Gå til hovedindhold

Chieftec Smart Series PSF-400B - Strømforsyning (intern) - ATX12V 2.3 - 80 PLUS Bronze - AC 110-240 V - 400 Watt - aktiv PFC

Pris fra 467 krtil 669 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 202 kr (30% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 398 kr 6. apr.

Sammenlign priser på Chieftec Smart Series PSF-400B - Strømforsyning (intern) - ATX12V 2.3 - 80 PLUS Bronze - AC 110-240 V - 400 Watt - aktiv PFC og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 467 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Chieftec Smart Series PSF-400B 400Watt 80 PLUS Bronze
467 kr
Til butik
Chieftec Smart Series PSF-400B 400Watt 80 PLUS Bronze billede

Produktinformation

Chieftec Smart Series PSF-400B - Strømforsyning (intern) - ATX12V 2.3 - 80 PLUS Bronze - AC 110-240 V - 400 watt - aktiv PFC

Produktspecifikationer

Artikel nr.: PSF-400B
EAN: 4710713234499
Varenr.: 991155772
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Chieftec Smart Series Strømforsyning - 400 Watt - 80 mm - ATX - 80 Plus Bronze certified
474 kr
Til butik
Chieftec Smart Series Strømforsyning - 400 Watt - 80 mm - ATX - 80 Plus Bronze certified billede

Produktinformation

Power supply delivering 400 W output with 80 PLUS Bronze efficiency, ATX12V 2.3 compatibility, active PFC and an 80 mm fan for stable cooling and power delivery. The Chieftec Smart Series power supply provides essential connectors and multiple built‑in protections, making it suitable for standard desktop builds and system integrators who need reliable, efficient power. ATX form factor, ATX12V 2.3 compliant with AC 115/230 V input Output rails: +3.3V, +5V and dual +12V with total 400 W capacity Connector set: 24‑pin ATX, 8‑pin EPS (with detachable 4‑pin), 6‑pin PCIe, 4× SATA power, 3× 4‑pin peripheral and 1× 4‑pin mini connector Cooling: 80 mm fan with fan speed monitoring Protection features: overheat, overcurrent, overvoltage, undervoltage, overload and short‑circuit protection Certifications include TUV, CB, FCC, RoHS, WEEE and EuP Ready; MTBF ~100,000 hours Compact and straightforward design delivers the core power and safeguards needed for everyday PC use.

Produktspecifikationer

Mærke: Chieftec
Kategori: Stroemforsyning
Artikel nr.: PSF-400B
EAN: 4710713234499
Varenr.: 2562771
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Chieftec Smart Series PSF-400B - Strømforsyning (intern) - ATX12V 2.3 - 80 PLUS Bronze - AC 110-240 V - 400 Watt - aktiv PFC
478 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Chieftec PSF-400B ATX strømforsyning 400 W - metallic
649 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Chieftec PSF-400B ATX strømforsyning 400 W - metallic
669 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Chieftec Smart Series PSF-400B - Strømforsyning (intern) - ATX12V 2.3 - 80 PLUS Bronze - AC 110-240 V - 400 Watt - aktiv PFC koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Chieftec Smart Series PSF-400B - Strømforsyning (intern) - ATX12V 2.3 - 80 PLUS Bronze - AC 110-240 V - 400 Watt - aktiv PFC koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK467 kr467 krKøb
2Proshop DK474 kr513 krKøb
3CS MEGASTORE DK478 kr517 krKøb
4Boligcenter DK649 kr649 krKøb
5Vivas DK669 kr748 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Chieftec Smart Series PSF-400B - Strømforsyning (intern) - ATX12V 2.3 - 80 PLUS Bronze - AC 110-240 V - 400 Watt - aktiv PFC

PriceData har fulgt prisen på Chieftec Smart Series PSF-400B - Strømforsyning (intern) - ATX12V 2.3 - 80 PLUS Bronze - AC 110-240 V - 400 Watt - aktiv PFC i 182 dage. Laveste pris i perioden er 382 kr (registreret d. 5. december 2025), højeste er 528 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 423 kr.

Den nuværende pris på 467 kr er 10% over normalprisen. Prisen er faldet 8% den seneste måned. Der er registreret 35 prisfald og 30 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 64 prisændringer for Chieftec Smart Series PSF-400B - Strømforsyning (intern) - ATX12V 2.3 - 80 PLUS Bronze - AC 110-240 V - 400 Watt - aktiv PFC. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 64 prisændringer for Chieftec Smart Series PSF-400B - Strømforsyning (intern) - ATX12V 2.3 - 80 PLUS Bronze - AC 110-240 V - 400 Watt - aktiv PFC de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026467 kr1 kr (0%)
2. jun. 2026466 kr4 kr (1%)
1. jun. 2026462 kr7 kr (1%)
28. maj 2026469 kr7 kr (2%)
24. maj 2026462 kr6 kr (1%)
20. maj 2026468 kr4 kr (1%)
19. maj 2026464 kr1 kr (0%)
16. maj 2026463 kr3 kr (1%)
15. maj 2026460 kr9 kr (2%)
14. maj 2026451 kr12 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret