Gå til hovedindhold

D-link Dis‑300g‑12sw Administreret L2 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Sort

D-LinkHubs og switchesEAN: 0790069437915
Pris fra 8.075 krtil 8.999 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 924 kr (10% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 7.698 kr 7. apr.

Sammenlign priser på D-link Dis‑300g‑12sw Administreret L2 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Sort og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 8075 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
D-Link DIS 300G-12SW Switch 8-porte Gigabit
8.075 kr
Til butik
D-Link DIS 300G-12SW Switch 8-porte Gigabit billede

Produktinformation

D-Link DIS 300G-12SW - Switch - Administreret - 8 x 10/100/1000 + 4 x 100/1000 SFP - DIN monterbar på skinne, væg-monterbar

Produktspecifikationer

Mærke: D-Link
Artikel nr.: DIS-300G-12SW
EAN: 0790069437915
Varenr.: 993294952
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
D-Link 12 Port Managed Switch, Gigabit, SFP, heat resistant, comp
-1%8.113 kr
Før 8.219 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
D-Link 12 Port Managed Switch, Gigabit, SFP, heat resistant, comp billede

Produktinformation

D-Link 12 Port Managed Switch, Gigabit, SFP, heat resistant, compact, black, Compact fanless network switch from D-Link with 6 PoE Gigabit Ethernet ports. The four gigabit SFP slots allow you to connect fiber equipment and chain multiple switch units together. Mount multiple 300G switches together on a single bracket thanks to its small and thermal efficient form factor. Managed Switch, 4x 100/1000BaseT SFP slots, Withstands extreme temperatures, 6x 100/1000BaseT PoE Ethernet ports, Certified for vibration, shock, free-fall and EMC, Dimensions(BxDxH): 77 x 154 x 128 mm, Weight: 1,4 kg.

Produktspecifikationer

Mærke: D-Link
Kategori: Switches
EAN: 0790069437915
Varenr.: C17822
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
D-Link DIS 300G-12SW
8.160 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
D-link Dis‑300g‑12sw Administreret L2 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Sort
8.999 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad D-link Dis‑300g‑12sw Administreret L2 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad D-link Dis‑300g‑12sw Administreret L2 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK8.075 kr8.075 krKøb
2Teknikproffset DK8.113 kr8.172 krKøb
3Proshop DK8.160 kr8.160 krKøb
4Dustin DK8.999 kr9.085,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for D-link Dis‑300g‑12sw Administreret L2 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Sort

PriceData har fulgt prisen på D-link Dis‑300g‑12sw Administreret L2 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Sort i 184 dage. Laveste pris i perioden er 7.688 kr (registreret d. 22. januar 2026), højeste er 8.197 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 7.877 kr.

Den nuværende pris på 8.075 kr er 3% over normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 22 prisfald og 22 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 43 prisændringer for D-link Dis‑300g‑12sw Administreret L2 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 43 prisændringer for D-link Dis‑300g‑12sw Administreret L2 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20268.075 kr86 kr (1%)
29. maj 20267.989 kr37 kr (0%)
27. maj 20268.026 kr37 kr (0%)
25. maj 20268.063 kr74 kr (1%)
24. maj 20268.137 kr37 kr (0%)
23. maj 20268.174 kr49 kr (1%)
22. maj 20268.125 kr72 kr (1%)
21. maj 20268.197 kr85 kr (1%)
19. maj 20268.112 kr98 kr (1%)
17. maj 20268.014 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret