Gå til hovedindhold

Clinique Take The Day Off Charcoal Detoxifying Cleansing Balm - 125 ml

CliniqueAnsigtsrensEAN: 0192333149119
Pris fra 221 krtil 305 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 84 kr (28% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 165 kr 18. apr.

Sammenlign priser på Clinique Take The Day Off Charcoal Detoxifying Cleansing Balm - 125 ml og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 221 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Beautycos DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Clinique Take The Day Off Charcoal Cleansing Balm 125 ml
221 kr
Til butik
Clinique Take The Day Off Charcoal Cleansing Balm 125 ml billede

Produktinformation

Clinique Take The Day Off Charcoal Cleansing Balm er en skånsom og effektiv ansigtsrens, der fjerner snavs, urenheder og makeup, herunder vandfast mascara. Den unikke formel med aktivt kul renser huden dybt og efterlader den ren og frisk. Anvendelse: Påfør en passende mængde på tør hud, massér forsigtigt og fjerne med vand eller en fugtig klud. Anvendes dagligt, morgen og aften, for en ren og frisk hud.

Produktspecifikationer

Mærke: Clinique
Kategori: Ansigtspleje
Størrelse: 125.00ml
Artikel nr.: 192333149119
EAN: 0192333149119
Varenr.: 192333149119
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Clinique Take the Day Off Cleansing Balm Makeupfjerner 125 ml
221 kr
Til butik
Clinique Take the Day Off Cleansing Balm Makeupfjerner 125 ml billede

Produktinformation

Clinique Take The Day Off Charcoal Cleansing Balm er en luksuriøs, olie-fri balsam, der forsigtigt smelter make-up, snavs og urenheder væk. Beriget med aktivt kul hjælper den med at afgifte huden og trække miljømæssige toksiner ud. Denne beroligende balsam omdannes til et silkeagtigt olie ved kontakt med huden og fjerner effektivt alle spor af make-up, inklusive vandfaste formler. Ideel til alle hudtyper efterlader den huden ren, opfrisket og næret. Perfekt til dem, der ønsker en dyb, men skånsom rensning.

Produktspecifikationer

Mærke: Clinique
Kategori: Ansigtspleje
Artikel nr.: 0192333149119
EAN: 0192333149119
Varenr.: 3216042
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Clinique Take The Day Off Charcoal Detoxifying Cleansing Balm (125 ml)
-24%231 kr
Før 305 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Clinique Take The Day Off Charcoal Detoxifying Cleansing Balm (125 ml) billede

Produktinformation

En blid og effektiv makeupfjerner, der forvandles fra en fast lotion til en silkeblød olie, som fjerner fastsiddende ansigts- og øjenmakeup, solcreme og andre rester. Den lette formel med japansk trækul frigør porerne fra overskydende olie og efterlader huden klar og grundigt renset. Japansk trækul, også kendt som Kinshu Bincho-tan, fungerer som en minimagnet, der bogstaveligt talt suger, absorberer og fjerner snavs, urenheder, toksiner, makeup, talg osv. fra porerne. De har en perfekt rensende og forfinende effekt. Allerede efter den første påføring ser hele hudstrukturen klarere og glattere ud. På den måde kan den bedre reflektere lys, og huden får en frisk glød. Det kan ikke siges ofte nok: En hud, der er renset helt ned i porerne, er det første skridt til en smuk hud. Tidselolie (rig på hørfrøolie) og E-vitamin plejer huden allerede under renseprocessen. Konsistensen er hudvenlig. Når den masseres ind, forvandles den fra en lotion til en olie, der smelter ind i huden. Virker rensende og plejende, samtidig med at den stabiliserer det naturlige fugtindhold. Huden føles sundere og mere elastisk...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Clinique
Kategori: Rensebalsam
Vægt: 218g
Artikel nr.: V6XP010000
EAN: 0192333149119
Varenr.: B082783
Gå til BilligParfume.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Clinique - Take The Day Off Charcoal Cleansing Balm - 125ml
-18%249 kr
Før 305 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Clinique Take The Day Off Charcoal Detoxifying Cleansing Balm - 125 ml
278 kr
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Clinique Charcoal Detoxifying Cleansing Balm 125 ml
305 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Clinique Take The Day Off Charcoal Detoxifying Cleansing Balm - 125 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Clinique Take The Day Off Charcoal Detoxifying Cleansing Balm - 125 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Beautycos DK221 kr250 krKøb
2Proshop DK221 kr260 krKøb
3Bangerhead DK231 kr231 krKøb
4BilligParfume.dk249 kr249 krKøb
5NordicFeel DK278 kr278 krKøb
6Lyko DK305 kr305 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Clinique Take The Day Off Charcoal Detoxifying Cleansing Balm - 125 ml

PriceData har fulgt prisen på Clinique Take The Day Off Charcoal Detoxifying Cleansing Balm - 125 ml i 178 dage. Laveste pris i perioden er 159 kr (registreret d. 7. december 2025), højeste er 221 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 189 kr.

Den nuværende pris på 221 kr er 17% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 5 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 14 prisændringer for Clinique Take The Day Off Charcoal Detoxifying Cleansing Balm - 125 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 14 prisændringer for Clinique Take The Day Off Charcoal Detoxifying Cleansing Balm - 125 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 2026221 kr31 kr (16%)
20. maj 2026190 kr30 kr (14%)
14. maj 2026220 kr1 kr (0%)
8. maj 2026221 kr1 kr (0%)
30. apr. 2026220 kr1 kr (0%)
27. apr. 2026221 kr56 kr (34%)
18. apr. 2026165 kr1 kr (1%)
17. apr. 2026166 kr1 kr (1%)
9. jan. 2026165 kr1 kr (1%)
6. jan. 2026164 kr49 kr (23%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret