Gå til hovedindhold

Creative GigaWorks T40 Series II - Højttalere - til PC - 32 Watt (Total) - 2-vejs - sort højglans

CreativeHøjttalereEAN: 5390660161155
Pris fra 758 krtil 1.195 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 437 kr (37% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 695 kr 19. apr.

Sammenlign priser på Creative GigaWorks T40 Series II - Højttalere - til PC - 32 Watt (Total) - 2-vejs - sort højglans og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 758 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Creative GigaWorks T40 Series II Højttalere Sort
758 kr
Til butik
Creative GigaWorks T40 Series II Højttalere Sort billede

Produktinformation

Creative GigaWorks T40 Series II - Højttalere - til PC - 32 watt (Total) - 2-vejs - sort højglans

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 51MF1615AA000
EAN: 5390660161155
Varenr.: 25684
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Creative Gigaworks T40 Series II
797 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Creative Gigaworks T40 II 2.0 - 2.0 Kanal - Sort
817 kr
Til butik
Creative Gigaworks T40 II 2.0 - 2.0 Kanal - Sort billede

Produktinformation

Computerhøjttalere leverer et 2.0 skrivebordslydsystem afstemt til ren musikafspilning med MTM-enhedslayout, BasXPort™ basteknologi og dobbelte indgange til tilslutning af flere kilder. Creative GigaWorks T40 Series II er et højttalersæt i to dele til Windows PC og Mac, bygget med to vævede glasfiber-mellemtoneenheder og en stofkuppel-diskant i hver højttaler for at levere naturlig, præcis lyd og krystalklare højtoner, med praktiske frontmonterede betjeninger til nem justering. MTM-konfiguration (mellemtone-diskant-mellemtone) for forbedret akustisk balance BasXPort™-teknologi for responsiv bas uden subwoofer To indgange til samtidig tilslutning til forskellige kilder 16 W RMS pr. kanal (2 x 16 W RMS samlet satellitudgang) 50-20.000 Hz frekvensrespons Ren, detaljeret stereolyd med enkel skrivebordsbetjening gør den ideel til daglig lytning på PC'er og MP3-afspillere.

Produktspecifikationer

Mærke: Creative
Kategori: Hoejttalere PC
Artikel nr.: 51MF1615AA000
EAN: 5390660161155
Varenr.: 2115853
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Creative GigaWorks T40 Series II - Højttalere - til PC - 32 Watt (Total) - 2-vejs - sort højglans
856 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Creative GigaWorks T40 Series II Højttalere Sort
969 kr
Til butik
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Creative - Gigaworks T40 Series Ii Højttaler Sæt - Sort
1.099,95 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Creative Gigaworks T40 Series II højttaler, sort
1.195 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Creative GigaWorks T40 Series II - Højttalere - til PC - 32 Watt (Total) - 2-vejs - sort højglans koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Creative GigaWorks T40 Series II - Højttalere - til PC - 32 Watt (Total) - 2-vejs - sort højglans koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK758 kr758 krKøb
2Komplett DK797 kr797 krKøb
3Proshop DK817 kr856 krKøb
4CS MEGASTORE DK856 kr856 krKøb
5Ultrashop969 kr969 krKøb
6Gucca.dk1.099,95 kr1.099,95 krKøb
7Teknikproffset DK1.195 kr1.254 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Creative GigaWorks T40 Series II - Højttalere - til PC - 32 Watt (Total) - 2-vejs - sort højglans

PriceData har fulgt prisen på Creative GigaWorks T40 Series II - Højttalere - til PC - 32 Watt (Total) - 2-vejs - sort højglans i 181 dage. Laveste pris i perioden er 695 kr (registreret d. 19. april 2026), højeste er 827 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 777 kr.

Den nuværende pris på 758 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 16 prisfald og 15 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 31 prisændringer for Creative GigaWorks T40 Series II - Højttalere - til PC - 32 Watt (Total) - 2-vejs - sort højglans. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 31 prisændringer for Creative GigaWorks T40 Series II - Højttalere - til PC - 32 Watt (Total) - 2-vejs - sort højglans de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026758 kr1 kr (0%)
28. maj 2026759 kr2 kr (0%)
24. maj 2026757 kr40 kr (5%)
22. apr. 2026797 kr37 kr (5%)
21. apr. 2026760 kr65 kr (9%)
19. apr. 2026695 kr17 kr (2%)
11. apr. 2026712 kr42 kr (6%)
10. apr. 2026754 kr9 kr (1%)
5. apr. 2026745 kr15 kr (2%)
27. mar. 2026760 kr30 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret