Gå til hovedindhold

Cisco Catalyst 1300-16FP-2G Switch 16-porte Gigabit Ethernet PoE+

CiscoHubs og switchesEAN: 0889728521611
Pris fra 6.902 krtil 9.869 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 2.967 kr (30% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 6.244 kr 6. mar.

Sammenlign priser på Cisco Catalyst 1300-16FP-2G Switch 16-porte Gigabit Ethernet PoE+ og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 6902 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Cisco Catalyst 1300-16FP-2G Switch 16-porte Gigabit Ethernet PoE+
6.902 kr
Til butik
Cisco Catalyst 1300-16FP-2G Switch 16-porte Gigabit Ethernet PoE+ billede

Produktinformation

Cisco Catalyst 1300-16FP-2G - Switch - L3 - Administreret - 16 x 10/100/1000 (PoE+) + 2 x Gigabit Ethernet SFP - monterbar på stativ - PoE+ (240 W)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: C1300-16FP-2G
EAN: 0889728521611
Varenr.: 1001566297
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Cisco Catalyst C1300 Managed 16x1gbe 2xgbe Sfp Poe 240w Switch
7.494 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Cisco 16Fp-2G Managed Switch, 16
9.869 kr
Til butik
Cisco 16Fp-2G Managed Switch, 16 billede

Produktinformation

Cisco 16Fp-2G Managed Switch 16 Oplev fremragende netværksydelse med Cisco 16Fp-2G Managed Switch 16, varenummer C1300-16FP-2G. Denne avancerede switch er designet til at opfylde kravene fra moderne virksomheder og sikrer pålidelig forbindelse mellem enhe...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Cisco
Kategori: Netværksswitche
EAN: 0889728521611
Varenr.: 97385

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Cisco Catalyst 1300-16FP-2G Switch 16-porte Gigabit Ethernet PoE+ koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Cisco Catalyst 1300-16FP-2G Switch 16-porte Gigabit Ethernet PoE+ koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK6.902 kr6.902 krKøb
2Dustin DK7.494 kr7.580,25 krKøb
3Ultrashop9.869 kr9.869 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Cisco Catalyst 1300-16FP-2G Switch 16-porte Gigabit Ethernet PoE+

PriceData har fulgt prisen på Cisco Catalyst 1300-16FP-2G Switch 16-porte Gigabit Ethernet PoE+ i 181 dage. Laveste pris i perioden er 5.699 kr (registreret d. 13. januar 2026), højeste er 7.744 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 6.356 kr.

Den nuværende pris på 6.902 kr er 9% over normalprisen. Prisen er faldet 8% den seneste måned. Der er registreret 19 prisfald og 27 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 46 prisændringer for Cisco Catalyst 1300-16FP-2G Switch 16-porte Gigabit Ethernet PoE+. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 46 prisændringer for Cisco Catalyst 1300-16FP-2G Switch 16-porte Gigabit Ethernet PoE+ de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20266.902 kr5 kr (0%)
29. maj 20266.907 kr10 kr (0%)
28. maj 20266.897 kr17 kr (0%)
25. maj 20266.914 kr10 kr (0%)
24. maj 20266.924 kr19 kr (0%)
23. maj 20266.905 kr20 kr (0%)
22. maj 20266.925 kr819 kr (11%)
21. maj 20267.744 kr125 kr (2%)
20. maj 20267.619 kr125 kr (2%)
5. maj 20267.494 kr125 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret