Gå til hovedindhold

CORSAIR XENEON 34WQHD240-C 34" 3440 x 1440 (UltraWide) HDMI DisplayPort USB-C 240Hz Dockingskærm

CorsairComputerskærmeEAN: 0840006689119
Pris fra 9.995 krtil 11.819 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 1.824 kr (15% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på CORSAIR XENEON 34WQHD240-C 34" 3440 x 1440 (UltraWide) HDMI DisplayPort USB-C 240Hz Dockingskærm og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 9995 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
34" Corsair XENEON 34WQHD240-C - 3440x1440 (UWQHD) - 240Hz - QD-OLED - 65W USB-C
9.995 kr
Til butik
34" Corsair XENEON 34WQHD240-C - 3440x1440 (UWQHD) - 240Hz - QD-OLED - 65W USB-C billede

Produktinformation

CORSAIR XENEON 34WQHD240-C OLED buet monitor designet til immersivt gameplay og professionelt kreativt arbejde med levende farver og dybe sorte. Størrelse: 34" Opløsning: 3440 x 1440 (UWQHD) Opdateringsfrekvens: 240Hz Paneltype: QD-OLED Forbindelse: 2x HDMI, DisplayPort, USB-C with 65W USB-C Power Delivery Særlige funktioner: NVIDIA G-SYNC Compatible; AMD FreeSync Premium; DisplayHDR 400 True Black; USB 3.1 Gen 1 hub; 1800R krumning Høj kontrast, bredt farverum og lav latenstid giver fordybende billeder og glat gameplay, mens fleksible ergonomiske indstillinger og USB-C-forbindelse forenkler professionelle opsætninger.

Produktspecifikationer

Mærke: Corsair
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: CM-9030005
EAN: 0840006689119
Varenr.: 3291823
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
CORSAIR XENEON 34WQHD240-C 34" 3440 x 1440 (UltraWide) HDMI DisplayPort USB-C 240Hz Dockingskærm
10.387 kr
Til butik
CORSAIR XENEON 34WQHD240-C 34" 3440 x 1440 (UltraWide) HDMI DisplayPort USB-C 240Hz Dockingskærm billede

Produktinformation

CORSAIR XENEON 34WQHD240-C - OLED-monitor - gaming - kurvet - 34" - 3440 x 1440 WQHD @ 240 Hz - 1000 cd/m² - 1500000:1 - DisplayHDR 400 True Black - 0.03 ms - 2xHDMI, DisplayPort, USB-C - med Zero Dead Pixel Guarantee

Produktspecifikationer

Mærke: Corsair
Artikel nr.: CM-9030005-PE
EAN: 0840006689119
Varenr.: 1002403405
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Corsair Xeneon 34WQHD240-C 34" buet QD‑OLED gaming‑skærm - 3440 × 1440, 240 Hz, hvid
-8%11.799 kr
Før 12.799 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Corsair Xeneon 34WQHD240-C 34" buet QD‑OLED gaming‑skærm - 3440 × 1440, 240 Hz, hvid billede

Produktinformation

Buet QD‑OLED gaming‑skærm til intens fordybelseCorsair Xeneon 34WQHD240-C er skabt til spillere og entusiaster, der vil have en ultrabred, buet oplevelse med silkebløde bevægelser. Den 34" store skærm i 21:9 leverer QD‑OLED‑billedkvalitet med 10‑bit farver, 1,07 mia. farver og et typisk kontrastforhold på 1.500.000:1. Med 3440 × 1440‑opløsning og 240 Hz opdateringshastighed får du knivskarpe detaljer og ekstremt flydende gameplay - understøttet af både AMD FreeSync Premium og NVIDIA G‑SYNC.Design, ergonomi og tilslutningerDet elegante hvide design og den 1800R buede form omslutter dit synsfelt. Skærmen kan højdejusteres op til 10 cm, vippes og drejes for den rette position. Et indbygget USB‑hub giver 4 × USB‑A og 1 × USB‑C med USB Power Delivery op til 15 W, så du kan tilslutte tilbehør nemt. Derudover får du 2 × HDMI 2.1, 1 × DisplayPort 1.4 og hovedtelefonudgang på 3,5 mm. VESA 100 × 100 mm giver fleksibel montering.Klare fordele i hverdagenOLED‑panelet reagerer lynhurtigt med 0,03 ms, så hurtige scener står rene og præcise. HDR‑indhold får ekstra dybde via DisplayHDR 400 True Black. Medfølgende kabler (HDMI, DisplayPort, USB‑A til USB‑C, USB‑C og AC) og inkluderet stand gør opsætningen enkel, så du hurtigt er klar til spil, film og produktivt arbejde på den brede arbejdsflade.Skærmstørrelse: 86,4 cm (34")Format: 21:9, buet 1800ROpløsning: 3440 × 1440 (WQXGA)Panel: QD‑OLED, 10‑bit, 1,07 mia. farverOpdateringshastighed: 240 HzResponstid: 0,03 msKontrastforhold (typisk): 1.500.000:1Pixeltæthed: 110 ppiHDR: DisplayHDR 400 True BlackSync: AMD FreeSync Premium, NVIDIA G‑SYNCTilslutninger: 2 × HDMI 2.1, 1 × DisplayPort 1.4, 4 × USB‑A, 1 × USB‑C (op til 15 W), 3,5 mm hovedtelefonudgangUSB‑hub: JaErgonomi: Højdejustering 10 cm, tilt −7° til 15°, drejning −30° t...

Produktspecifikationer

Mærke: Corsair
Kategori: Skærme
Vægt: 29.8g
EAN: 0840006689119
Varenr.: 2073892
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Corsair Xeneon 34WQHD240-C 34" buet QD‑OLED gaming‑skærm - 3440 × 1440, 240 Hz, hvid
-8%11.819 kr
Før 12.819 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad CORSAIR XENEON 34WQHD240-C 34" 3440 x 1440 (UltraWide) HDMI DisplayPort USB-C 240Hz Dockingskærm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad CORSAIR XENEON 34WQHD240-C 34" 3440 x 1440 (UltraWide) HDMI DisplayPort USB-C 240Hz Dockingskærm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK9.995 kr9.995 krKøb
2CompuMail DK10.387 kr10.387 krKøb
3Boligcenter DK11.799 kr11.799 krKøb
4Vivas DK11.819 kr12.078 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for CORSAIR XENEON 34WQHD240-C 34" 3440 x 1440 (UltraWide) HDMI DisplayPort USB-C 240Hz Dockingskærm

PriceData har fulgt prisen på CORSAIR XENEON 34WQHD240-C 34" 3440 x 1440 (UltraWide) HDMI DisplayPort USB-C 240Hz Dockingskærm i 152 dage. Laveste pris i perioden er 4.995 kr (registreret d. 3. januar 2026), højeste er 9.995 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 7.495 kr.

Den nuværende pris på 9.995 kr er 33% over normalprisen. Der er registreret 1 prisfald og 2 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 4 prisændringer for CORSAIR XENEON 34WQHD240-C 34" 3440 x 1440 (UltraWide) HDMI DisplayPort USB-C 240Hz Dockingskærm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 4 prisændringer for CORSAIR XENEON 34WQHD240-C 34" 3440 x 1440 (UltraWide) HDMI DisplayPort USB-C 240Hz Dockingskærm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
10. mar. 20269.995 kr5.000 kr (100%)
24. feb. 20264.995 kr5.000 kr (50%)
20. jan. 20269.995 kr5.000 kr (100%)
3. jan. 20264.995 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret