Gå til hovedindhold

Corsair Vengeance DDR5-5200 - 32GB - CL40 - Dual Channel (2 pcs) - AMD EXPO & Intel XMP - Grå

CorsairRAMEAN: 0840006697770
Pris fra 3.390 krtil 4.934 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 1.544 kr (31% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.348 kr 18. apr.

Sammenlign priser på Corsair Vengeance DDR5-5200 - 32GB - CL40 - Dual Channel (2 pcs) - AMD EXPO & Intel XMP - Grå og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3390 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
CORSAIR Vengeance DDR5 32GB kit 5200MHz CL40
3.390 kr
Til butik
CORSAIR Vengeance DDR5 32GB kit 5200MHz CL40 billede

Produktinformation

CORSAIR Vengeance - DDR5 - sæt - 32 GB: 2 x 16 GB - DIMM 288-PIN - 5200 MHz / PC5-41600 - CL40 - 1.25 V - cool gray

Produktspecifikationer

Mærke: Corsair
Artikel nr.: CMK32GX5M2B5200Z40
EAN: 0840006697770
Varenr.: 1000772192
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Corsair Vengeance DDR5-5200 - 32GB - CL40 - Dual Channel (2 pcs) - AMD EXPO & Intel XMP - Grå
3.690 kr
Til butik
Corsair Vengeance DDR5-5200 - 32GB - CL40 - Dual Channel (2 pcs) - AMD EXPO & Intel XMP - Grå billede

Produktinformation

Hukommelse (RAM), 32GB: 2 x 16GB (Dual Channel), DIMM 288-pin, DDR5, hastighed: 5200 MHz (MT/s) / PC5-41600, CAS Latency: 40-40-40-77, spænding: 1.25 volt, ikke bufferet, On-Die ECC, understøtter AMD EXPO & Intel XMP profiler, med køleprofiler, farve: black - CORSAIR VENGEANCE DDR5, optimeret til AMD-bundkort, leverer de højere frekvenser og større kapaciteter fra DDR5-teknologien i et kompakt modul af høj kvalitet, der passer perfekt til dit system. Kompakt formfaktor: Lav højde sikrer bred kompatibilitet med næsten alle DDR5-bygninger. Solid aluminiumsvarmespreder: Leder hurtigt varmen væk fra hukommelsen med raffineret VENGEANCE-design i to farver, der matcher moderne systemer. Kraftfuld CORSAIR iCUE-software: Muliggør realtidsaflæsning af frekvens samt indbygget spændingsregulering. Optimeret til de nyeste DDR5-bundkort: Sikrer bred kompatibilitet med de nyeste bundkort.

Produktspecifikationer

Mærke: Corsair
Kategori: RAM
Artikel nr.: CMK32GX5M2B5200Z40
EAN: 0840006697770
Varenr.: 3103487
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
CORSAIR Vengeance DDR5 32GB kit 5200MHz CL40
3.989 kr
Til butik
CORSAIR Vengeance DDR5 32GB kit 5200MHz CL40 billede

Produktinformation

CORSAIR Vengeance DDR5 32GB Kit 5200MHz CL40 Opgrader din gamingoplevelse med CORSAIR Vengeance DDR5 32GB kit, der tilbyder en imponerende hastighed på 5200MHz og en latency på CL40. Dette hukommelsens kraftværk er designet til at imødekomme de højeste st...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Corsair
Kategori: RAM
EAN: 0840006697770
Varenr.: 83990
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Corsair Vengeance Expo/xmp 32gb 5200mhz Ddr5 288-pin Dimm
4.934 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Corsair Vengeance DDR5-5200 - 32GB - CL40 - Dual Channel (2 pcs) - AMD EXPO & Intel XMP - Grå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Corsair Vengeance DDR5-5200 - 32GB - CL40 - Dual Channel (2 pcs) - AMD EXPO & Intel XMP - Grå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK3.390 kr3.390 krKøb
2Proshop DK3.690 kr3.690 krKøb
3Ultrashop3.989 kr3.989 krKøb
4Dustin DK4.934 kr5.020,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Corsair Vengeance DDR5-5200 - 32GB - CL40 - Dual Channel (2 pcs) - AMD EXPO & Intel XMP - Grå

PriceData har fulgt prisen på Corsair Vengeance DDR5-5200 - 32GB - CL40 - Dual Channel (2 pcs) - AMD EXPO & Intel XMP - Grå i 171 dage. Laveste pris i perioden er 3.348 kr (registreret d. 18. april 2026), højeste er 4.309 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.618 kr.

Den nuværende pris på 3.390 kr er 6% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 32 prisfald og 26 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 59 prisændringer for Corsair Vengeance DDR5-5200 - 32GB - CL40 - Dual Channel (2 pcs) - AMD EXPO & Intel XMP - Grå. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 59 prisændringer for Corsair Vengeance DDR5-5200 - 32GB - CL40 - Dual Channel (2 pcs) - AMD EXPO & Intel XMP - Grå de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20263.390 kr3 kr (0%)
30. maj 20263.393 kr4 kr (0%)
29. maj 20263.389 kr1 kr (0%)
28. maj 20263.390 kr8 kr (0%)
27. maj 20263.398 kr1 kr (0%)
24. maj 20263.397 kr8 kr (0%)
23. maj 20263.405 kr13 kr (0%)
22. maj 20263.392 kr2 kr (0%)
20. maj 20263.390 kr13 kr (0%)
16. maj 20263.377 kr3 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret