Gå til hovedindhold

BIBS Colour Sutter 2-Pak - Dusty Pink/Coral - Rund / 2 / Natural Rubber Latex

BIBSSutterErgonomisk naturgummiSmå børn 6-18 månederEAN: 5713795255177

Ergonomiske BIBS sutter i 2-pak med rundt naturgummi suttehoved og praktiske lufthuller. Designet til børn 6-18 måneder med dansk kvalitet. Læs mere

Pris fra 66,46 krtil 89,95 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 23,49 kr (26% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 65 kr 13. maj

Sammenlign priser på Colour Sutter 2-Pak - Dusty Pink/Coral - Rund / 2 / Natural Rubber Latex og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 66.46 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Loukrudt
TrustScore 4.5 ud af 54,2
BIBS Rund Colour Sut - 2-Pak - Str. 2 - Naturgummi - Dusty Pink/Coral
-26%66,46 kr
Før 89,95 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Mammashop.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,2
BIBS Rund Colour Sut - 2-Pak - Str. 2 - Naturgummi - Dusty Pink/Coral
-25%67,46 kr
Før 89,95 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Cocopanda DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
BIBS Pacifier Colour Latex Dusty Pink/Coral Size 2 2pcs
-20%78 kr
Før 98 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Minegenverden.dk
TrustScore 5 ud af 54,9
Colour Sutter 2-Pak - Dusty Pink/Coral - Rund / 2 / Natural Rubber Latex
79 kr
Til butik
Gå til Kids-world.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
BIBS Colour Sutter - 2-pak - Str. 2 - Rund - Dusty Pink/Coral
89,95 kr
Til butik
Gå til Pixizoo DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Colour 2 pk Latex str. 2 Dusty Pink/Coral
89,95 kr
Til butik
Gå til KÆRE BØRN - Alt til dit barn
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Bibs Colour - Str. 2 - Dusty Pink/coral
89,95 kr
Til butik
Gå til BabySam DK
TrustScore 4.5 ud af 54,1
E-mærke certificeret
2 pk. Colour Latex str. 2 Dusty Pink/Coral
89,95 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Colour Sutter 2-Pak - Dusty Pink/Coral - Rund / 2 / Natural Rubber Latex koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Colour Sutter 2-Pak - Dusty Pink/Coral - Rund / 2 / Natural Rubber Latex koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Loukrudt66,46 kr66,46 krKøb
2Mammashop.dk67,46 kr67,46 krKøb
3Cocopanda DK78 kr78 krKøb
4Minegenverden.dk79 kr79 krKøb
5Kids-world.dk89,95 kr89,95 krKøb
6Pixizoo DK89,95 kr89,95 krKøb
7KÆRE BØRN - Alt til dit barn89,95 kr89,95 krKøb
8BabySam DK89,95 kr89,95 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

BIBS Colour Sutter 2-pak Str. 2 Dusty Pink/Coral

BIBS

Ergonomiske BIBS sutter i 2-pak med rundt naturgummi suttehoved og praktiske lufthuller. Designet til børn 6-18 måneder med dansk kvalitet.

• babysutte
• naturgummi sutter
• BIBS sut
• ergonomisk sut
• dansk sutter
• latex sutter
• rund suttehoved
• Små børn 6-18 måneder
• Ergonomisk naturgummi

Beskrivelse

BIBS Colour sutter er den originale danske sut i elegant dusty pink og coral farver. Dette 2-pak indeholder ergonomisk designede sutter med rundt suttehoved af 100% naturgummi, der former sig som moderens bryst. Skjoldet buer væk fra barnets ansigt med tre lufthuller for optimal ventilation. Sutterne er BPA-fri, ftalat-fri og opfylder EN 1400+A2 standard. Steriliser i kogende vand før første brug og udskift efter 4-6 uger. Perfekt til børn der ønsker en naturlig og sikker sutteløsning med dansk designtradition.

Specifikationer

form:Rund suttehoved
alder:6-18 måneder
vægt:6 gram per sut
indhold:2 sutter
standard:EN 1400+A2 godkendt
suttedel:3,3 x 1,6 cm
materiale:100% naturgummi latex + polypropylen
produktionsland:Danmark
skjold_diameter:4,5 cm

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvilken alder er BIBS Colour str. 2 beregnet til?

Str. 2 anbefales til børn fra 6-18 måneder, men mange børn bruger denne størrelse fra fødsel til suttestop da det er den mest udbredte størrelse.

Hvordan steriliserer jeg BIBS sutterne?

Overhæld sutterne med kogende vand og lad dem ligge i 5 minutter før første brug. Derefter steriliser jævnligt på samme måde. Pres vand ud af suttedelen efter afkøling.

Hvor ofte skal jeg udskifte BIBS sutterne?

Af sikkerheds- og hygiejnemæssige årsager skal sutterne udskiftes efter 4-6 ugers brug. Kontroller altid for skader eller slitage før brug.

Hvad er forskellen på det runde suttehoved og andre former?

Det runde suttehoved ligner moderens brystvorte og kræver at barnet ruller tungen rundt om sutten, hvilket fremmer samme teknik som ved amning.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Colour Sutter 2-Pak - Dusty Pink/Coral - Rund / 2 / Natural Rubber Latex

PriceData har fulgt prisen på Colour Sutter 2-Pak - Dusty Pink/Coral - Rund / 2 / Natural Rubber Latex i 180 dage. Laveste pris i perioden er 54 kr (registreret d. 4. december 2025), højeste er 87 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 64 kr.

Den nuværende pris på 66,46 kr er 4% over normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 8 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 17 prisændringer for Colour Sutter 2-Pak - Dusty Pink/Coral - Rund / 2 / Natural Rubber Latex. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 17 prisændringer for Colour Sutter 2-Pak - Dusty Pink/Coral - Rund / 2 / Natural Rubber Latex de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 202666,46 kr1 kr (1%)
15. maj 202667,46 kr2,46 kr (4%)
13. maj 202665 kr2,46 kr (4%)
5. maj 202667,46 kr1 kr (2%)
30. apr. 202666,46 kr1,46 kr (2%)
29. apr. 202665 kr2,46 kr (4%)
5. mar. 202667,46 kr1 kr (2%)
1. mar. 202666,46 kr1 kr (1%)
26. feb. 202667,46 kr12,46 kr (23%)
21. feb. 202655 kr1 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret