Gå til hovedindhold

Clinique Superdefense City Block SPF 50 Daily Energy + Face Protector (40ml)

CliniqueSolcremeEAN: 0192333093603
Pris fra 162 krtil 255 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 93 kr (36% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 145,51 kr 22. apr.

Sammenlign priser på Clinique Superdefense City Block SPF 50 Daily Energy + Face Protector (40ml) og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 162 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
CLINIQUE SUPERDEFENSE SPF50 CITY BLOCK DAILY ENERGY + FACE PROTECTOR 40ML
162 kr
Til butik
CLINIQUE SUPERDEFENSE SPF50 CITY BLOCK DAILY ENERGY + FACE PROTECTOR 40ML billede

Produktspecifikationer

Mærke: Clinique
Kategori: Ansigtspleje
Farve: 4
Artikel nr.: 192333093603
EAN: 0192333093603
Varenr.: 8090501
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Clinique Superdefense City Block Broad Spectrum SPF50 - 40ml
162 kr
Til butik
Clinique Superdefense City Block Broad Spectrum SPF50 - 40ml billede

Produktinformation

Beskyt din hud med Clinique Solar Smart Broad Spectrum SPF 50 Cream, der giver højt solbeskyttelse til alle hudtyper. Denne lette, oliefrie solcreme hjælper med at forhindre solskoldning og for tidlig aldring forårsaget af UV-stråler. Den avancerede formel giver bredspektret beskyttelse, mens den ikke-fedtet tekstur føles behagelig og åndbar på huden. Ideel til daglig brug, den fugter og plejer huden og efterlader den glat og beskyttet. Perfekt til udendørs aktiviteter eller daglig solbeskyttelse...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Clinique
Kategori: Kropspleje
Artikel nr.: 192333093603
EAN: 0192333093603
Varenr.: 3272253
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Clinique Superdefence City Block SPF50 Sun Cream 40 ml All Skin Types
179 kr
Til butik
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Clinique Superdefense City Block SPF 50 Daily Energy + Face Protector (40ml)
-17%191 kr
Før 230 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Clinique Superdefense City Block SPF50 Daily Energy + Face Protector 40 ml
231 kr
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Clinique Superdefense Superdefense City Block SPF 50 Daily Ener
255 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Clinique Superdefense City Block SPF 50 Daily Energy + Face Protector (40ml) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Clinique Superdefense City Block SPF 50 Daily Energy + Face Protector (40ml) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK162 kr201 krKøb
2Proshop DK162 kr201 krKøb
3Teknikproffset DK179 kr228 krKøb
4Bangerhead DK191 kr191 krKøb
5NordicFeel DK231 kr231 krKøb
6Lyko DK255 kr255 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Clinique Superdefense City Block SPF 50 Daily Energy + Face Protector (40ml)

PriceData har fulgt prisen på Clinique Superdefense City Block SPF 50 Daily Energy + Face Protector (40ml) i 176 dage. Laveste pris i perioden er 145,51 kr (registreret d. 15. april 2026), højeste er 184 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 165 kr.

Den nuværende pris på 162 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 8% den seneste måned. Der er registreret 18 prisfald og 16 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 35 prisændringer for Clinique Superdefense City Block SPF 50 Daily Energy + Face Protector (40ml). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 35 prisændringer for Clinique Superdefense City Block SPF 50 Daily Energy + Face Protector (40ml) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
22. maj 2026162 kr11 kr (6%)
20. maj 2026173 kr6 kr (4%)
14. maj 2026167 kr1 kr (1%)
12. maj 2026166 kr10 kr (6%)
8. maj 2026176 kr12 kr (7%)
30. apr. 2026164 kr2 kr (1%)
27. apr. 2026162 kr2 kr (1%)
25. apr. 2026164 kr8 kr (5%)
23. apr. 2026156 kr10,49 kr (7%)
22. apr. 2026145,51 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret