Gå til hovedindhold

Corsair K70 CORE RGB Mechanical Gaming Keyboard - Gaming Tastatur - Nordisk - Sort

CorsairTastaturerEAN: 0840006678687
Pris fra 669 krtil 1.249 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 580 kr (46% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Corsair K70 CORE RGB Mechanical Gaming Keyboard - Gaming Tastatur - Nordisk - Sort og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 669 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Corsair K70 CORE RGB Mechanical Gaming Keyboard - Gaming Tastatur - Nordisk - Sort
-9%669 kr
Før 738 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Corsair K70 CORE RGB Mechanical Gaming Keyboard - Gaming Tastatur - Nordisk - Sort billede

Produktinformation

Gaming tastatur med RGB, størrelse: fuld størrelse, PC forbindelse: USB-A, polling rate: 125 - 1000 hz, ABS keycaps, mekanisk Corsair Red linear switche, medie knapper, volume hjul, håndledsstøtte, n-key rollover, kompatibilitet: Windows, layout: Nordisk (Dansk - Svensk - Norsk - Finsk) QWERTY, Software: Corsair iCUE, farve: sort.

Produktspecifikationer

Mærke: Corsair
Kategori: Tastatur
Artikel nr.: CH-910981E-ND
EAN: 0840006678687
Varenr.: 3216151
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Corsair K70 Core RGB gamingtastatur (sort)
690 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Corsair K70 Core Mlx Red Ledningsført Corsair Mlx Red Nordisk
949 kr
Til butik
Corsair K70 Core Mlx Red Ledningsført Corsair Mlx Red Nordisk billede

Produktinformation

Jævn og responsiv tasteoplevelse med forsmurte MLX Red lineære kontakter Per-tast RGB-belysning og indbygget hukommelse gemmer belysnings- og makroprofiler Multifunktionel mediedrejeknap og medietaster giver hurtig kontrol over lydstyrke og afspilning 1000 Hz polling, N-key rollover og anti-ghosting sikrer, at hvert tastetryk registreres Aftagelig magnetisk håndledsstøtte og justerbar hældning forbedrer komforten ved lange sessioner...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Corsair
Kategori: Gaming tastatur
Artikel nr.: CH-910981E-ND
EAN: 0840006678687
Varenr.: 5011365358
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
CORSAIR K70 CORE RGB Tastatur Mekanisk Per-key RGB Kabling Nordisk
1.249 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Corsair K70 CORE RGB Mechanical Gaming Keyboard - Gaming Tastatur - Nordisk - Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Corsair K70 CORE RGB Mechanical Gaming Keyboard - Gaming Tastatur - Nordisk - Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK669 kr708 krKøb
2Komplett DK690 kr690 krKøb
3Dustin DK949 kr1.035,25 krKøb
4Ultrashop1.249 kr1.249 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Corsair K70 CORE RGB Mechanical Gaming Keyboard - Gaming Tastatur - Nordisk - Sort

PriceData har fulgt prisen på Corsair K70 CORE RGB Mechanical Gaming Keyboard - Gaming Tastatur - Nordisk - Sort i 183 dage. Laveste pris i perioden er 599 kr (registreret d. 24. februar 2026), højeste er 899 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 797 kr.

Den nuværende pris på 669 kr er 16% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 7% den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 25 prisændringer for Corsair K70 CORE RGB Mechanical Gaming Keyboard - Gaming Tastatur - Nordisk - Sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 25 prisændringer for Corsair K70 CORE RGB Mechanical Gaming Keyboard - Gaming Tastatur - Nordisk - Sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 2026669 kr21 kr (3%)
9. maj 2026690 kr29 kr (4%)
8. maj 2026719 kr24 kr (3%)
4. maj 2026695 kr173 kr (20%)
15. apr. 2026868 kr8 kr (1%)
14. apr. 2026860 kr191 kr (29%)
16. mar. 2026669 kr199 kr (23%)
10. mar. 2026868 kr269 kr (45%)
24. feb. 2026599 kr269 kr (31%)
2. feb. 2026868 kr169 kr (24%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret