Gå til hovedindhold

Corsair Dominator Platinum RGB DDR5-6200 - 32GB - CL36 - Dual Channel (2 pcs) - Intel XMP - Hvid med RGB

CorsairRAMEAN: 0840006663553
Pris fra 5.377 krtil 6.939 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 1.562 kr (23% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 4.826 kr 8. mar.

Sammenlign priser på Corsair Dominator Platinum RGB DDR5-6200 - 32GB - CL36 - Dual Channel (2 pcs) - Intel XMP - Hvid med RGB og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 5377 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
CORSAIR Dominator DDR5 32GB kit 6200MHz CL36
5.377 kr
Til butik
CORSAIR Dominator DDR5 32GB kit 6200MHz CL36 billede

Produktinformation

CORSAIR Dominator Platinum RGB - DDR5 - sæt - 32 GB: 2 x 16 GB - DIMM 288-PIN - 6200 MHz / PC5-49600 - CL36 - 1.3 V - hvid

Produktspecifikationer

Mærke: Corsair
Artikel nr.: CMT32GX5M2X6200C36W
EAN: 0840006663553
Varenr.: 1000616718
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Corsair Dominator Platinum RGB DDR5-6200 - 32GB - CL36 - Dual Channel (2 pcs) - Intel XMP - Hvid med RGB
5.742 kr
Til butik
Corsair Dominator Platinum RGB DDR5-6200 - 32GB - CL36 - Dual Channel (2 pcs) - Intel XMP - Hvid med RGB billede

Produktinformation

Hukommelse (RAM), 32GB: 2 x 16GB (Dual Channel), DIMM 288-pin, DDR5, hastighed: 6200 MHz (MT/s) / PC5-49600, CAS Latency: 36-39-39-76, spænding: 1.3 volt, ikke bufferet, On-Die ECC, understøtter Intel XMP profiler, med køleprofiler, farve: white med ARGB styret af Corsair iCUE...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Corsair
Kategori: RAM
Artikel nr.: CMT32GX5M2X6200C36W
EAN: 0840006663553
Varenr.: 3070915
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
CORSAIR Dominator DDR5 32GB kit 6200MHz CL36 RAM - GEEKD.dk
6.939 kr
Til butik
CORSAIR Dominator DDR5 32GB kit 6200MHz CL36 RAM - GEEKD.dk billede

Produktinformation

CORSAIR Dominator DDR5 32GB-kit med en imponerende hastighed på 6200MHz og CL36-latency er det ultimative valg til entusiaster, der kræver den højeste ydeevne til deres systemer. Med den nyeste DDR5-teknologi er dette kit designet til at levere lynhurtig...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Corsair
Kategori: Computer Ram
EAN: 0840006663553
Varenr.: 46762426368336

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Corsair Dominator Platinum RGB DDR5-6200 - 32GB - CL36 - Dual Channel (2 pcs) - Intel XMP - Hvid med RGB koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Corsair Dominator Platinum RGB DDR5-6200 - 32GB - CL36 - Dual Channel (2 pcs) - Intel XMP - Hvid med RGB koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK5.377 kr5.377 krKøb
2Proshop DK5.742 kr5.742 krKøb
3Geekd6.939 kr6.939 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Corsair Dominator Platinum RGB DDR5-6200 - 32GB - CL36 - Dual Channel (2 pcs) - Intel XMP - Hvid med RGB

PriceData har fulgt prisen på Corsair Dominator Platinum RGB DDR5-6200 - 32GB - CL36 - Dual Channel (2 pcs) - Intel XMP - Hvid med RGB i 182 dage. Laveste pris i perioden er 2.168 kr (registreret d. 4. december 2025), højeste er 7.330 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 5.668 kr.

Den nuværende pris på 5.377 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 17 prisændringer for Corsair Dominator Platinum RGB DDR5-6200 - 32GB - CL36 - Dual Channel (2 pcs) - Intel XMP - Hvid med RGB. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 17 prisændringer for Corsair Dominator Platinum RGB DDR5-6200 - 32GB - CL36 - Dual Channel (2 pcs) - Intel XMP - Hvid med RGB de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
6. maj 20265.377 kr523 kr (11%)
18. apr. 20264.854 kr341 kr (7%)
17. apr. 20265.195 kr1.684 kr (24%)
16. apr. 20266.879 kr6 kr (0%)
15. apr. 20266.873 kr2.019 kr (42%)
12. mar. 20264.854 kr23 kr (0%)
11. mar. 20264.877 kr2 kr (0%)
10. mar. 20264.875 kr49 kr (1%)
8. mar. 20264.826 kr1 kr (0%)
7. mar. 20264.827 kr180 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret