Gå til hovedindhold

Corsair Vengeance LPX DDR4-3000 - 16GB - CL16 - Single Channel (1 pcs) - Intel XMP - Sort

CorsairRAMEAN: 0843591077897
Pris fra 1.197 krtil 1.469 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 272 kr (19% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.050 kr 12. maj

Sammenlign priser på Corsair Vengeance LPX DDR4-3000 - 16GB - CL16 - Single Channel (1 pcs) - Intel XMP - Sort og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1197 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
CORSAIR Vengeance DDR4 16GB 3000MHz CL16 Ikke-ECC
1.197 kr
Til butik
CORSAIR Vengeance DDR4 16GB 3000MHz CL16 Ikke-ECC billede

Produktinformation

CORSAIR Vengeance LPX - DDR4 - modul - 16 GB - DIMM 288-PIN - 3000 MHz / PC4-24000 - CL16 - 1.35 V - ikke bufferet - ikke-ECC - sort

Produktspecifikationer

Mærke: Corsair
Artikel nr.: CMK16GX4M1D3000C16
EAN: 0843591077897
Varenr.: 993216076
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Corsair Vengeance LPX DDR4-3000 - 16GB - CL16 - Single Channel (1 pcs) - Intel XMP - Sort
1.199 kr
Til butik
Corsair Vengeance LPX DDR4-3000 - 16GB - CL16 - Single Channel (1 pcs) - Intel XMP - Sort billede

Produktinformation

Hukommelse (RAM), 16GB: 1 x 16GB (Single Channel), DIMM 288-pin, DDR4, hastighed: 3000 MHz (MT/s) / PC4-24000, CAS Latency: 16-18-18-36, spænding: 1.35 volt, ikke bufferet, ikke-ECC, understøtter Intel XMP profiler, med køleprofiler, farve: black - Designet til højtydende overclocking: VENGEANCE LPX-hukommelse er udviklet til højtydende overclocking. Køleprofilen er fremstillet af rent aluminium for hurtigere varmeafledning, og det specialdesignede performance-PCB hjælper med at styre varmen og giver større overclocking-margin. Hver IC er individuelt testet for maksimal ydelseskapacitet. XMP 2.0-understøttelse: Én indstilling er alt, der skal til for automatisk at justere til den hurtigste sikre hastighed for dit VENGEANCE LPX-kit. Du får imponerende og pålidelig ydelse uden fastlåsninger eller anden ustabil adfærd. Køleprofil i aluminium Overclocking er begrænset af driftstemperaturen. Det unikke design af VENGEANCE LPX-køleprofilen leder effektivt varmen væk fra IC'erne og ind i systemets køleflow, så du kan presse ydeevnen yderligere. Lavprofil-design: Det kompakte format gør den ideel til mindre kabinetter eller systemer, hvor pladsen er begrænset. Match dit system: De bedste high-end-systemer ser lige så godt ud, som de yder. VENGEANCE LPX fås i flere farver, så den matcher dit bundkort, dine øvrige komponenter, dit kabinet - eller blot din yndlingsfarve.

Produktspecifikationer

Mærke: Corsair
Kategori: RAM
Artikel nr.: CMK16GX4M1D3000C16
EAN: 0843591077897
Varenr.: 2679259
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Corsair Vengeance Lpx 16gb 3000mhz Ddr4 288-pin Dimm
1.374 kr
Til butik
Corsair Vengeance Lpx 16gb 3000mhz Ddr4 288-pin Dimm billede

Produktinformation

16 GB enkeltmodul DDR4 gør opgraderinger nemmere, frigør en DIMM‑plads 3000 MHz øger reaktionshastigheden til multitasking og apps CAS‑latenstid 16 balancerer hastighed og systemstabilitet XMP 2.0 muliggør memory‑tuning med ét klik i BIOS Køleplade sænker temperaturen, lav profil passer til de fleste systemer...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Corsair
Kategori: DIMM DDR4
Artikel nr.: CMK16GX4M1D3000C16
EAN: 0843591077897
Varenr.: 5011073224
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
CORSAIR Vengeance DDR4 16GB 3000MHz CL16 Ikke-ECC
1.469 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Corsair Vengeance LPX DDR4-3000 - 16GB - CL16 - Single Channel (1 pcs) - Intel XMP - Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Corsair Vengeance LPX DDR4-3000 - 16GB - CL16 - Single Channel (1 pcs) - Intel XMP - Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.197 kr1.197 krKøb
2Proshop DK1.199 kr1.199 krKøb
3Dustin DK1.374 kr1.460,25 krKøb
4Ultrashop1.469 kr1.469 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Corsair Vengeance LPX DDR4-3000 - 16GB - CL16 - Single Channel (1 pcs) - Intel XMP - Sort

PriceData har fulgt prisen på Corsair Vengeance LPX DDR4-3000 - 16GB - CL16 - Single Channel (1 pcs) - Intel XMP - Sort i 181 dage. Laveste pris i perioden er 674 kr (registreret d. 5. december 2025), højeste er 1.197 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.004 kr.

Den nuværende pris på 1.197 kr er 19% over normalprisen. Prisen er steget 13% den seneste måned. Der er registreret 22 prisfald og 37 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 59 prisændringer for Corsair Vengeance LPX DDR4-3000 - 16GB - CL16 - Single Channel (1 pcs) - Intel XMP - Sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 59 prisændringer for Corsair Vengeance LPX DDR4-3000 - 16GB - CL16 - Single Channel (1 pcs) - Intel XMP - Sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20261.197 kr44 kr (4%)
31. maj 20261.153 kr89 kr (8%)
30. maj 20261.064 kr1 kr (0%)
28. maj 20261.063 kr2 kr (0%)
24. maj 20261.065 kr3 kr (0%)
23. maj 20261.068 kr5 kr (0%)
20. maj 20261.063 kr5 kr (0%)
15. maj 20261.058 kr4 kr (0%)
14. maj 20261.054 kr2 kr (0%)
13. maj 20261.052 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret