Gå til hovedindhold

Cutrin Bio+ Strengthening Shampoo for Women, 250 ml.

CutrinShampoo og balsamForebygger hårtabHårtab og tyndt hår hos kvinderEAN: 6412600550092

Effektiv shampoo mod for tidligt hårtab hos kvinder. Styrker hårstråene i dybden med nordisk havreolie, F-vitaminer og Anagain. 250ml fra Cutrin. Læs mere

Pris fra 129 krtil 159 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 30 kr (19% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 110,2 kr 13. apr.

Sammenlign priser på Cutrin Bio+ Strengthening Shampoo for Women, 250 ml. og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 129 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Cutrin Bio+ Strengthening Shampoo For Women (250ml)
-35%129 kr
Før 199 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Brandshop
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
-30%132,3 kr
Før 189 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Cocopanda DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Cutrin BIO+ Strenghtening Shampoo for Women 250ml
147 kr
Til butik
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Cutrin BIO+ Strengthening Shampoo For Women 250 ml
-25%149,25 kr
Før 199 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Cutrin Bio+ Strengthening Shampoo for Women 250 ml
159 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Cutrin Bio+ Strengthening Shampoo for Women, 250 ml. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Cutrin Bio+ Strengthening Shampoo for Women, 250 ml. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Bangerhead DK129 kr129 krKøb
2Brandshop132,3 kr132,3 krKøb
3Cocopanda DK147 kr147 krKøb
4NiceHair.dk149,25 kr149,25 krKøb
5Lyko DK159 kr159 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Cutrin Bio+ Strengthening Shampoo For Women 250ml

Cutrin

Effektiv shampoo mod for tidligt hårtab hos kvinder. Styrker hårstråene i dybden med nordisk havreolie, F-vitaminer og Anagain. 250ml fra Cutrin.

• Hårtab og tyndt hår hos kvinder
• Forebygger hårtab

Beskrivelse

Cutrin Bio+ Strengthening Shampoo er en revolutionerende shampoo designet specifikt til kvinder, der oplever for tidligt hårtab. Med sin unikke patenterede formel kombinerer den beroligende nordisk havreolie, F-vitaminer og Anagain for at skabe en naturlig, sund balance i hovedbunden. Shampooen forebygger og hæmmer hårtab, samtidig med at den styrker hårstråene i dybden, hvilket resulterer i stærkere og mere fyldigt hår over tid. Den 100% veganske formel er baseret på 40 års erfaring med hovedbundspleje og repræsenterer den nyeste teknologi inden for hårvitalitet. Perfekt til kvinder, der ønsker at bekæmpe hårtab naturligt og genoprette hårets sundhed og fylde.

Specifikationer

Duft:Mild og beroligende
Formel:100% vegansk
Volumen:250ml
Virkning:Forebygger hårtab og styrker hårstråene
Teknologi:Hair Vitality Technology
Målgruppe:Kvinder med hårtab
Produktionsland:Finland
Nøgleingredienser:Nordisk havreolie, F-vitaminer, Anagain

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvor hurtigt kan jeg forvente at se resultater med Cutrin Bio+ Strengthening Shampoo?

Mange brugere bemærker forbedringer allerede efter de første 3 dages brug, med mindre hårtab og stærkere hårstruktur. For fulde resultater anbefales brug i mindst en måned.

Er shampooen velegnet til daglig brug?

Ja, den milde 100% veganske formel er designet til daglig brug. Påfør en passende mængde i vådt hår, massér ind og skyl grundigt. Gentag om nødvendigt.

Kan shampooen bruges sammen med andre Cutrin Bio+ produkter?

Absolut! For optimale resultater anbefales det at bruge shampooen sammen med Cutrin Bio+ Strengthening Conditioner og Scalp Serum fra samme serie.

Er produktet egnet til sensitiv hovedbund?

Ja, den patenterede formel med nordisk havreolie er specielt udviklet til at berolige og beskytte hovedbunden, hvilket gør den velegnet til sensitiv hud.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Cutrin Bio+ Strengthening Shampoo for Women, 250 ml.

PriceData har fulgt prisen på Cutrin Bio+ Strengthening Shampoo for Women, 250 ml. i 175 dage. Laveste pris i perioden er 110 kr (registreret d. 8. februar 2026), højeste er 159 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 120 kr.

Den nuværende pris på 129 kr er 8% over normalprisen. Prisen er steget 3% den seneste måned. Der er registreret 23 prisfald og 18 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 42 prisændringer for Cutrin Bio+ Strengthening Shampoo for Women, 250 ml.. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 42 prisændringer for Cutrin Bio+ Strengthening Shampoo for Women, 250 ml. de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026129 kr11 kr (9%)
25. maj 2026118 kr9 kr (7%)
23. maj 2026127 kr9 kr (8%)
18. maj 2026118 kr7 kr (6%)
17. maj 2026125 kr1 kr (1%)
16. maj 2026126 kr8 kr (7%)
14. maj 2026118 kr6,95 kr (6%)
13. maj 2026124,95 kr6,95 kr (6%)
12. maj 2026118 kr14,3 kr (11%)
11. maj 2026132,3 kr14,3 kr (12%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret