Gå til hovedindhold

Clinique Even Better Vitamin Foundation SPF50 - 30 ml - 1 Light Warm

CliniqueFoundation og concealereEAN: 0192333254981
Pris fra 253 krtil 405 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 152 kr (38% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Clinique Even Better Vitamin Foundation SPF50 - 30 ml - 1 Light Warm og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 253 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Cocopanda DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Clinique Even Better Vitamin Foundation SPF50 1 Light Warm 30ml
-35%253 kr
Før 390 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Clinique Even Better Vitamin Foundation SPF50 1 Light Warm 30ml billede

Produktinformation

Clinique Even Better Vitamin Foundation SPF50 er en let foundation udviklet til at give huden et sundere og mere levende udseende, samtidig med at den beskytter mod solen og ydre påvirkninger.

Produktspecifikationer

Mærke: Clinique
Kategori: Foundation
Artikel nr.: V8WQ01A000
EAN: 0192333254981
Varenr.: 3348184
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Clinique Even Better Vitamin Foundation SPF50 - 30 ml - 1 Light Warm
-25%303,75 kr
Før 405 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Clinique Even Better Vitamin Foundation SPF50 - 30 ml - 1 Light Warm billede

Produktinformation

Clinique Even Better Vitamin Foundation SPF50 - 1 Light Warm er en let foundation med SPF 50 baseret på en vitaminrig formel, der giver en mere levende hud, der ser sund ud. Denne langtidsholdbare foundation holder i op til 12 timer og giver en farveægte...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Clinique
Kategori: Foundations & Concealers
EAN: 0192333254981
Varenr.: 123135
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Clinique Even Better Vitamin Foundation SPF 50 1 Light Warm
-25%316 kr
Før 423 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Clinique Even Better Vitamin Foundation SPF 50 1 Light Warm billede

Produktinformation

Even Better Vitamin Makeup SPF50 fra Clinique er en let foundation med SPF 50 baseret på en vitaminrig formel, der giver en mere levende hud, der ser sund ud. Denne langtidsholdbare foundation holder i op til 12 timer og giver en farveægte finish uden at klumpe. Den oliefri foundation giver en let dækning med en levende finish, der efterlader huden med en naturlig, sund glød. Den vitaminrige formel er dermatologisk testet og rig på vitaminer, der hjælper med at understøtte hudens naturlige energi, lysne og beskytte huden, hvilket sikrer en mere strålende og sund hud over tid. Denne innovative formel fugter din hud, samtidig med at beskytter huden med antioxidanter. Den luksuriøse, vægtløse formel smelter ind i huden og sikrer en jævn påføring. Med SPF 50 giver den vigtig solbeskyttelse, som beskytter din hud mod fremtidige skader. Den lette dækning betyder, at enhver nuance kan tilpasses forskellige hudtoner. Nøgleingredienserne inkluderer 4 % B3-vitamin, som understøtter hudens energi, 5 typer af C-vitamin, som lysner huden og beskytter med antioxidanter, E-vitamin som beskytter lipidbarrieren og SPF 50. Det gør produktet: Even Better Vitamin Makeup SPF50 har en bemærkelsesværdig holdbarhed på 12 timer, hvilket sikrer, at farven forbliver ægte uden at flosse, klumpe eller sætte sig. Derudover giver den 12 timers fugt og et imponerende 8-timers antioxidantforsvar, der beskytter din hud mod miljømæssige aggressorer som blåt lys, infrarød stråling og forurening. Formlen er vandfast, oliefri og ikke-aknegen, hvilket sikrer, at din hud ikke får et gråt skær. Til alle hudtyper, sikker for følsom hud og øjne. Testet af dermatolog og øjenlæge. Resultater: Efter 1 uge: 96 % siger, at huden ser mere levende ud.* Efter 2 uger: Bar hud ser sundere og mere strålende ud.** 94 % viste en forbedring af hudens fugtighedsniveau.** 96 % viste en forbedring af fugtbarrierens styrke.*** Forbrugertest på 165 kvinder efter brug af produktet i 1 uge. ** Klinisk test på 72 kvinder efter 2 ugers brug af produktet. *** Klinisk test på 27 kvinder efter 2 ugers brug af produktet. **** Klinisk test på 21 kvinder efter én påføring...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Clinique
Kategori: Foundation
0
Artikel nr.: V8WQ01A000
EAN: 0192333254981
Varenr.: B101371
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Clinique Even Better Vitamin Foundation SPF50 1 Light Warm - 30 ml
378 kr
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Clinique Even Better Clinical Vitamin Foundation SPF50 1 Light Wa
405 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Clinique Even Better Vitamin Foundation SPF50 - 30 ml - 1 Light Warm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Clinique Even Better Vitamin Foundation SPF50 - 30 ml - 1 Light Warm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Cocopanda DK253 kr253 krKøb
2NiceHair.dk303,75 kr303,75 krKøb
3Bangerhead DK316 kr316 krKøb
4NordicFeel DK378 kr378 krKøb
5Lyko DK405 kr405 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Clinique Even Better Vitamin Foundation SPF50 - 30 ml - 1 Light Warm

PriceData har fulgt prisen på Clinique Even Better Vitamin Foundation SPF50 - 30 ml - 1 Light Warm i 126 dage. Laveste pris i perioden er 253 kr (registreret d. 22. maj 2026), højeste er 405 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 312 kr.

Den nuværende pris på 253 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 19% den seneste måned. Der er registreret 27 prisfald og 23 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 51 prisændringer for Clinique Even Better Vitamin Foundation SPF50 - 30 ml - 1 Light Warm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 51 prisændringer for Clinique Even Better Vitamin Foundation SPF50 - 30 ml - 1 Light Warm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
22. maj 2026253 kr57 kr (18%)
21. maj 2026310 kr2 kr (1%)
20. maj 2026312 kr5,78 kr (2%)
18. maj 2026306,22 kr3,78 kr (1%)
17. maj 2026310 kr29 kr (9%)
16. maj 2026339 kr25,05 kr (8%)
13. maj 2026313,95 kr21 kr (6%)
12. maj 2026334,95 kr10,95 kr (3%)
11. maj 2026324 kr15 kr (4%)
10. maj 2026339 kr20 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret