Gå til hovedindhold

Chieftec UNC-410S-B-U3-OP 19" 4U chassi No PSU B - Kabinet - Server (Rack) - Sort

ChieftecComputerkomponenterEAN: 4710713230248
Pris fra 1.599 krtil 1.681 kr
2 forhandlere

Prisforskel: 82 kr (5% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.369 kr 9. maj

Sammenlign priser på Chieftec UNC-410S-B-U3-OP 19" 4U chassi No PSU B - Kabinet - Server (Rack) - Sort og køb billigst

2 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1599 kr. 2 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Chieftec UNC-410S-B-U3-OP 19" 4U chassi No PSU B - Kabinet - Server (Rack) - Sort
1.599 kr
Til butik
Chieftec UNC-410S-B-U3-OP 19" 4U chassi No PSU B - Kabinet - Server (Rack) - Sort billede

Produktinformation

Rack-monterbar, 4U, ATX (ATX), sort, USB

Produktspecifikationer

Mærke: Chieftec
Kategori: Kabinet
Artikel nr.: UNC-410S-B-U3-OP
EAN: 4710713230248
Varenr.: 2666898
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Chieftec Unc-410s-b-u3 Stativ Sort Rack Sort
-0%1.681 kr
Før 1.681,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Chieftec Unc-410s-b-u3 Stativ Sort Rack Sort billede

Produktinformation

Rackmonteret stålkabinet passer til ATX- og micro-ATX-bundkort Flere 5,25- og 3,5-drevbåse gør udvidelse af lagerplads enklere Støvfilter og indbyggede USB 3.2 Gen1-porte gør vedligeholdelse nemmere Understøtter op til 140 mm CPU-kølere og 260 mm GPU'er for fleksibilitet Kompakt 4U 19 in rackdesign sparer plads i serverrum...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Chieftec
Kategori: Chassis
Artikel nr.: UNC-410S-B-U3-OP
EAN: 4710713230248
Varenr.: 5011312932

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 2 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Chieftec UNC-410S-B-U3-OP 19" 4U chassi No PSU B - Kabinet - Server (Rack) - Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 2 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Chieftec UNC-410S-B-U3-OP 19" 4U chassi No PSU B - Kabinet - Server (Rack) - Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK1.599 kr1.599 krKøb
2Dustin DK1.681 kr1.767,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Chieftec UNC-410S-B-U3-OP 19" 4U chassi No PSU B - Kabinet - Server (Rack) - Sort

PriceData har fulgt prisen på Chieftec UNC-410S-B-U3-OP 19" 4U chassi No PSU B - Kabinet - Server (Rack) - Sort i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.369 kr (registreret d. 9. maj 2026), højeste er 1.761 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.578 kr.

Den nuværende pris på 1.599 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 4% den seneste måned. Der er registreret 28 prisfald og 29 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 56 prisændringer for Chieftec UNC-410S-B-U3-OP 19" 4U chassi No PSU B - Kabinet - Server (Rack) - Sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 56 prisændringer for Chieftec UNC-410S-B-U3-OP 19" 4U chassi No PSU B - Kabinet - Server (Rack) - Sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20261.599 kr52 kr (3%)
2. jun. 20261.547 kr10 kr (1%)
1. jun. 20261.537 kr6 kr (0%)
30. maj 20261.543 kr6 kr (0%)
29. maj 20261.537 kr62 kr (4%)
26. maj 20261.599 kr1 kr (0%)
23. maj 20261.598 kr30,56 kr (2%)
22. maj 20261.628,56 kr85,56 kr (6%)
21. maj 20261.543 kr112 kr (8%)
19. maj 20261.431 kr62 kr (5%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret