Gå til hovedindhold

NO NAME Conceptronic EMRICK13G - USB adapter - PCIe 3.0 x4 - USB-C 3.2 Gen 2 x 2

NO NAMESpilcontrollereEAN: 4015867239322
Pris fra 252 krtil 449 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 197 kr (44% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Conceptronic EMRICK13G - USB adapter - PCIe 3.0 x4 - USB-C 3.2 Gen 2 x 2 og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 252 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Conceptronic EMRICK13G USB-adapter PCI Express 3.0 x4 10Gbps
252 kr
Til butik
Conceptronic EMRICK13G USB-adapter PCI Express 3.0 x4 10Gbps billede

Produktinformation

Conceptronic - USB-adapter - PCIe 3.0 x4 lavprofil - USB-C 3.2 Gen 2 x 2 - grøn

Produktspecifikationer

Mærke: Conceptronic
Artikel nr.: EMRICK13G
EAN: 4015867239322
Varenr.: 1002568590
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Conceptronic EMRICK13G - USB adapter - PCIe 3.0 x4 - USB-C 3.2 Gen 2 x 2
256 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
2-port USB 3.2 Gen 2 Type-C PCIe-kort - Conceptronic EMRICK13G
429 kr
Til butik
2-port USB 3.2 Gen 2 Type-C PCIe-kort - Conceptronic EMRICK13G billede

Produktinformation

USB 3.2 Gen 2 PCIe-kort til hurtige Type‑C porteUdvid din stationære pc med to moderne USB‑C porte med Conceptronic EMRICK13G. Kortet monteres i en ledig PCIe‑port og giver op til 10 Gbit/s datahastighed pr. port - ideelt til eksterne SSD’er, hurtige USB‑drev og moderne tilbehør. Med UASP‑understøttelse får du effektiv filoverførsel og lavere belastning ved store kopieringer.Stabil og fleksibel løsningKortet bygger på ASM3142‑chipset og kan hot-swappes, så enheder kan til- og frakobles uden genstart. Det er internt og tilsluttes via PCIe, og strøm kan føres via SATA 15‑pin. Understøtter Windows 8/10/11 samt Linux.Antal USB‑C porte: 2 (USB 3.2 Gen 2)Værtgrænseflade: PCIe, udvidelseskortstandard: PCI 3.0Maks. datahastighed: 10 Gbit/sChipset: ASM3142UASP-understøttelse: JaHot-swap: JaSATA-strøm: 15-pinUnderstøttede systemer: Windows 8/10/11, LinuxDriftstemp.: 0–85 °C, relativ fugtighed: 15–90 %Mål: H × B × D: 3,0 × 8,0 × 5,8 cmVægt: 0,032 kgPakkens indhold: PCIe-kort, monteringsbeslag, drivere, hurtig installationsvejledning...

Produktspecifikationer

Mærke: NO NAME
Kategori: USB-hubs
Vægt: 1.46g
EAN: 4015867239322
Varenr.: 2149538
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
2-port USB 3.2 Gen 2 Type-C PCIe-kort - Conceptronic EMRICK13G
449 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Conceptronic EMRICK13G - USB adapter - PCIe 3.0 x4 - USB-C 3.2 Gen 2 x 2 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Conceptronic EMRICK13G - USB adapter - PCIe 3.0 x4 - USB-C 3.2 Gen 2 x 2 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK252 kr252 krKøb
2Proshop DK256 kr295 krKøb
3Boligcenter DK429 kr429 krKøb
4Vivas DK449 kr528 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Conceptronic EMRICK13G - USB adapter - PCIe 3.0 x4 - USB-C 3.2 Gen 2 x 2

PriceData har fulgt prisen på Conceptronic EMRICK13G - USB adapter - PCIe 3.0 x4 - USB-C 3.2 Gen 2 x 2 i 150 dage. Laveste pris i perioden er 252 kr (registreret d. 7. januar 2026), højeste er 264 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 256 kr.

Den nuværende pris på 252 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 4 prisfald og 1 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 6 prisændringer for Conceptronic EMRICK13G - USB adapter - PCIe 3.0 x4 - USB-C 3.2 Gen 2 x 2. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 6 prisændringer for Conceptronic EMRICK13G - USB adapter - PCIe 3.0 x4 - USB-C 3.2 Gen 2 x 2 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
10. maj 2026252 kr1 kr (0%)
8. maj 2026253 kr3 kr (1%)
7. maj 2026256 kr2 kr (1%)
1. feb. 2026258 kr6 kr (2%)
7. jan. 2026252 kr12 kr (5%)
3. jan. 2026264 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret