Gå til hovedindhold

Corsair SCIMITAR RGB ELITE MMO - Black - Gaming Mus - Optisk - 17 knapper - Sort med RGB lys

CorsairComputer – tilbehørEAN: 0840006616214
Pris fra 449 krtil 991 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 542 kr (55% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Corsair SCIMITAR RGB ELITE MMO - Black - Gaming Mus - Optisk - 17 knapper - Sort med RGB lys og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 449 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Corsair SCIMITAR RGB ELITE MMO - Black - Gaming Mus - Optisk - 17 knapper - Sort med RGB lys
-24%449 kr
Før 589 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Corsair SCIMITAR RGB ELITE MMO - Black - Gaming Mus - Optisk - 17 knapper - Sort med RGB lys billede

Produktinformation

Gaming mus, optisk sensor - Pixart PMW3391, 17 programmerbare knapper, 100 - 18000 dpi, 125 - 1000 Hz opdatering, 1.8 meter kabel, USB, baggrundsbelyst med 16.8 mio farver, særligt udviklet med MOBA & MMO spil, sort

Produktspecifikationer

Mærke: Corsair
Kategori: Mus
Artikel nr.: CH-9304211-EU
EAN: 0840006616214
Varenr.: 2824900
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Corsair Gaming Scimitar Elite RGB mus Gamingmus (sort)
589 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
CORSAIR Gaming Scimitar RGB Elite Optisk Kabling Sort
620 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
CORSAIR Gaming Scimitar RGB Elite - Mus - optisk - 17 knapper - kablet - USB - sort
628 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Corsair Scimitar Elite Rgb Usb-a Mus
649 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
CORSAIR Gaming Scimitar RGB Elite Optisk Kabling Sort Mus - GEEKD.dk
991 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Corsair SCIMITAR RGB ELITE MMO - Black - Gaming Mus - Optisk - 17 knapper - Sort med RGB lys koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Corsair SCIMITAR RGB ELITE MMO - Black - Gaming Mus - Optisk - 17 knapper - Sort med RGB lys koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK449 kr488 krKøb
2Komplett DK589 kr589 krKøb
3CompuMail DK620 kr620 krKøb
4CS MEGASTORE DK628 kr667 krKøb
5Dustin DK649 kr735,25 krKøb
6Geekd991 kr991 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Corsair SCIMITAR RGB ELITE MMO - Black - Gaming Mus - Optisk - 17 knapper - Sort med RGB lys

PriceData har fulgt prisen på Corsair SCIMITAR RGB ELITE MMO - Black - Gaming Mus - Optisk - 17 knapper - Sort med RGB lys i 148 dage. Laveste pris i perioden er 449 kr (registreret d. 7. januar 2026), højeste er 589 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 517 kr.

Den nuværende pris på 449 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 3 prisfald og 2 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 6 prisændringer for Corsair SCIMITAR RGB ELITE MMO - Black - Gaming Mus - Optisk - 17 knapper - Sort med RGB lys. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 6 prisændringer for Corsair SCIMITAR RGB ELITE MMO - Black - Gaming Mus - Optisk - 17 knapper - Sort med RGB lys de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 2026449 kr140 kr (24%)
21. apr. 2026589 kr140 kr (31%)
2. apr. 2026449 kr125 kr (22%)
28. mar. 2026574 kr15 kr (3%)
13. jan. 2026589 kr140 kr (31%)
7. jan. 2026449 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret