Gå til hovedindhold

Clinique -Superbalanced foundation # CN 40 CREAM CHAMOIS 30 ml

CliniqueFoundation og concealereIntelligent fugtbalanceringDaglig makeup til kombineret hudEAN: 0192333074589

Intelligent foundation der balancerer hudens fugtniveau og giver naturligt finish med opbyggelig dækning. Tilfører fugt til tørre områder og kontrollerer olie. Læs mere

Pris fra 167,06 krtil 329 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 161,94 kr (49% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Clinique -Superbalanced foundation # CN 40 CREAM CHAMOIS 30 ml og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 167.06 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Clinique -Superbalanced foundation # CN 40 CREAM CHAMOIS 30 ml
167,06 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Clinique Superbalanced Makeup 30ml - No. 40 Cream Chamois
177 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Clinique Superbalanced Makeup 30 ml CN40 Cream Chamois (VF)
218 kr
Til butik
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Clinique Superbalanced Makeup 30 ml - Cream Chamois 40 CN
-25%240 kr
Før 320 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Clinique Superbalanced Makeup CN 40 Cream Chamois
-23%248 kr
Før 320 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Clinique Superbalanced Makeup 40 Cream Chamois - 30 ml
300 kr
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Clinique Superbalanced Makeup CN 40 Cream Chamois
329 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Clinique -Superbalanced foundation # CN 40 CREAM CHAMOIS 30 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Clinique -Superbalanced foundation # CN 40 CREAM CHAMOIS 30 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK167,06 kr206,06 krKøb
2Proshop DK177 kr216 krKøb
3Teknikproffset DK218 kr267 krKøb
4NiceHair.dk240 kr240 krKøb
5Bangerhead DK248 kr248 krKøb
6NordicFeel DK300 kr300 krKøb
7Lyko DK329 kr329 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Clinique Superbalanced Makeup CN 40 Cream Chamois 30ml

Clinique

Intelligent foundation der balancerer hudens fugtniveau og giver naturligt finish med opbyggelig dækning. Tilfører fugt til tørre områder og kontrollerer olie.

• intelligent makeup
• foundation kombineret hud
• balancerende foundation
• clinique makeup
• oliefri foundation
• fugtgivende foundation
• matterende makeup
• naturlig foundation
• Daglig makeup til kombineret hud
• Intelligent fugtbalancering

Beskrivelse

Clinique Superbalanced Makeup er en intelligent flydende foundation specielt udviklet til kombineret hud. Den smarte formel balancerer hudens fugtniveau ved at tilføre fugt til tørre områder samtidig med at den kontrollerer olie i T-zonen. Foundation giver et naturligt, strålende finish med opbyggelig dækning der kan justeres efter behov. Den sikrer langvarig holdbarder og hjælper med at udjævne hudtonen for en behagelig, åndbar fornemmelse. Formlen er oliefri, parfumefri og dermatologisk testet, hvilket gør den velegnet til følsom hud. Perfekt til daglig brug når du ønsker en professionel makeup der tilpasser sig din hudtype og giver flot, naturligt resultat hele dagen.

Specifikationer

Farve:CN 40 Cream Chamois
Effekt:Fugtgivende, matterende
Finish:Naturligt, strålende
Formel:Oliefri, parfumefri
Hudtype:Kombineret hud, fed hud
Volumen:30 ml
Dækning:Let til medium dækning
Holdbarhed:Langvarig

Ofte stillede spørgsmål5 spørgsmål

Er denne foundation velegnet til kombineret hud?

Ja, Clinique Superbalanced Makeup er specielt udviklet til kombineret hud. Den balancerer hudens fugtniveau ved at tilføre fugt til tørre områder og kontrollere olie i fedtede zoner.

Hvilken dækning giver denne foundation?

Foundation giver let til medium dækning med opbyggelig formel, så du kan justere dækningen efter behov fra naturlig til mere dækkende finish.

Indeholder produktet parfume eller andre irriterende stoffer?

Nej, formlen er 100% parfumefri og dermatologisk testet. Clinique fjernede også PFAS fra alle produkter i 2022, så den er sikker for følsom hud.

Hvordan påføres foundation for bedst resultat?

Start med lille mængde midt i ansigtet og arbejd udad mod kinderne. Brug foundationbørste eller fingerspidser, gør fingerspidserne fugtige og udvisk kanter for perfekt finish.

Hvor længe holder makeupresultatet?

Foundation har langvarig holdbarhed og bevarer sit naturlige, strålende finish gennem dagen takket være den intelligente formel der tilpasser sig hudens behov.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Clinique -Superbalanced foundation # CN 40 CREAM CHAMOIS 30 ml

PriceData har fulgt prisen på Clinique -Superbalanced foundation # CN 40 CREAM CHAMOIS 30 ml i 133 dage. Laveste pris i perioden er 167,06 kr (registreret d. 23. maj 2026), højeste er 197 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 181 kr.

Den nuværende pris på 167,06 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 5% den seneste måned. Der er registreret 5 prisfald i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 6 prisændringer for Clinique -Superbalanced foundation # CN 40 CREAM CHAMOIS 30 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 6 prisændringer for Clinique -Superbalanced foundation # CN 40 CREAM CHAMOIS 30 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 2026167,06 kr7,97 kr (5%)
21. maj 2026175,03 kr1,97 kr (1%)
26. apr. 2026177 kr5 kr (3%)
17. feb. 2026182 kr4 kr (2%)
1. feb. 2026186 kr11 kr (6%)
19. jan. 2026197 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret