Gå til hovedindhold

Continental Terra Speed Protection - Gravel Foldedæk - 700 x 40C (40-622) - Sort/Creme

ContinentalCyklingEAN: 4019238027020
Pris fra 419 krtil 587,95 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 168,95 kr (29% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 360 kr 7. apr.

Sammenlign priser på Continental Terra Speed Protection - Gravel Foldedæk - 700 x 40C (40-622) - Sort/Creme og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 419 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Dania Bikes
TrustScore 5 ud af 54,8
Continental Terra Speed ProTection 700X40c
-14%419 kr
Før 489 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Continental Terra Speed ProTection 700X40c billede

Produktinformation

Specifikationer Item type: Tire Brand: CONTINENTAL Item name: Terra Speed ProTection Tire type: Folding tire Diameter: 700c Width: 40 mm Size - French: 700 x 40c Size - English: 28 x 1,50 ETRTO: (40-622) Technology: ProTect

Produktspecifikationer

Kategori: Reservedele
EAN: 4019238027020
Varenr.: 56239
Gå til Cykelpartner.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Continental Terra Speed Protection - Gravel Foldedæk - 700 x 40C (40-622) - Sort/Creme
449 kr
Til butik
Gå til MAXiPRO
TrustScore 4 ud af 53,7
Continental Dæk Terra Speed Protection 40-622/ 28x1.50 Blk/cream Fold - Cykeldæk
-1%587,95 kr
Før 592,95 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Bikepack.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,2
Continental Dæk Terra Speed Protection 40-622/ 28x1.50 Blk/cream Fold - Cykeldæk
-1%587,95 kr
Før 592,95 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Continental Terra Speed Protection - Gravel Foldedæk - 700 x 40C (40-622) - Sort/Creme koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Continental Terra Speed Protection - Gravel Foldedæk - 700 x 40C (40-622) - Sort/Creme koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Dania Bikes419 kr419 krKøb
2Cykelpartner.dk449 kr449 krKøb
3MAXiPRO587,95 kr587,95 krKøb
4Bikepack.dk587,95 kr587,95 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Continental Terra Speed Protection - Gravel Foldedæk - 700 x 40C (40-622) - Sort/Creme

PriceData har fulgt prisen på Continental Terra Speed Protection - Gravel Foldedæk - 700 x 40C (40-622) - Sort/Creme i 182 dage. Laveste pris i perioden er 360 kr (registreret d. 7. april 2026), højeste er 464 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 417 kr.

Den nuværende pris på 419 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 7% den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 18 prisændringer for Continental Terra Speed Protection - Gravel Foldedæk - 700 x 40C (40-622) - Sort/Creme. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 18 prisændringer for Continental Terra Speed Protection - Gravel Foldedæk - 700 x 40C (40-622) - Sort/Creme de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
19. maj 2026419 kr30 kr (7%)
18. maj 2026449 kr30 kr (7%)
14. maj 2026419 kr30 kr (7%)
13. maj 2026449 kr30 kr (7%)
7. maj 2026419 kr30 kr (7%)
6. maj 2026449 kr30 kr (7%)
22. apr. 2026419 kr20 kr (5%)
9. apr. 2026399 kr20 kr (5%)
8. apr. 2026419 kr59 kr (16%)
7. apr. 2026360 kr39 kr (10%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret