Gå til hovedindhold

ClickTronic RCA-kabel, stereo Premiumkabel | 2x RCA plugg 2x RCA plugg | 7,5 m | OFC innerledare

ClickTronicLyd- og videokablerEAN: 4040849703836
Pris fra 204 krtil 327 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 123 kr (38% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 201 kr 18. apr.

Sammenlign priser på ClickTronic RCA-kabel, stereo Premiumkabel | 2x RCA plugg 2x RCA plugg | 7,5 m | OFC innerledare og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 204 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ClickTronic Casual Series Audiokabel 10m
204 kr
Til butik
ClickTronic Casual Series Audiokabel 10m billede

Produktinformation

ClickTronic Casual Series - Audiokabel - RCA x 2 han til RCA x 2 han - 10 m - dobbelt afskærmet koaksial

Produktspecifikationer

Mærke: ClickTronic
Artikel nr.: 70383
EAN: 4040849703836
Varenr.: 988525979
Gå til Av-Cables DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Clicktronic Stereo lydkabel 2x RCA - 10 m
249 kr
Til butik
Clicktronic Stereo lydkabel 2x RCA - 10 m billede

Produktinformation

Brug Clicktronic Stereo lydkabel 2x RCA - 10 m, når du vil føre analog stereolyd mellem forstærker, hifi-anlæg, TV og medieafspiller. Med en kabellængde på 10 m kan du placere udstyret, hvor det passer dig, og stadig forbinde til TV eller medieafspiller. Stiktypen er 2x RCA-haner til 2x RCA-haner, så kablet passer til phono/RCA-indgange og -udgange på dit udstyr. ## Dobbelt skærmning og iltfri kobber Kablet er dobbelt skærmet, så lederen er omgivet af ekstra lag skærmning sammenlignet med et enkelt skærmet kabel. Lederne er lavet af iltfri kobber, som er en udbredt standard i lydkabler. ## Praktiske detaljer Stikkene er forgyldte (24K), og kabeldimensionen er 7,5 mm, hvilket giver en håndterbar tykkelse i en typisk hifi-opsætning. I pakken: 1 stk. Clicktronic Stereo lydkabel 2x RCA - 10 m.

Produktspecifikationer

Mærke: Clicktronic
Kategori: Phono/RCA-kabler
Artikel nr.: 70383
EAN: 4040849703836
Varenr.: 61827
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ClickTronic RCA Stereo Cable - 10m
316 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
ClickTronic RCA-kabel, stereo Premiumkabel | 2x RCA plugg 2x RCA plugg | 7,5 m | OFC innerledare
-6%327 kr
Før 349 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ClickTronic RCA-kabel, stereo Premiumkabel | 2x RCA plugg 2x RCA plugg | 7,5 m | OFC innerledare koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ClickTronic RCA-kabel, stereo Premiumkabel | 2x RCA plugg 2x RCA plugg | 7,5 m | OFC innerledare koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK204 kr204 krKøb
2Av-Cables DK249 kr249 krKøb
3Proshop DK316 kr355 krKøb
4Teknikproffset DK327 kr386 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ClickTronic RCA-kabel, stereo Premiumkabel | 2x RCA plugg 2x RCA plugg | 7,5 m | OFC innerledare

PriceData har fulgt prisen på ClickTronic RCA-kabel, stereo Premiumkabel | 2x RCA plugg 2x RCA plugg | 7,5 m | OFC innerledare i 118 dage. Laveste pris i perioden er 189 kr (registreret d. 25. februar 2026), højeste er 327 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 251 kr.

Den nuværende pris på 204 kr er 19% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 5 prisfald og 3 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 9 prisændringer for ClickTronic RCA-kabel, stereo Premiumkabel | 2x RCA plugg 2x RCA plugg | 7,5 m | OFC innerledare. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 9 prisændringer for ClickTronic RCA-kabel, stereo Premiumkabel | 2x RCA plugg 2x RCA plugg | 7,5 m | OFC innerledare de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
20. maj 2026204 kr1 kr (0%)
26. apr. 2026205 kr4 kr (2%)
18. apr. 2026201 kr4 kr (2%)
9. apr. 2026205 kr111 kr (35%)
5. mar. 2026316 kr11 kr (3%)
2. mar. 2026327 kr138 kr (73%)
25. feb. 2026189 kr127 kr (40%)
18. feb. 2026316 kr22 kr (7%)
5. feb. 2026294 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret