Gå til hovedindhold

D-link Dgs-1510-28x/e 24 X 100/100/1000 + 4 X 10g Sfp+ L3 Managed Switch

D-LinkHubs og switchesEAN: 0790069467974
Pris fra 2.948 krtil 3.919 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 971 kr (25% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på D-link Dgs-1510-28x/e 24 X 100/100/1000 + 4 X 10g Sfp+ L3 Managed Switch og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2948 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
D-Link DGS 1510-28X Switch 28-porte Gigabit
2.948 kr
Til butik
D-Link DGS 1510-28X Switch 28-porte Gigabit billede

Produktinformation

D-Link DGS 1510-28X - Switch - L3 - smart - 24 x 10/100/1000 + 4 x 10 Gigabit SFP+ - desktop, monterbar på stativ

Produktspecifikationer

Mærke: D-Link
Artikel nr.: DGS-1510-28X/E
EAN: 0790069467974
Varenr.: 1000623871
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
D-link Dgs-1510-28x/e 24 X 100/100/1000 + 4 X 10g Sfp+ L3 Managed Switch
3.874 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Netværksswitch D-Link DGS-1510 Managed L3 Gigabit, sort
3.899 kr
Til butik
Netværksswitch D-Link DGS-1510 Managed L3 Gigabit, sort billede

Produktinformation

Fordele ved managed Gigabit switchD-Link DGS-1510 er en managed L3 Gigabit switch designet til professionelle netværk, hvor høj ydeevne og fleksibel administration er afgørende. Med 24 RJ-45-porte til 10/100/1000 samt fire SFP+ slots får du stabil backbone-forbindelse og mulighed for 10G-oplinks. Den er stackbar og kan monteres i rack, hvilket gør den ideel til kontorer, skoler og mindre datacentre.Drift og sikkerhed i hverdagenSwitchens intelligente funktioner omfatter QoS, ACL, MAC-filtrering samt SSH/SSL, så du kan beskytte og prioritere trafik. Den leverer en switching-kapacitet på 92 Gbit/s og throughput på 68,45 Mpps, hvilket giver effektiv databehandling. LED-indikatorer gør status let at aflæse, og typisk strømforbrug er 24 W.Switch-type: Managed, lag 3Porte: 24 × Gigabit Ethernet (10/100/1000) RJ-45Uplink: 4 × SFP+10G-understøttelse: JaQoS: JaSikkerhed: SSH/SSL, ACL, statisk port-sikkerhed, MAC-adressefiltreringAuto MDI/MDI-X og fuld duplex: JaSwitching-kapacitet: 92 Gbit/s; Throughput: 68,45 MppsMAC-adressetabel: 16.000Jumbo frames: Understøttet; Store-and-forward: JaStøjniveau: 47,5 dBStrømforbrug (typisk): 24 WIndgangsspænding: 100 – 240 V; Frekvens: 50 – 60 HzMontering: Rack; Stackbar: JaMål (H × B × D): 4,4 × 44,0 × 21,0 cmVægt: 2,0 kgFarve: SortDriftstemp.: −5 – 50 °C; Opbevaring: −20 – 70 °CLuftfugtighed drift/opbevaring: 0 – 95 %...

Produktspecifikationer

Mærke: D-Link
Kategori: Switches
Vægt: 3.23g
EAN: 0790069467974
Varenr.: 1904102
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Netværksswitch D-Link DGS-1510 Managed L3 Gigabit, sort
3.919 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad D-link Dgs-1510-28x/e 24 X 100/100/1000 + 4 X 10g Sfp+ L3 Managed Switch koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad D-link Dgs-1510-28x/e 24 X 100/100/1000 + 4 X 10g Sfp+ L3 Managed Switch koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.948 kr2.948 krKøb
2Dustin DK3.874 kr3.960,25 krKøb
3Boligcenter DK3.899 kr3.899 krKøb
4Vivas DK3.919 kr3.998 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for D-link Dgs-1510-28x/e 24 X 100/100/1000 + 4 X 10g Sfp+ L3 Managed Switch

PriceData har fulgt prisen på D-link Dgs-1510-28x/e 24 X 100/100/1000 + 4 X 10g Sfp+ L3 Managed Switch i 182 dage. Laveste pris i perioden er 2.730 kr (registreret d. 11. februar 2026), højeste er 3.309 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.000 kr.

Den nuværende pris på 2.948 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 7% den seneste måned. Der er registreret 27 prisfald og 18 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 44 prisændringer for D-link Dgs-1510-28x/e 24 X 100/100/1000 + 4 X 10g Sfp+ L3 Managed Switch. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 44 prisændringer for D-link Dgs-1510-28x/e 24 X 100/100/1000 + 4 X 10g Sfp+ L3 Managed Switch de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 20262.948 kr16 kr (1%)
28. maj 20262.964 kr12 kr (0%)
27. maj 20262.952 kr12 kr (0%)
24. maj 20262.964 kr48 kr (2%)
23. maj 20263.012 kr32 kr (1%)
22. maj 20262.980 kr12 kr (0%)
20. maj 20262.992 kr24 kr (1%)
18. maj 20263.016 kr72 kr (2%)
17. maj 20263.088 kr8 kr (0%)
9. maj 20263.096 kr70 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret