Gå til hovedindhold

Clinique Even Better Clinical Serum Foundation SPF20 CN 126 Espresso - 30 ml

CliniqueFoundation og concealereEAN: 0192333078150
Pris fra 249 krtil 415 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 166 kr (40% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Clinique Even Better Clinical Serum Foundation SPF20 CN 126 Espresso - 30 ml og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 249 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Cocopanda DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Clinique Even Better Clinical Serum Foundation SPF20 CN 126 Espre
-25%249 kr
Før 333 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Clinique Even Better Clinical Serum Foundation SPF20 CN 126 Espre billede

Produktinformation

Clinique Even Better Clinical Serum Foundation SPF20 er Cliniques første kliniske foundation med 3 serumteknologier.

Produktspecifikationer

Mærke: Clinique
Kategori: Foundation
Artikel nr.: KY19330000
EAN: 0192333078150
Varenr.: 3215324
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Clinique Even Better Clinical Serum Foundation SPF 20 Cn 126 Espresoo
-22%316 kr
Før 405 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Clinique Even Better Clinical Serum Foundation SPF 20 Cn 126 Espresoo billede

Produktinformation

Hvem passer produktet til? Hudtyper II (tør/kombineret hud), III (fedtet/kombineret hud), IV (fedtet hud) Hvad er det? Vores første kliniske foundation med 3 serumteknologier. Denne banebrydende oliefri formel indeholder hyaluronsyre, salicylsyre samt C-vitamin og UP302, så den bare hud ser endnu bedre ud. Det gør produktet: Denne lette, flydende foundation giver medium til fuld dækning, holder i 24 timer og hjælper med synligt at forbedre huden øjeblikkeligt og over tid. Den er spækket med ingredienser, der er gode for huden, som hyaluronsyre, salicylsyre, C-vitamin og Cliniques eksklusive molekyle UP302, der bekæmper mørke pletter. Med SPF [25]. Fysisk solbeskyttelse hjælper med at beskytte huden mod fremtidige misfarvninger. Det er klinisk dokumenteret, at produktet får den bare hud til at se endnu bedre ud end før - mere ensartet, glattere og fugtet. Dramatiske hudplejeresultater i en foundation. Klinisk dokumenteret. På 24 timer er huden 56% mere fugtet.* På 12 uger viste paneldeltagerne en betydelig forbedring af udseendet af bar hud:** •73% oplevede en mere strålende hud •61% oplevede en mere ensartet hudtone * Klinisk test af 15 kvinder, 24 timer efter påføring. ** Klinisk test af 45 kvinder efter brug af produktet i 12 uger.] Mere bæredygtig emballage: Alle glasflasker med Even Better Clinical Serum Foundation kan genbruges. Tag hætten og pumpen af, skyl glasflasken, og læg den i en genbrugsspand. CLINIQUES FILOSOFI FOR RENE PRODUKTER Simpelt. Sikkert. Effektivt. Altid udviklet til at give de bedste resultater uden irritation...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Clinique
Kategori: Foundation
Vægt: 153g
Artikel nr.: KY19330000
EAN: 0192333078150
Varenr.: B083583
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Clinique Even Better Clinical Serum Foundation SPF20 CN 126 Espresso - 30 ml
384 kr
Til butik
Clinique Even Better Clinical Serum Foundation SPF20 CN 126 Espresso - 30 ml billede

Produktinformation

Klinisk foundation med SPF som forbedrer huden over tid Clinique Even Better Clinical Serum Foundation SPF20 CN 126 Espresso kombinerer tre banebrydende serumteknikker i en enkelt foundation med SPF som leverer både øjeblikkelig dækning og langsigtede hudplejefordele. Denne oliefri formel indeholder hyaluronsyre, salicylsyre og C-vitamin sammen med Cliniques eksklusive UP302-molekyle for at give din hud en smuk finish samtidig med at den arbejder for at forbedre hudkvaliteten. Med medium til fuld dækning og 24 timers holdbarhed er dette den perfekte foundation med glow for mørk hud som både beskytter og plejer. Kliniske studier viser at huden bliver 56% mere gennemfugtet på kun 24 timer, mens 73% af brugerne oplevede mere glans efter 12 uger. Fordelene ved denne kliniske foundation Tre serumteknikker i en formel - hyaluronsyre, salicylsyre og C-vitamin for synlige hudforbedringer SPF 20 med fysiske filtre som beskytter mod fremtidige misfarvninger Klinisk bevist at forbedre bar hud over tid med 24 timers holdbarhed Oliefri formel med UP302-molekyle som modvirker mørke pletter Sådan får du det mest ud af din foundation Påfør efter fugtighedscreme og valgfri primer. Begynd med et halvt pumpe og påfør med pensel, svamp eller fingerspidserne på panden, næsen, kinderne og hagen, fordel derefter fra midten af ansigtet og udad. En revolutionerende foundation med SPF som forbedrer huden mens den giver perfekt dækning. Opdag Clinique Even Better Clinical Serum Foundation allerede i dag!

Produktspecifikationer

Mærke: Clinique
Kategori: Foundation
Størrelse: 30 ml
Artikel nr.: 96008
EAN: 0192333078150
Varenr.: 96008
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Clinique Even Better Clinical Serum Foundation SPF 20 CN 126 Espr
415 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Clinique Even Better Clinical Serum Foundation SPF20 CN 126 Espresso - 30 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Clinique Even Better Clinical Serum Foundation SPF20 CN 126 Espresso - 30 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Cocopanda DK249 kr249 krKøb
2Bangerhead DK316 kr316 krKøb
3NordicFeel DK384 kr384 krKøb
4Lyko DK415 kr415 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Clinique Even Better Clinical Serum Foundation SPF20 CN 126 Espresso - 30 ml

PriceData har fulgt prisen på Clinique Even Better Clinical Serum Foundation SPF20 CN 126 Espresso - 30 ml i 181 dage. Laveste pris i perioden er 245 kr (registreret d. 4. december 2025), højeste er 405 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 321 kr.

Den nuværende pris på 249 kr er 22% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 25% den seneste måned. Der er registreret 25 prisfald og 21 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 46 prisændringer for Clinique Even Better Clinical Serum Foundation SPF20 CN 126 Espresso - 30 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 46 prisændringer for Clinique Even Better Clinical Serum Foundation SPF20 CN 126 Espresso - 30 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
22. maj 2026249 kr17 kr (6%)
20. maj 2026266 kr44 kr (14%)
17. maj 2026310 kr2 kr (1%)
16. maj 2026312 kr21 kr (6%)
13. maj 2026333 kr9 kr (3%)
10. maj 2026324 kr11 kr (4%)
9. maj 2026313 kr10 kr (3%)
8. maj 2026323 kr9 kr (3%)
7. maj 2026332 kr1 kr (0%)
6. maj 2026333 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret