Gå til hovedindhold

D-Link DEM-311GT 1-port Mini-GBIC SFP to 1000BaseSX Ethernetmodul 550m

D-LinkRepeatere og transceivereEAN: 0790069248153
Pris fra 161 krtil 449 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 288 kr (64% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på D-Link DEM-311GT 1-port Mini-GBIC SFP to 1000BaseSX Ethernetmodul 550m og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 161 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
D-Link DEM-311GT 1-port Mini-GBIC SFP to 1000BaseSX Ethernetmodul 550m
-51%161 kr
Før 329 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
D-Link DEM-311GT 1-port Mini-GBIC SFP to 1000BaseSX Ethernetmodul 550m billede

Produktinformation

D-Link DEM-311GT 1-port multi-mode 1000Base-SX Mini GBIC Gigabit Ethernet modul (550 m), 850nm multimodal transceiver, 550 m maxavstånd, duplex LC-kontakt, D-Links nya sortiment av Gigabit Interface Converters (GBICs) och Small Form-Factor Pluggables (SFPs) transceivers representerar en branschledande kombination av prestanda och prisvärdhet. D-Links nya Gigabit-transceivrar finns i två formfaktorer: standard (GBIC) eller (SFP)/mini-GBIC. DEM-311GT är en högpresterande 850nm multimode SFP/mini-GBIC transceiver. Den stöder full duplex, Gigabit-hastigheter på multimodfiber för avstånd på upp till 220m/550m på 62,5µm/50µm fiber respektive. Enheten har ett metallhölje för att minska EMI och för att öka hållbarheten. DEM-311GT är hot pluggable och omfattas av en 2-års produktgaranti och kostnadsfri teknisk support. *Tredjepartsenheter måste uppfylla specificerade stödda industristandardspecifikationer, Specifikationer: Typ av transceiver: SFP, Stöd för fibermedia: Multi-Mode, Hastighet: 1 Gbps, Avstånd: 550 m, Överensstämmande standard: IEEE802.3z 1000BASE-SX, Anslutning: Duplex LC-kontakt, Enkel/Bi riktning: Enkel riktning, Våglängd: 850 nm, Typ av kabel: Multimodal 50 um eller 62,5 um fiber, Strömförsörjning: 3.3 V, Hot Pluggable: Ja, MSA-kompatibel: Ja, RoHS-kompatibel: Ja, Produktdokument.

Produktspecifikationer

Mærke: D-Link
Kategori: Mediekonvertere
EAN: 0790069248153
Varenr.: D18168
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
D-Link DEM 311GT SFP (mini-GBIC) transceiver modul Gigabit Ethernet
169 kr
Til butik
D-Link DEM 311GT SFP (mini-GBIC) transceiver modul Gigabit Ethernet billede

Produktinformation

D-Link DEM 311GT - SFP (mini-GBIC) transceiver modul - 1GbE - 1000Base-SX - LC multimodus - op til 550 m - 850 nm - for DGS 12XX; DXS 1100, 1210, 3400, 3600; Nuclias Cloud-Managed DBS-2000-10, 2000-28, 2000-52

Produktspecifikationer

Mærke: D-Link
Artikel nr.: DEM-311GT
EAN: 0790069248153
Varenr.: 97392
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
D-Link DEM-311GT / 1000BASE-SX Multi-Mode 550 M LC SFP Transceiver
234 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
SFP GBIC TRANS. SX LC DEM-311GT
278,1 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Sfp gbic trans. sx lc dem-311gt
303,75 kr
Til butik
Gå til Estore DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
DEM-311GT 1-ports Mini-GBIC SFP til 1000BaseSX Ethernet-modul 550m
-13%329 kr
Før 379 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
D-link Dem 311gt
449 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad D-Link DEM-311GT 1-port Mini-GBIC SFP to 1000BaseSX Ethernetmodul 550m koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad D-Link DEM-311GT 1-port Mini-GBIC SFP to 1000BaseSX Ethernetmodul 550m koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Teknikproffset DK161 kr210 krKøb
2CompuMail DK169 kr169 krKøb
3Proshop DK234 kr273 krKøb
4EL-GROSSISTEN278,1 kr278,1 krKøb
5MaintainIt303,75 kr303,75 krKøb
6Estore DK329 kr329 krKøb
7Dustin DK449 kr535,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for D-Link DEM-311GT 1-port Mini-GBIC SFP to 1000BaseSX Ethernetmodul 550m

PriceData har fulgt prisen på D-Link DEM-311GT 1-port Mini-GBIC SFP to 1000BaseSX Ethernetmodul 550m i 183 dage. Laveste pris i perioden er 161 kr (registreret d. 23. april 2026), højeste er 190 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 182 kr.

Den nuværende pris på 161 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 22 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 38 prisændringer for D-Link DEM-311GT 1-port Mini-GBIC SFP to 1000BaseSX Ethernetmodul 550m. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 38 prisændringer for D-Link DEM-311GT 1-port Mini-GBIC SFP to 1000BaseSX Ethernetmodul 550m de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 2026161 kr1 kr (1%)
21. maj 2026162 kr1 kr (1%)
19. maj 2026163 kr1 kr (1%)
14. maj 2026162 kr1 kr (1%)
6. maj 2026161 kr1 kr (1%)
3. maj 2026162 kr1 kr (1%)
23. apr. 2026161 kr3 kr (2%)
13. apr. 2026164 kr20 kr (11%)
26. mar. 2026184 kr4 kr (2%)
25. mar. 2026180 kr3 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret