Gå til hovedindhold

Corsair Sabre V2 Pro Ultralight Wireless - Gaming Mus - Optisk - 5 knapper - Sort

CorsairMus og trackballsEAN: 0840440498193
Pris fra 599 krtil 939 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 340 kr (36% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Corsair Sabre V2 Pro Ultralight Wireless - Gaming Mus - Optisk - 5 knapper - Sort og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 599 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Corsair Sabre V2 Pro Ultralight Wireless - Gaming Mus - Optisk - 5 knapper - Sort
-29%599 kr
Før 849 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Corsair Sabre V2 Pro Ultralight Wireless - Gaming Mus - Optisk - 5 knapper - Sort billede

Produktinformation

Trådløs gaming mus, kablet tilslutning: USB-A / USB-C med aftageligt USB-C, trådløs teknologi: 2.4 GHz, batteri: 210 mAh genopladelig, batterilevetid (op til): 70 (1K Hz) / 16 (8K Hz) timer, polling rate: 125 - 8000 Hz opdatering, optisk sensor - Corsair Marksman S med 100 - 33000 dpi (med justerbar dpi knap), max fart (speed): 750 IPS (inches per second), max acceleration: 50, 5 knapper, scroll hjul, kan bruges af højrehåndet, vægt: 36 gram, kompatibilitet: Windows, Software: Corsair Web Hub, sort - Designet af proffer. Bygget til at vinde. Få ydeevne på professionelt niveau med CORSAIR SABRE v2 PRO Ultralight Wireless Gaming Mouse. Med en vægt på kun 36 g er den bygget til elite-FPS-spillere, der kræver hastighed, smidighed og præcision. Med 8.000Hz hyper-polling og CORSAIR MARKSMAN S-sensor på 33.000 DPI, der sporer op til 750 IPS og 50G acceleration, leverer SABRE v2 PRO lynhurtig respons uden forsinkelse og pixelperfekt kontrol. Den lave vægt, symmetriske form og op til 70 timers 2,4GHz trådløs frihed giver komfort og udholdenhed til lange konkurrencer. Tilpas musen med ekstra grebstape, udskiftelige skøjter og CORSAIR Web Hub. Ultralet 36g design: Bygget fra bunden til elite-FPS-spillere, leverer 36g designet maksimal smidighed og kontrol til hurtige flicks, 180-graders bevægelser og præcis sigtning. Maksimér hvert millisekund: 8.000Hz hyper-polling giver inputlevering uden forsinkelse, op til otte gange hurtigere end standard. Uanset om du spiller med kabel eller trådløst, registreres dine kommandoer øjeblikkeligt. Fænomenal præcision: Udstyret med CORSAIRs MARKSMAN S-sensor til ægte 33.000 DPI tracking, 750 IPS hastighed og 50G acceleration. Hold målet låst, selv i hurtige og intense situationer. Specialtilpassede taktile mekaniske switches: Nyd tilfredsstillende taktil feedback fra CORSAIRs tilpassede mekaniske switches. De er ekstremt pålidelige og vurderet til op til 100 millioner klik. Op til 70 timers trådløs batteritid: Få op til 70 timers gaming på én opladning - nok til lange scrims eller turneringer. Finjusteret til dig: Optimer dit våben efter dine personlige præferencer med inkluderet grebstape og alternative museskøjter. Tilpasning via CORSAIR Web Hub: Selv softwaren er letvægtig! Tilpas DPI, makroer og knapper uden ekstra installation via CORSAIR Web Hub.

Produktspecifikationer

Mærke: Corsair
Kategori: Mus
Artikel nr.: CH-931G000-WW
EAN: 0840440498193
Varenr.: 3403728
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Corsair Sabre v2 Pro Ultralight Trådløs Gaming Mus (sort)
629 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
GAMING MOUSE CORSAIR SABRE V2 PRO BLACK
739 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Corsair SABRE PRO v2 - trådløs gaming-mus, ambidextrous, 33.000 DPI
-1%919 kr
Før 929 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Corsair SABRE PRO v2 - trådløs gaming-mus, ambidextrous, 33.000 DPI
-1%939 kr
Før 949 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Corsair Sabre V2 Pro Ultralight Wireless - Gaming Mus - Optisk - 5 knapper - Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Corsair Sabre V2 Pro Ultralight Wireless - Gaming Mus - Optisk - 5 knapper - Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK599 kr638 krKøb
2Komplett DK629 kr629 krKøb
3CompuMail DK739 kr739 krKøb
4Boligcenter DK919 kr919 krKøb
5Vivas DK939 kr1.018 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Corsair Sabre V2 Pro Ultralight Wireless - Gaming Mus - Optisk - 5 knapper - Sort

PriceData har fulgt prisen på Corsair Sabre V2 Pro Ultralight Wireless - Gaming Mus - Optisk - 5 knapper - Sort i 182 dage. Laveste pris i perioden er 599 kr (registreret d. 7. januar 2026), højeste er 849 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 720 kr.

Den nuværende pris på 599 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 4 prisfald og 4 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 8 prisændringer for Corsair Sabre V2 Pro Ultralight Wireless - Gaming Mus - Optisk - 5 knapper - Sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 8 prisændringer for Corsair Sabre V2 Pro Ultralight Wireless - Gaming Mus - Optisk - 5 knapper - Sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 2026599 kr140 kr (19%)
2. maj 2026739 kr10 kr (1%)
30. apr. 2026729 kr35 kr (5%)
24. apr. 2026764 kr7 kr (1%)
21. apr. 2026757 kr158 kr (26%)
2. apr. 2026599 kr250 kr (29%)
13. jan. 2026849 kr250 kr (42%)
7. jan. 2026599 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret