Gå til hovedindhold

Conceptronic ZEUS52E1K - UPS - on-line tower IEC - 900 Watt - 1000 VA

ConceptronicEAN: 4015867237823
Pris fra 1.957 krtil 3.219 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 1.262 kr (39% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.954 kr 20. maj

Sammenlign priser på Conceptronic ZEUS52E1K - UPS - on-line tower IEC - 900 Watt - 1000 VA og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1957 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Conceptronic ZEUS52E1K UPS 900Watt 1000VA
1.957 kr
Til butik
Conceptronic ZEUS52E1K UPS 900Watt 1000VA billede

Produktinformation

Conceptronic ZEUS52E1K - UPS - on-line, tower, IEC - AC 220-240 V - 900 watt - 1000 VA - 9 At - USB - output-stikforbindelser: 4 - sort

Produktspecifikationer

Mærke: Conceptronic
Artikel nr.: ZEUS52E1K
EAN: 4015867237823
Varenr.: 1002224209
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Conceptronic ZEUS52E1K - UPS - on-line tower IEC - 900 Watt - 1000 VA
2.055 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Conceptronic ZEUS52E1K 1000VA/900W online tower UPS - IEC
3.199 kr
Til butik
Conceptronic ZEUS52E1K 1000VA/900W online tower UPS - IEC billede

Produktinformation

Stabil strøm med online UPSConceptronic ZEUS52E1K er en online dobbeltkonverterings UPS på 1 kVA / 900 W, der leverer ren sinusbølge til følsomt IT‑udstyr. Den holder dine systemer i gang ved strømsvigt og beskytter mod fejl som kortslutning og overbelastning. Med LCD‑display får du et hurtigt overblik over input/output (220–240 V), belastning og batteristatus, og de indbyggede alarmer informerer ved lavt batteriniveau, fejl og udskiftningsbehov.Fleksibel til kontor og teknikrumTower‑designet fylder minimalt (19,1 × 14,0 × 32,7 cm) og passer på skrivebord eller i rack‑nære miljøer. UPS’en har ECO‑tilstand, aktiv køling og 4 IEC C13‑udtag til dine enheder. Tilslutning og overvågning klares via USB Type‑B eller RS‑232, og EPO (Emergency Power Off) er til rådighed for sikker afbrydelse. Batteriet på 12 V / 9 Ah (108 Wh) oplades på ca. 4 timer.UPS-topologi: Dobbeltkonvertering (online)Kapacitet: 1 kVA, 900 W, effektfaktor 0,9Bølgeform: SinusInd-/udgangsspænding: 220–240 V, 50/60 HzMaks. strøm: 10 AStik/udtag: 4 × IEC C13, strømstik C13 koblingKommunikation: 1 × USB 2.0 Type‑B, 1 × RS‑232Funktioner: ECO‑tilstand, EPO, akustiske alarmerKøling: Aktiv, LCD‑displayDriftsområde: 0–40 °C, 0–90 % RHMål (H × B × D): 19,1 × 14,0 × 32,7 cmVægt: 10,1 kgBatteri: 12 V, 9 Ah / 108 Wh, opladning ca. 4 tMedfølger: Strømkabel, RS‑232, USB‑kabel, hurtig guide...

Produktspecifikationer

Mærke: NO NAME
Kategori: UPS
Vægt: 33.3g
EAN: 4015867237823
Varenr.: 2149963
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Conceptronic ZEUS52E1K 1000VA/900W online tower UPS - IEC
3.219 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Conceptronic ZEUS52E1K - UPS - on-line tower IEC - 900 Watt - 1000 VA koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Conceptronic ZEUS52E1K - UPS - on-line tower IEC - 900 Watt - 1000 VA koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.957 kr1.957 krKøb
2Proshop DK2.055 kr2.055 krKøb
3Boligcenter DK3.199 kr3.199 krKøb
4Vivas DK3.219 kr4.418 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Conceptronic ZEUS52E1K - UPS - on-line tower IEC - 900 Watt - 1000 VA

PriceData har fulgt prisen på Conceptronic ZEUS52E1K - UPS - on-line tower IEC - 900 Watt - 1000 VA i 181 dage. Laveste pris i perioden er 1.902 kr (registreret d. 19. januar 2026), højeste er 2.285 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.945 kr.

Den nuværende pris på 1.957 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 22 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 39 prisændringer for Conceptronic ZEUS52E1K - UPS - on-line tower IEC - 900 Watt - 1000 VA. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 39 prisændringer for Conceptronic ZEUS52E1K - UPS - on-line tower IEC - 900 Watt - 1000 VA de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
26. maj 20261.957 kr3 kr (0%)
20. maj 20261.954 kr1 kr (0%)
18. maj 20261.955 kr2 kr (0%)
13. maj 20261.957 kr2 kr (0%)
12. maj 20261.955 kr2 kr (0%)
8. maj 20261.957 kr1 kr (0%)
1. maj 20261.958 kr1 kr (0%)
26. apr. 20261.957 kr2 kr (0%)
25. apr. 20261.959 kr2 kr (0%)
20. apr. 20261.957 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret