Gå til hovedindhold

D-Link DMC-G01LC 10/100/1000Mbps to SFP Standalone Media Converter

D-LinkRepeatere og transceivereEAN: 0790069415982
Pris fra 284 krtil 469 kr
11 forhandlere

Prisforskel: 185 kr (39% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 243 kr 25. apr.

Sammenlign priser på D-Link DMC-G01LC 10/100/1000Mbps to SFP Standalone Media Converter og køb billigst

11 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 284 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
D-Link DMC-G01LC 10/100/1000Mbps to SFP Standalone Media Converter
-29%284 kr
Før 399 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
D-Link DMC-G01LC 10/100/1000Mbps to SFP Standalone Media Converter billede

Produktinformation

D-Link DMC-G01LC 1000BaseT till SFP fristående mediekonverterare, D-Links 10/100/1000BaseT till SFP Standalone Media Converter omvandlar en Ethernet-anslutning till fiber, vilket möjliggör anslutningar över långa avstånd. Istället för att kräva en investering i ett helt chassi kan den fristående DMC-G01LC tillhandahålla samma högkvalitativa konvertering på egen hand. Eftersom de är fristående innebär det att du kan spara utrymme och sänka kostnaderna samtidigt som du kan utöka ditt nätverk över långa avstånd, beroende på vilken SFP-transceiver som är installerad. DMC-G01LC möjliggör 1000 Mbps Full-Duplexing, så att du verkligen kan maximera ditt nätverks potential. Inget slöseri med utrymme, Den kompakta storleken gör att den passar överallt och inte kräver något extra chassi. Med mått på endast 75 x 60 x 23 mm kan den enkelt installeras varhelst den behövs, särskilt i miljöer med begränsat utrymme som t.ex. telekomskåp eller distributionsboxar. Liten storlek, - Det lilla fotavtrycket gör att du kan frigöra utrymme för andra nätverksenheter, - Placera den där du behöver den utan att behöva installera ett extra chassi, Hög prestanda, - Vidarebefordran av trafik med genomskärning, - Låg latens, Mångsidighet, - Möjliggör Gigabit-hastigheter och ett brett utbud av SFP-moduler, Bekvämlighet för fristående enheter, - Kontrollera kostnaderna genom att bara köpa den utrustning som din organisation behöver, Kraftfulla portar, - Automatisk MDI/MDIX, - Auto-negotiation, - Halvduplex och fullduplex vid 10/100 Mbps, fullduplex vid 1000 Mbps, Specifikationer, LAN: 1 x 10/100/1000 Mbps-port, IEEE 802.3u/x/3ab, Autonegotiation för varje port, Full duplex vid 1000 Mbps / Halv/hel duplex vid 10/100 Mbps, Auto MDI/MDIX, Stöd för jumboframes på upp till 9216 byte vid 1000 Mbps, Max vidarebefordringshastighet Vidarebefordringshastighet: 1 488 000 pps, Läge för vidarebefordran: Genomskärning, Buffertminne för paket: 256 Kbits, Växlingskapacitet: 2 Gbps, Extern strömadapter: Växlande 5V/1A nivå V nätadapter, ErP-kompatibel, Strömförbrukning (max): 2,391 W, Strömförbrukning (standby): 0,918 W, Värmeavledning (max.): 11,81 BTU/h, MTBF (timmar): 1.723.322, Driftstemperatur: 0 till 50 °C, Förvaringstemperatur: -20 till 70 °C, Luftfuktighet vid drift: 0 till 90, Luftfuktighet vid förvaring: 5 till 90, EMI: EMI: CE klass A, FCC klass A, VCCI klass A, BSMI klass A, Säkerhet: LVD LVD, UL/cUL, CB, Produktdokument.

Produktspecifikationer

Mærke: D-Link
Kategori: Mediekonvertere
EAN: 0790069415982
Varenr.: D18171
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
D-Link DMC-G01LC 1000BaseT to SFP Standalone Media Converter
299 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
D-link Dmc G01lc
-0%311 kr
Før 311,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
D-link Dmc G01lc billede

Produktinformation

Gigabit-ydeevne op til 1000 Mbps til hurtige filoverførsler SFP-fiberport forbinder kobbernetværk til fiberforbindelser Auto MDI/MDI-X fjerner behovet for krydskabler for enkel opsætning Kompakt metalkabinet passer i snævre rack og skrivebordsplaceringer CE-, FCC- og UL-certificeringer plus LED-statuslamper for oppetid...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: D-Link
Kategori: Fiber media converters
Artikel nr.: DMC-G01LC/E
EAN: 0790069415982
Varenr.: 5011190130
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
D-Link DMC G01LC Fibermedieomformer Gigabit Ethernet
313 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
CONVERTER GIGABIT - SFP DMC-G01LC
372,55 kr
Til butik
Gå til Estore DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
DMC-G01LC 10/100/1000 Mbps til SFP Standalone mediekonverter
379 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Converter Gigabit - Sfp Dmc-G01Lc
391,52 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Converter gigabit - sfp dmc-g01lc
407,5 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
D-Link 10/100/1000Mbps to SFP Standal
429 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Mediekonverter - D-Link DMC-G01LC/E, Gigabit, grå
449 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Mediekonverter - D-Link DMC-G01LC/E, Gigabit, grå
469 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad D-Link DMC-G01LC 10/100/1000Mbps to SFP Standalone Media Converter koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad D-Link DMC-G01LC 10/100/1000Mbps to SFP Standalone Media Converter koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Teknikproffset DK284 kr333 krKøb
2Proshop DK299 kr338 krKøb
3Dustin DK311 kr397,25 krKøb
4CompuMail DK313 kr313 krKøb
5EL-GROSSISTEN372,55 kr372,55 krKøb
6Estore DK379 kr379 krKøb
7Billigelogvvs.dk391,52 kr391,52 krKøb
8MaintainIt407,5 kr407,5 krKøb
9Ultrashop429 kr429 krKøb
10Boligcenter DK449 kr449 krKøb
11Vivas DK469 kr548 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for D-Link DMC-G01LC 10/100/1000Mbps to SFP Standalone Media Converter

PriceData har fulgt prisen på D-Link DMC-G01LC 10/100/1000Mbps to SFP Standalone Media Converter i 178 dage. Laveste pris i perioden er 243 kr (registreret d. 25. april 2026), højeste er 313 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 274 kr.

Den nuværende pris på 284 kr er 4% over normalprisen. Prisen er steget 4% den seneste måned. Der er registreret 22 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 37 prisændringer for D-Link DMC-G01LC 10/100/1000Mbps to SFP Standalone Media Converter. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 37 prisændringer for D-Link DMC-G01LC 10/100/1000Mbps to SFP Standalone Media Converter de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026284 kr1 kr (0%)
29. maj 2026285 kr41 kr (17%)
28. maj 2026244 kr1 kr (0%)
24. maj 2026245 kr41 kr (14%)
21. maj 2026286 kr38 kr (15%)
20. maj 2026248 kr26 kr (9%)
19. maj 2026274 kr22 kr (9%)
13. maj 2026252 kr26 kr (9%)
12. maj 2026278 kr34 kr (14%)
8. maj 2026244 kr8 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret