Gå til hovedindhold

Chieftec Smart Series GPS-500A8 Strømforsyning - 500 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus White certified

Pris fra 329 krtil 449 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 120 kr (27% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 300 kr 2. maj

Sammenlign priser på Chieftec Smart Series GPS-500A8 Strømforsyning - 500 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus White certified og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 329 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Chieftec Smart Series GPS-500A8 500Watt 80 PLUS
329 kr
Til butik
Chieftec Smart Series GPS-500A8 500Watt 80 PLUS billede

Produktinformation

Chieftec Smart Series GPS-500A8 - Strømforsyning (intern) - ATX12V 2.3 - 80 PLUS - AC 230 V - 500 watt - aktiv PFC - sort

Produktspecifikationer

Artikel nr.: GPS-500A8
EAN: 4710713239531
Varenr.: 987669536
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Chieftec Smart Series GPS-500A8 Strømforsyning - 500 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus White certified
340 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Strømforsyning ATX 500 W - Chieftec Smart GPS-500A8, sort
429 kr
Til butik
Strømforsyning ATX 500 W - Chieftec Smart GPS-500A8, sort billede

Produktinformation

Stabil ATX strømforsyning til PC-byggeriChieftec Smart GPS-500A8 er en solid ATX strømforsyning på 500 W til stationære PC’er. Den leverer pålidelig effekt til hverdagsbrug, kontor-pc’er og budget gaming-byg med en 12 cm blæser og aktiv køling for stabil drift. Enkelt, sort design passer diskret i de fleste kabinetter.Praktiske forbindelser og beskyttelserPSU’en gør installation let med 20+4-pin ATX bundkortstik, PCIe 6+2-pin til grafik, tre SATA-stik samt Molex og diskettedrev-stik. Den har beskyttelser mod overophedning, overbelastning og kortslutning samt over-/undervolt og overstrøm. Effektiviteten er angivet til 80 %, og en kombineret +12 V-kapacitet på 408 W giver stabil forsyning til dine komponenter.Formfaktor: ATX, ikke-modulær kabelføringFormål: PCEffekt: 500 WATX-version: 2.3Indgangsspænding: 230 VIndgangsfrekvens: 47–63 HzEffektivitet: 80 %Køling: Aktiv, blæserdiameter 12 cmTilslutninger: 20+4-pin ATX, 1 × PCIe 6+2-pin, 3 × SATA, 2 × 4-pin Molex, 1 × FDD+12 V skinne: 2 linjer (24 A og 21 A), samlet +12 V: 408 W+5 Vsb: 3 A; -12 V: 0,3 AMål (H × B × D): 8,7 × 15,0 × 14,0 cmBeskyttelser: Overophedning, overbelastning, kortslutning, over-/undervolt, overstrøm...

Produktspecifikationer

Mærke: Chieftec
Kategori: Strømforsyninger
Vægt: 1.63g
EAN: 4710713239531
Varenr.: 1933609
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Strømforsyning ATX 500 W - Chieftec Smart GPS-500A8, sort
449 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Chieftec Smart Series GPS-500A8 Strømforsyning - 500 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus White certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Chieftec Smart Series GPS-500A8 Strømforsyning - 500 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus White certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK329 kr329 krKøb
2Proshop DK340 kr379 krKøb
3Boligcenter DK429 kr429 krKøb
4Vivas DK449 kr528 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Chieftec Smart Series GPS-500A8 Strømforsyning - 500 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus White certified

PriceData har fulgt prisen på Chieftec Smart Series GPS-500A8 Strømforsyning - 500 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus White certified i 182 dage. Laveste pris i perioden er 300 kr (registreret d. 2. maj 2026), højeste er 409 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 327 kr.

Den nuværende pris på 329 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 9% den seneste måned. Der er registreret 29 prisfald og 32 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 61 prisændringer for Chieftec Smart Series GPS-500A8 Strømforsyning - 500 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus White certified. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 61 prisændringer for Chieftec Smart Series GPS-500A8 Strømforsyning - 500 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus White certified de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026329 kr22 kr (7%)
29. maj 2026307 kr4 kr (1%)
28. maj 2026303 kr1 kr (0%)
27. maj 2026302 kr13 kr (4%)
25. maj 2026315 kr3 kr (1%)
24. maj 2026318 kr11 kr (4%)
23. maj 2026307 kr2 kr (1%)
22. maj 2026305 kr59 kr (16%)
19. maj 2026364 kr28 kr (8%)
13. maj 2026336 kr33 kr (11%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret