC 100/1000Base-T to 1000Base-SX SC Multi-Mode Media Converter (550 m)
428 kr
Til butik
D-Link DMC-G02SC 100/1000Base-T to 1000Base-SX SC Multi-Mode Media Converter (550 m) billede

Produktinformation

Fibermedieomformer, 1GbE, 10Base-T, 100Base-TX, 1000Base-T, 1000Base-SX, RJ-45 / SC multimodus, op til 550 m, 850 nm

Produktspecifikationer

Mærke: D-Link
Kategori: Repeater Transceiver
Artikel nr.: DMC-G02SC/E
EAN: 0790069470097
Varenr.: 3384929
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
D-Link DMC G02SC Fibermedieomformer Gigabit Ethernet
460 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
D-Link DMC G02SC - Fibermedieomformer - 1GbE - 10Base-T, 100Base-TX, 1000Base-T, 1000Base-SX - RJ-45 / SC multimodus - op til 550 m - 850 nm
463 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
D-Link DMC-G02SC 100/1000Base-t to 1000Base-SX SC Multi-mode Media Converter 550m
-7%466 kr
Før 499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
D-link Dmc-g02sc/b Netværksomformer Til Medie 1000 Mbit/s Multitilstand
494 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Mediekonverter 10/1000 mm dmc-g02sc/e
541,25 kr
Til butik
Gå til Estore DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
DMC-G02SC 100/1000Base-t til 1000Base-SX SC Multi-mode Media Converter 550m
-13%559 kr
Før 639 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad D-Link DMC G02SC - Fibermedieomformer - 1GbE - 10Base-T, 100Base-TX, 1000Base-T, 1000Base-SX - RJ-45 / SC multimodus - op til 550 m - 850 nm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad D-Link DMC G02SC - Fibermedieomformer - 1GbE - 10Base-T, 100Base-TX, 1000Base-T, 1000Base-SX - RJ-45 / SC multimodus - op til 550 m - 850 nm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK428 kr467 krKøb
2CompuMail DK460 kr460 krKøb
3CS MEGASTORE DK463 kr502 krKøb
4Teknikproffset DK466 kr515 krKøb
5Dustin DK494 kr580,25 krKøb
6MaintainIt541,25 kr541,25 krKøb
7Estore DK559 kr559 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for D-Link DMC G02SC - Fibermedieomformer - 1GbE - 10Base-T, 100Base-TX, 1000Base-T, 1000Base-SX - RJ-45 / SC multimodus - op til 550 m - 850 nm

PriceData har fulgt prisen på D-Link DMC G02SC - Fibermedieomformer - 1GbE - 10Base-T, 100Base-TX, 1000Base-T, 1000Base-SX - RJ-45 / SC multimodus - op til 550 m - 850 nm i 179 dage. Laveste pris i perioden er 369 kr (registreret d. 15. april 2026), højeste er 494 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 424 kr.

Den nuværende pris på 428 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 11% den seneste måned. Der er registreret 21 prisfald og 22 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 44 prisændringer for D-Link DMC G02SC - Fibermedieomformer - 1GbE - 10Base-T, 100Base-TX, 1000Base-T, 1000Base-SX - RJ-45 / SC multimodus - op til 550 m - 850 nm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 44 prisændringer for D-Link DMC G02SC - Fibermedieomformer - 1GbE - 10Base-T, 100Base-TX, 1000Base-T, 1000Base-SX - RJ-45 / SC multimodus - op til 550 m - 850 nm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 2026428 kr4 kr (1%)
21. maj 2026424 kr6 kr (1%)
20. maj 2026418 kr6 kr (1%)
14. maj 2026424 kr40 kr (10%)
13. maj 2026384 kr4 kr (1%)
3. maj 2026380 kr8 kr (2%)
30. apr. 2026388 kr8 kr (2%)
20. apr. 2026380 kr11 kr (3%)
15. apr. 2026369 kr18 kr (5%)
11. apr. 2026387 kr35 kr (8%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret