Gå til hovedindhold

Clinique Even Better Clinical Serum Foundation SPF 20 - 30 ml - CN 90 Sand

CliniqueFoundation og concealere3 serumteknologier i én foundationDaglig makeup til professionelt lookEAN: 0192333077917

Clinique Even Better Clinical Serum Foundation med 3 serumteknologier. Oliefri foundation med hyaluronsyre, C-vitamin og SPF 20 til normal og fedtet hud. Læs mere

Pris fra 193 krtil 415 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 222 kr (53% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Clinique Even Better Clinical Serum Foundation SPF 20 - 30 ml - CN 90 Sand og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 193 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Clinique Even Better Clinical Serum Foundation SPF20 30 ml - No. 90 Sand
193 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Clinique Even Better Clinical Serum Foundation SPF20 30 ml CN90 Sand
212 kr
Til butik
Gå til Cocopanda DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Clinique Even Better Clinical Serum Foundation SPF20 CN 90 Sand 3
-27%274 kr
Før 376 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Clinique Even Better Clinical Serum Foundation SPF 20 Cn 90 Sand
-25%303 kr
Før 405 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Clinique Even Better Clinical Serum Foundation SPF 20 - 30 ml - CN 90 Sand
-25%303,75 kr
Før 405 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Clinique Even Better Clinical Serum Foundation SPF20 CN 90 Sand - 30 ml
373 kr
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Clinique Even Better Clinical Serum Foundation SPF 20 CN 90 Sand
415 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Clinique Even Better Clinical Serum Foundation SPF 20 - 30 ml - CN 90 Sand koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Clinique Even Better Clinical Serum Foundation SPF 20 - 30 ml - CN 90 Sand koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK193 kr232 krKøb
2Teknikproffset DK212 kr261 krKøb
3Cocopanda DK274 kr274 krKøb
4Bangerhead DK303 kr303 krKøb
5NiceHair.dk303,75 kr303,75 krKøb
6NordicFeel DK373 kr373 krKøb
7Lyko DK415 kr415 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Clinique Even Better Clinical Serum Foundation SPF 20 - CN 90 Sand

Clinique

Clinique Even Better Clinical Serum Foundation med 3 serumteknologier. Oliefri foundation med hyaluronsyre, C-vitamin og SPF 20 til normal og fedtet hud.

• foundation
• serum foundation
• klinisk foundation
• oliefri foundation
• SPF foundation
• anti-aging foundation
• fugtgivende foundation
• Daglig makeup til professionelt look
• 3 serumteknologier i én foundation

Beskrivelse

Clinique Even Better Clinical Serum Foundation SPF 20 er Cliniques første kliniske foundation med tre revolutionære serumteknologier. Denne banebrydende oliefrie formel kombinerer hyaluronsyre, salicylsyre og C-vitamin med det eksklusive UP302 molekyle for at bekæmpe mørke pletter og give huden en flottere udseende. Med medium til fuld dækning og 24 timers holdbarhed hjælper denne lette foundation synligt med at forbedre huden både øjeblikkeligt og over tid. Den indeholder fysisk SPF 20 solbeskyttelse mod fremtidige misfarvninger og er vandfast samt sved- og fugtresistent. Perfekt til normal, kombineret og fedtet hud.

Specifikationer

SPF:20 (fysisk solfilter)
Hudtype:Normal, kombineret og fedtet hud
Volumen:30 ml
Dækning:Medium til fuld dækning
Formular:Oliefri og duftfri
Holdbarhed:24 timer
Aktivstoffer:Hyaluronsyre, C-vitamin, salicylsyre, UP302
Vandresistens:Vandfast og svedresistent

Ofte stillede spørgsmål5 spørgsmål

Hvilken hudtype passer denne foundation til?

Clinique Even Better Clinical Serum Foundation er udviklet til normal, kombineret og fedtet hud (hudtype 2-4). Den oliefrie formel er særlig velegnet til kombineret og fedtet hud.

Hvor længe holder foundationen på huden?

Foundationen har 24 timers holdbarhed og er vandfast samt sved- og fugtresistent, så den bliver hvor den skal uden at klumpe eller sætte sig i linjer.

Hvilke hudplejefordele giver denne foundation?

Den indeholder 3 serumteknologier med hyaluronsyre for fugt, salicylsyre for glød, C-vitamin for antioxidanter og UP302 molekyle der bekæmper mørke pletter. Klinisk bevist at gøre huden 56% mere fugtet.

Hvordan påføres foundationen bedst?

Påfør med pensel, svamp eller fingrene og ton godt ud for at undgå kanter og pletter. Den lette formel giver en ensartet, glat overflade uden at sætte sig i porer.

Indeholder foundationen solbeskyttelse?

Ja, den har SPF 20 med fysisk solfilter (zinkoxid og titanium dioxid) som beskytter mod UVA og UVB stråler og hjælper med at forebygge fremtidige misfarvninger.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Clinique Even Better Clinical Serum Foundation SPF 20 - 30 ml - CN 90 Sand

PriceData har fulgt prisen på Clinique Even Better Clinical Serum Foundation SPF 20 - 30 ml - CN 90 Sand i 165 dage. Laveste pris i perioden er 193 kr (registreret d. 10. maj 2026), højeste er 370 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 234 kr.

Den nuværende pris på 193 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 14 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 24 prisændringer for Clinique Even Better Clinical Serum Foundation SPF 20 - 30 ml - CN 90 Sand. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 24 prisændringer for Clinique Even Better Clinical Serum Foundation SPF 20 - 30 ml - CN 90 Sand de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026193 kr1 kr (1%)
20. maj 2026194 kr1 kr (1%)
10. maj 2026193 kr10 kr (5%)
14. apr. 2026203 kr10 kr (5%)
10. apr. 2026213 kr18 kr (8%)
8. apr. 2026231 kr2 kr (1%)
1. apr. 2026233 kr4 kr (2%)
27. mar. 2026229 kr16 kr (8%)
25. mar. 2026213 kr16 kr (7%)
18. mar. 2026229 kr14 kr (7%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret