Gå til hovedindhold

ClickTronic RCA-kabel, mono Premiumkabel | 1x cinch plug 1x cinch plug | 2,0 m | OFC innerledare

ClickTronicKablerEAN: 4040849704451
Pris fra 85 krtil 129 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 44 kr (34% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 78 kr 19. maj

Sammenlign priser på ClickTronic RCA-kabel, mono Premiumkabel | 1x cinch plug 1x cinch plug | 2,0 m | OFC innerledare og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 85 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ClickTronic Casual Series Audiokabel 2m
85 kr
Til butik
ClickTronic Casual Series Audiokabel 2m billede

Produktinformation

ClickTronic Casual Series - Audiokabel - RCA han til RCA han - 2 m - dobbelt afskærmet koaksial

Produktspecifikationer

Mærke: ClickTronic
Artikel nr.: 70445
EAN: 4040849704451
Varenr.: 988526025
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ClickTronic 2m Audio Cable, RCA, Hanstik, RCA, Hanstik, 2 m, Blå, Guld
96 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
ClickTronic RCA-kabel, mono Premiumkabel | 1x cinch plug 1x cinch plug | 2,0 m | OFC innerledare
-5%113 kr
Før 119 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
ClickTronic RCA-kabel, mono Premiumkabel | 1x cinch plug  1x cinch plug | 2,0 m | OFC innerledare billede

Produktinformation

Clicktronic lægger stor vægt på holdbarhed og stabilitet. Vores kvalitetsløfte: 10 års garanti på vores RCA-kabler. Den tredelte stikkonstruktion af PVC- og ABS-komponenter kompenserer for ryk i kablet, hvilket gør det ideelt beskyttet mod kabelbrud. Guldbelagte kontakter af høj kvalitet og rene kobberledere overfører signalerne i maksimal lydkvalitet for en perfekt lydoplevelse. Mærkets egen robuste konstruktion af vores lydkabler sikrer således langvarig hjemmeunderholdning. Premium-kabel | 1x cinch-stik 1x cinch-stik | 2,0 m | OFC-inderleder Kabellængde 2 m, Förpackning, : Retail Box, Mono RCA-kabel overfører lydsignaler med førsteklasses lyd i klar lydkvalitet. Kan anvendes universelt, f.eks. til hjemmebiografsystemer, fjernsyn, højttalere, subwoofere, forstærkere, hi-fi-systemer og DJ-mixingkonsoller, 24 karat forgyldte, rustfrie RCA-stik for minimal transmissionsmodstand og krystalklar lyd, Koaksialkabel af 99,9 % iltfri kobberleder sikrer optimal transmissionshastighed. Fleksibel, robust PVC-kabelkappe gør det nemt at bøje og føre tilslutningskablet. Clicktronic-lydkabel med 2-foldet afskærmning af aluminiumsfolie og kobberfletning for fremragende signalkvalitet, AWG, : 24, Kabelkappen diameter, : 6 mm, Driftstemperatur op til, : 80 °C, Driftstemperatur fra, : -10 °C, Garanti, : 10 år, Impedans, : 75 Ω, Kink beskyttelse, : tosidet, Kabeltype, : Rundkabel, Ferritkerne, : nej, Materiale kabelkappe, : PVC, Inder leder materiale, : OFC (99,9% iltfrit kobber), Type 1, afskærmning, : Fletskærm (kobber) 96x, Type 2, afskærmning, : Folie (aluminium), Tilslutning, bolig materiale, : ABS, PVC, Tilslutning, kontaktmateriale, : Gold (24 kt).

Produktspecifikationer

Mærke: ClickTronic
Kategori: Kabler
EAN: 4040849704451
Varenr.: C43384
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ClickTronic RCA Mono Cable - 2m
128 kr
Til butik
Gå til Av-Cables DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Clicktronic Digital koaksialkabel - 2 m
129 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ClickTronic RCA-kabel, mono Premiumkabel | 1x cinch plug 1x cinch plug | 2,0 m | OFC innerledare koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ClickTronic RCA-kabel, mono Premiumkabel | 1x cinch plug 1x cinch plug | 2,0 m | OFC innerledare koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK85 kr85 krKøb
2CS MEGASTORE DK96 kr135 krKøb
3Teknikproffset DK113 kr162 krKøb
4Proshop DK128 kr167 krKøb
5Av-Cables DK129 kr129 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ClickTronic RCA-kabel, mono Premiumkabel | 1x cinch plug 1x cinch plug | 2,0 m | OFC innerledare

PriceData har fulgt prisen på ClickTronic RCA-kabel, mono Premiumkabel | 1x cinch plug 1x cinch plug | 2,0 m | OFC innerledare i 177 dage. Laveste pris i perioden er 78 kr (registreret d. 24. januar 2026), højeste er 139 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 96 kr.

Den nuværende pris på 85 kr er 11% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 20 prisfald og 19 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 40 prisændringer for ClickTronic RCA-kabel, mono Premiumkabel | 1x cinch plug 1x cinch plug | 2,0 m | OFC innerledare. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 40 prisændringer for ClickTronic RCA-kabel, mono Premiumkabel | 1x cinch plug 1x cinch plug | 2,0 m | OFC innerledare de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 202685 kr2 kr (2%)
20. maj 202683 kr5 kr (6%)
19. maj 202678 kr5 kr (6%)
18. maj 202683 kr5 kr (6%)
14. maj 202678 kr5 kr (6%)
13. maj 202683 kr5 kr (6%)
7. maj 202678 kr5 kr (6%)
5. maj 202683 kr5 kr (6%)
2. maj 202678 kr5 kr (6%)
1. maj 202683 kr5 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret