Gå til hovedindhold

COSRX AHA/BHA Clarifying Treatment Toner Spray 150 ml

COSRXAnsigtsrensParfume- og alkoholfriHudtekstur forbedring og poreoprensningEAN: 8809416470030

COSRX AHA/BHA Clarifying Treatment Toner 150ml eksfolierer mildt, renser porer og forbedrer hudtekstur. Parfume- og alkoholfri. ⭐ 4.4/5 stjerner fra 148 anmeldelser. Læs mere

Pris fra 68,86 krtil 199 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 130,14 kr (65% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på COSRX AHA/BHA Clarifying Treatment Toner Spray 150 ml og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 68.86 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Cosrx AHA/BHA Clarifying Treatment Toner 150 ml
68,86 kr
Til butik
Gå til Cocopanda DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
COSRX AHA/BHA Clarifying Treatment Toner 150 ml
-40%73 kr
Før 122 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Hobbix
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Cosrx AHA/BHA clarifying treatment toner 150ml
79 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
COSRX AHA/BHA Clarifying Treatment Face Toner 150ml
-55%89 kr
Før 199 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Cosrx - AHA/BHA Clarifying Treatment Toner Spray
89 kr
Til butik
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
COSRX AHA/BHA Clarifying Treatment Toner Spray 150 ml
-31%103,04 kr
Før 149 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
CosRx AHA/BHA Clarifying Treatment Toner (150ml)
-38%121 kr
Før 196 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Cosrx - Aha/bha Clarifying Treatment Toner 150 Ml
129,95 kr
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
COSRX AHA/BHA Clarifying Treatment Toner 150 ml
173 kr
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
COSRX AHA/BHA Clarifying Treatment Toner 150 ml
199 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad COSRX AHA/BHA Clarifying Treatment Toner Spray 150 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad COSRX AHA/BHA Clarifying Treatment Toner Spray 150 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK68,86 kr107,86 krKøb
2Cocopanda DK73 kr73 krKøb
3Hobbix79 kr79 krKøb
4Teknikproffset DK89 kr138 krKøb
5Proshop DK89 kr128 krKøb
6NiceHair.dk103,04 kr103,04 krKøb
7Bangerhead DK121 kr121 krKøb
8Gucca.dk129,95 kr129,95 krKøb
9NordicFeel DK173 kr173 krKøb
10Lyko DK199 kr199 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

COSRX AHA/BHA Clarifying Treatment Toner 150ml

COSRX

COSRX AHA/BHA Clarifying Treatment Toner 150ml eksfolierer mildt, renser porer og forbedrer hudtekstur. Parfume- og alkoholfri. ⭐ 4.4/5 stjerner fra 148 anmeldelser.

• AHA BHA toner
• eksfolierende toner
• poreoprenser
• COSRX toner
• K-beauty toner
• ansigtsvand
• hudfornyende toner
• Hudtekstur forbedring og poreoprensning
• Parfume- og alkoholfri

Beskrivelse

COSRX AHA/BHA Clarifying Treatment Toner er en mild eksfolierende toner med naturlige AHA- og BHA-syrer, der forbedrer hudens tekstur og klarhed. Med AHA fra æbler stimuleres hudens cellefornyelse og kollagenproduktion, mens BHA fra pilebark renser porerne dybt og reducerer urenheder. Toneren er parfume- og alkoholfri, hvilket gør den velegnet til sensitive hudtyper. Den praktiske sprayfunktion gør det nemt at påføre som mist eller traditionel toner. Resultatet er glattere, finere hud med forbedret udstråling og reducerede porer. Anbefales til daglig brug om morgenen og aftenen som del af hudplejerutinen.

Specifikationer

Fri for:Parfume, alkohol, silikone, parabener
Hudtype:Alle hudtyper, især fed og kombineret
Vegansk:Ja
Volumen:150 ml
pH-værdi:4-5
Oprindelse:Sydkorea
Anvendelsesmetode:Spray eller vatrondel
Hovedingredienser:AHA (Glycolic Acid), BHA (Betaine Salicylate), Pilebark

Ofte stillede spørgsmål5 spørgsmål

Hvor ofte kan jeg bruge COSRX AHA/BHA Clarifying Treatment Toner?

Toneren kan bruges flere gange om ugen. Start med 2-3 gange ugentligt og øg gradvist. Kan bruges morgen og aften, men husk altid solcreme om dagen ved brug af AHA-produkter.

Er toneren velegnet til sensitiv hud?

Ja, toneren er formuleret uden parfume, alkohol og andre irriterende stoffer, hvilket gør den velegnet til sensitive hudtyper. Den milde formulering eksfolierer skånsomt uden at overdrive huden.

Hvad er forskellen mellem AHA og BHA i denne toner?

AHA (glycolsyre) eksfolierer hudoverfladen og stimulerer cellefornyelse, mens BHA (betaine salicylate) trænger dybere ned i porerne og renser dem indefra. Sammen giver de både overfladefornyelse og dybrensning.

Skal jeg bruge solcreme efter brug af denne toner?

Ja, det anbefales stærkt at bruge bredspektret solcreme med mindst SPF 30, da AHA-syrer gør huden mere følsom over for UV-stråling. Dette gælder især ved morgenbrug.

Kan toneren bruges sammen med andre aktive ingredienser?

Toneren kan kombineres med andre produkter, men vær forsigtig med at blande flere eksfolierende produkter. Undgå samtidig brug med retinol eller andre stærke syrer for at forebygge irritation.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for COSRX AHA/BHA Clarifying Treatment Toner Spray 150 ml

PriceData har fulgt prisen på COSRX AHA/BHA Clarifying Treatment Toner Spray 150 ml i 180 dage. Laveste pris i perioden er 68,86 kr (registreret d. 28. maj 2026), højeste er 79 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 75 kr.

Den nuværende pris på 68,86 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 11% den seneste måned. Der er registreret 17 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 30 prisændringer for COSRX AHA/BHA Clarifying Treatment Toner Spray 150 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 30 prisændringer for COSRX AHA/BHA Clarifying Treatment Toner Spray 150 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 202668,86 kr4,14 kr (6%)
20. maj 202673 kr4 kr (5%)
19. maj 202677 kr5,34 kr (7%)
18. maj 202671,66 kr
17. maj 202671,75 kr
16. maj 202671,66 kr
15. maj 202671,75 kr1,68 kr (2%)
13. maj 202673,43 kr3,57 kr (5%)
12. maj 202677 kr5 kr (7%)
27. apr. 202672 kr5 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret