Gå til hovedindhold

Corsair Vengeance DDR5-5600 - 48GB - CL40 - Dual Channel (2 pcs) - Intel XMP - Sort

CorsairRAMEAN: 0840006665021
Pris fra 5.473 krtil 6.933 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 1.460 kr (21% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.944 kr 12. mar.

Sammenlign priser på Corsair Vengeance DDR5-5600 - 48GB - CL40 - Dual Channel (2 pcs) - Intel XMP - Sort og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 5473 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
CORSAIR Vengeance DDR5 SDRAM 48GB kit 5600MHz CL40 DIMM 288-PIN
5.473 kr
Til butik
CORSAIR Vengeance DDR5 SDRAM 48GB kit 5600MHz CL40 DIMM 288-PIN billede

Produktinformation

CORSAIR Vengeance - DDR5 - sæt - 48 GB: 2 x 24 GB - DIMM 288-PIN - 5600 MHz / PC5-44800 - CL40 - 1.25 V - sort

Produktspecifikationer

Mærke: Corsair
Artikel nr.: CMK48GX5M2B5600C40
EAN: 0840006665021
Varenr.: 1001051084
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Corsair Vengeance DDR5-5600 - 48GB - CL40 - Dual Channel (2 pcs) - Intel XMP - Sort
5.933 kr
Til butik
Corsair Vengeance DDR5-5600 - 48GB - CL40 - Dual Channel (2 pcs) - Intel XMP - Sort billede

Produktinformation

Hukommelse (RAM), 48GB: 2 x 24GB (Dual Channel), DIMM 288-pin, DDR5, hastighed: 5600 MHz (MT/s) / PC5-44800, CAS Latency: 40-40-40-77, spænding: 1.25 volt, ikke bufferet, On-Die ECC, understøtter Intel XMP profiler, med køleprofiler, farve: black / grey...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Corsair
Kategori: RAM
Artikel nr.: CMK48GX5M2B5600C40
EAN: 0840006665021
Varenr.: 3143076
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Corsair Vengeance 48gb 5200mhz Ddr5 288-pin Dimm
6.933 kr
Til butik
Corsair Vengeance 48gb 5200mhz Ddr5 288-pin Dimm billede

Produktinformation

48 GB (2 x 24 GB) kit gør tung multitasking og store datasæt nemmere 5200 MHz DDR5 øger app-hastigheder, forkorter komplekse beregningstider XMP 3.0 og SPD muliggør tuning i ét trin, forenkler stabil ydeevne Lav 1,25 V drift reducerer strømforbrug, forbedrer energieffektiviteten Køleprofil holder modulerne kølige, opretholder ensartet ydeevne under belastning...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Corsair
Kategori: DIMM DDR5
Artikel nr.: CMK48GX5M2B5600C40
EAN: 0840006665021
Varenr.: 5011328064

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Corsair Vengeance DDR5-5600 - 48GB - CL40 - Dual Channel (2 pcs) - Intel XMP - Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Corsair Vengeance DDR5-5600 - 48GB - CL40 - Dual Channel (2 pcs) - Intel XMP - Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK5.473 kr5.473 krKøb
2Proshop DK5.933 kr5.933 krKøb
3Dustin DK6.933 kr7.019,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Corsair Vengeance DDR5-5600 - 48GB - CL40 - Dual Channel (2 pcs) - Intel XMP - Sort

PriceData har fulgt prisen på Corsair Vengeance DDR5-5600 - 48GB - CL40 - Dual Channel (2 pcs) - Intel XMP - Sort i 182 dage. Laveste pris i perioden er 3.944 kr (registreret d. 12. marts 2026), højeste er 5.788 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 4.627 kr.

Den nuværende pris på 5.473 kr er 18% over normalprisen. Prisen er steget 25% den seneste måned. Der er registreret 23 prisfald og 25 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 47 prisændringer for Corsair Vengeance DDR5-5600 - 48GB - CL40 - Dual Channel (2 pcs) - Intel XMP - Sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 47 prisændringer for Corsair Vengeance DDR5-5600 - 48GB - CL40 - Dual Channel (2 pcs) - Intel XMP - Sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20265.473 kr700 kr (15%)
30. maj 20264.773 kr10 kr (0%)
29. maj 20264.763 kr1 kr (0%)
28. maj 20264.764 kr713 kr (13%)
27. maj 20265.477 kr13 kr (0%)
24. maj 20265.490 kr961 kr (21%)
23. maj 20264.529 kr11 kr (0%)
22. maj 20264.540 kr22 kr (0%)
20. maj 20264.518 kr952 kr (17%)
19. maj 20265.470 kr1.078 kr (25%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret